Projekt edukacyjny Czytamy Herberta

W związku z ogłoszeniem przez Sejm roku 2018 Rokiem Zbigniewa Herberta, we współpracy z Telewizją Truso rozpoczynamy realizację projektu edukacyjnego Czytamy Herberta, którego celem jest popularyzowanie sylwetki i twórczości poety, kształcenie umiejętności recytacji, uwrażliwienie na piękno poezji, występ przed kamerami.

Zbigniew_Herbert___2

Zbigniew Herbert 1924 - 1998

Adresatami projektu są zdolni uczniowie III LO oraz gimnazjów i siódmych klas szkół podstawowych.

Przesłuchanie recytatorów, odbędzie się 28 lutego 2018 r. w III LO. Jury przewodniczyć będzie Pani Nina Dziwniel-Stępka.

Nagroda dla dziesięciu laureatów to udział w nagraniu programu telewizyjnego, który TV Truso zrealizuje w czytelni III LO, a następnie wyemituje w cyklu poświęconym poecie.

Zapraszamy młodych recytatorów na casting do III LO!

D.Huszcza-Sawicka

INDEKS DLA AGNIESZKI SZTURO

IMG_20180217_132225

Uczennica klasy IIIb, Agnieszka Szturo, uzyskała tytuł Finalisty V Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym. Agnieszka wraz z ponad 60 uczniami z całej Polski rywalizowała 17 lutego 2018 r. na Wydziale Historyczno-Socjologicznym Uniwersytetu w Białymstoku w finale Olimpiady.

Młodzież III LO na zajęciach w EUH-E

XX030

III LO rozpoczęło współpracę z Elbląską Uczelnią Humanistyczno-Ekonomiczną. Porozumienie podpisane zostało 15 lutego 2018 r. przez Panią Dyrektor Beatę Orzech i Kanclerza EUH-E Henryka Falla. Sformalizowana współpraca obejmować będzie wykłady w szkole, możliwość uczestniczenia uczniów w wybranych wykładach na EUH-E, warsztaty, ćwiczenia w laboratoriach uczelni.

Zdobywanie Góry Chrobrego, zabawa na nartach.

P1012677

„Dwie deski dwa kije a ubawu po samą szyję” .Przy wspaniałej słonecznej pogodzie, grupa naszych licealistów z klasy IC uczestniczyła w zajęciach nauki jazdy na nartach. Pierwsze kroki dla początkujących narciarzy na pewno są dużym wyzwaniem. Posługiwanie się sprzętem, koordynowanie ustawień ciała podczas skrętów, panowanie nad tempem zjazdu , a szczególnie równowaga i hamowanie, są podstawowymi umiejętnościami bezpiecznej zabawy podczas jazdy na nartach.

W trakcie zajęć nasza młodzież z powodzeniem opanowała umiejętności płużne, pozwalające na kontrolowany zjazd z góry. Zjeżdżaliśmy - brawo!!! Dodam jeszcze, że sukcesem zakończył się wjazd wyciągiem, który również potrafi sprawić wiele kłopotów. Upadków było niewiele, ale jak mawiają górale” jak sek nie psewrócys, tak sek ne nucys”.

Z narciarskim pozdrowieniem WM.

Młoda Krew Ratuje Życie

Przystąpiliśmy do XV Edycji Ogólnopolskiego Turnieju Szkół Ponadgimnazjalnych pod hasłem

Młoda Krew Ratuje Życie

Prezentacja1

Organizowanego przez PCK , którego celem jest propagowanie idei krwiodawstwa wśród młodzieży.

W turnieju szkół oceniane są:

* wskaźnik aktywności – ilość krwi oddanej w ramach turnieju przez uczniów danej szkoły w bieżącym roku szkolnym,

* promocja honorowego krwiodawstwa na terenie szkoły.

JEŚLI ODDAJESZ KREW LUB CHCIAŁBYŚ ZOSTAĆ HONOROWYM KRWIODAWCĄ ZGŁOŚ SIĘ DO NAUCZYCIELA BIOLOGII PANI EWY PIWCEWICZ SALA NR 1 LUB DO MARCELI OZGA-ZAJŁO I AGATY ROKITA

Z KLASY IIC LO

„Handel ludźmi” – zajęcia ku przestrodze

Dnia 12 lutego gościliśmy w naszej szkole przedstawicielkę Straży Granicznej, która wygłosiła wykład na temat handlu ludźmi. Uczniowie klas trzecich usłyszeli prawdziwe historie ludzi pokrzywdzonych. Pani porucznik przedstawiła szczegółowo historie i przypadki, w których miała możliwość podjąć działania. Opowiedziała też o organizacjach walczących z tym procederem oraz jak długo i w jaki sposób podejmują działania. Jednocześnie przedstawiła najpopularniejsze sposoby próby porwania przez handlarzy, tym samym przestrzegając, że przestępcą może być nie tylko całkiem obca osoba, ale również osoba z najbliższego otoczenia.

WSPÓŁPRACA POLSKO-ROSYJSKA
flaga_rosja

Po kilkumiesięcznych próbach nawiązania kontaktu z rosyjskimi placówkami edukacyjnymi, na początku lutego br. III LO podpisało oficjalne porozumienie o współpracy partnerskiej ze Szkołą nr 1561 w Moskwie (strona www:http://sch1561uz.mskobr.ru/). W imieniu naszej szkoły umowę podpisała Pani Dyrektor Beata Orzech, zaś ze strony rosyjskiej porozumienie zostało podpisane przez Dyrektora Walerego W. Pazynina. Główne cele umowy partnerskiej zakładają przede wszystkim rozwój współpracy na płaszczyźnie edukacyjnej, m.in. poprzez organizację wymian, wizyt studyjnych, korespondencję online pomiędzy kadrą pedagogiczną oraz społecznością uczniowską obu szkół; poprzez realizację wspólnych projektów i programów edukacyjno-badawczych oraz innych przedsięwzięć o charakterze edukacyjnym.

<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Odwiedzający

Licznik odwiedzin

Najbardziej lubię:

Pamiętaj !!!

Nasze motto:  „Wymagajcie od siebie, choćby inni nawet od was nie wymagali” - Jan Paweł II