Strona główna
Olimpiada Teologii Katolickiej

W dniu 29 listopada 2017r. w naszej szkole odbył się etap szkolny kolejnej edycji Olimpiady z Teologii Katolickiej. Tematem był Pokój i nadzieja dla Europy w nauczaniu Benedykta XVI i Franciszka. W olimpiadzie wzięło udział 8 uczniów: Filip Kaniecki, Bartłomiej Kucewicz z klasy 2 d, Karolina Osinski i Aleksandra Sołtysik z klasy 2 c, Bartosz Celmer i Natalia Nazarewicz z klasy 1 d oraz Julia Rożentalska i Mirela Zasowska z klasy 1 b. Do etapu diecezjalnego awansowali:Filip Kaniecki kl. 2d i Karolina Osinski kl. 2c. Organizatorami szkolnego etapu olimpiady byli ks. Artur Młodziński i ks. Jacek Białek. Gratulujemy uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów.

Ks. Artur Młodziński

 
Olimpiada Języka Rosyjskiego w III LO

27 listopada 2017 r. uczeń kl. II D Pavel Mudry wziął udział w etapie szkolnym Olimpiady Języka Rosyjskiego.Warunkiem zakwalifikowania się do etapu okręgowego olimpiady, jest uzyskanie minimum 70 pkt z części pisemnej (test gramatyczno-leksykalny) oraz przejście pozytywnie części ustnej. Wyniki etapu szkolnego zostaną podane przez okręgową komisję w Toruniu na początku stycznia 2018 r.

Anna Tokarewicz

 
Uczniowie Gimnazjum nr 4 w laboratorium III LO

20171114_134424_2

14 listopada 2017r. w III Liceum Ogólnokształcącym przeprowadzone zostały zajęcia w laboratorium chemicznym dla uczniów Gimnazjum nr 4, w ramach lekcji otwartych dla szkół gimnazjalnych. Gimnazjaliści mieli okazję wykonać wiele ciekawych i jednocześnie przydatnych do egzaminu gimnazjalnego doświadczeń chemicznych. Zajęcia odbyły się pod czujnym okiem Pana Pawła Banacha – nauczyciela chemii w III LO oraz Pani Anny Awiżeń – nauczycielki chemii w Gimnazjum nr 4 oraz przy wsparciu technicznym uczniów klasy IIIc (profil medyczno-przyrodniczy): Katarzyny Szumskiej i Kacpra Wojtasika.

 
Szkolne eliminacje XXVI Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia roztrzygnięte!
Szkolne eliminacje XXVI Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia roztrzygnięte!
Tekst:
15.11.2017 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w szkolnych eliminacjach XXVI Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia Polskiego Czerwonego Krzyża. Uczestnicy z klas Ic, IIc, IIIc  rozwiązywali test dotyczący prawidłowego odżywiania, pierwszej pomocy, ekologii oraz promocji zdrowego stylu życia. Do eliminacji rejonowych zakwalifikowały się: Katarzyna Czaplińska z klasy IIc – I miejsce  i Gabriela Czebotar z klasy III C – II miejsce.  Zwycięzcom gratulujemy i trzymamy za Was kciuki w kolejnych etapach konkursu.
Ewa Piwcewicz
logo_olimpiady
15.11.2017 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w szkolnych eliminacjach XXVI Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia Polskiego Czerwonego Krzyża. Uczestnicy z klas Ic, IIc, IIIc rozwiązywali test dotyczący prawidłowego odżywiania, pierwszej pomocy, ekologii oraz promocji zdrowego stylu życia. Do eliminacji rejonowych zakwalifikowały się: Katarzyna Czaplińska z klasy IIcI miejsce i Gabriela Czebotar z klasy III CII miejsce. Zwycięzcom gratulujemy i trzymamy za Was kciuki w kolejnych etapach konkursu.
Ewa Piwcewicz
 
Grali nasi siatkarze

wwwww

Turniej ćwierćfinałowy siatkówki chłopców odbył się w dwóch terminach, 21 i 27 listopada. Gospodarzem zawodów był ZSM w Elblągu. Każda drużyna miała do rozegrania po trzy mecze. Aby pewnie awansować do kolejnego etapu rozgrywek, trzeba było wygrać dwa spotkania. Ten plan udało się zrealizować naszej drużynie , choć mecze były wyrównane. Drużyna III LO wygrała po emocjonujących spotkaniach z: ZSOŚiU - 2:1 oraz ZSZ nr 1- 2:0 i uległa 0:2 gospodarzom zawodów.

W turnieju reprezentowali nas uczniowie: Przemysław Orłowski, Bernard Czyż, Wojciech Wojtyna, Jakub Borysewicz – w pierwszym terminie, Bartosz Mysłowski, Jakub Pańczuk, Mateusz Ryś i Paweł Szałkowski.

Po kosmetycznych zmianach kadrowych gra naszego zespołu poprawiła się. Awans do turnieju finałowego jest mobilizujący, ale też wymagający poprawy, szczególnie dokładności i pewności gry całego zespołu!

Gratulacje!

WM.

 
Losy absolwentów 2017

Matura 2017 dla absolwentów III LO zakończyła się sukcesem - wszyscy zdali egzamin dojrzałości, który otworzył im podwoje wyższych uczelni w kraju i zagranicą. Wielu byłych uczniów naszej szkoły wybrało studia uniwersyteckie (aż 50 osób), głównie na Uniwersytecie Gdańskim, ale też na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim, Uniwersytecie Warszawskim, Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz na Uniwersytecie Wrocławskim. Kilkoro absolwentów kontynuuje naukę w Wyższej Szkole Psychologii Społecznej.

 
Artur Nowaczyk laureatem Konkursu politologicznego

Z przyjemnością zawiadamiamy, że Artur Nowaczyk z klasy II b zajął I miejsce w Konkursie politologicznym dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych organizowanym przez Instytut Nauk Politycznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie pod patronatem J.M. Rektora prof. dr. hab. Ryszarda J. Góreckiego Edycja 2017 – „20 lat Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej z 2 kwietnia 1997 r.” W ramach konkursu Artur Nowaczyk napisał pracę, w której przedstawił „Proces stanowienia Konstytucji RP z 1997 roku”. Opiekę naukowa nad uczniem sprawował nauczyciel historii i wos-u Pan Krzysztof Sawicki. Artur zaprezentował rozległą wiedzę o współczesnym świecie polityki w Polsce oraz Unii Europejskiej, znajomość zagadnień z zakresu funkcjonowania państwa, systemu politycznego RP, tradycji polskiego konstytucjonalizmu oraz rozwoju społeczeństwa obywatelskiego. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Danuta Huszcza-Sawicka

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 3 z 81

 

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 22 gości 

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj49
mod_vvisit_counterWczoraj127
mod_vvisit_counterW tym tygodniu486
mod_vvisit_counterW tym miesiącu1833

Sonda

Najbardziej lubię:
 

Pamiętaj !!!

 Z regulaminu Liceum (...)
- „Szczęśliwy numerek” nie zwalnia ucznia z pisania zapowiedzianych prac klasowych i sprawdzianów, udziału w zapowiedzianym ustnym powtórzeniu materiału, posiadania pisemnych prac domowych.