Strona główna
Wycieczka do Małopolski

22

Dobry duchu renowacji daj nam siły koncentracjiSmile

11 września 2017 r. 43-osobowa grupa młodzieży z klasy 2d, 2a i 2c pod opieką dwóch wychowawców: Pani Ewy Orkwiszewskiej i Pani Teresy Rakowskiej oraz Pani Marioli Babraj wyjechała na wycieczkę do Małopolski. Naszym celem było zwiedzenie charakterystycznych miejsc tego regionu.
Pierwszego dnia zwiedzaliśmy Kopalnię Soli Wieliczka. Były wśród nas osoby, które zobaczyły ją po raz pierwszy, ale również i tacy, którzy po raz kolejny spotkali się z magiczną opowieścią o człowieku i naturze. Jej urok i niespotykany widok wnętrz solnych każdemu zapierał dech w piersiach. Przechodząc długimi, krętymi korytarzami mogliśmy zaobserwować cuda natury, takie jak stalagmity czy stalaktyty, ale również figury wyrzeźbione w soli. Niektórzy nas, nie dający wiary w występowanie chlorku sodu w kopalni, mogli sami sprawdzić jego zawartość w ścianach, suficie, a nawet w podłodze.
 
Wyniki matur w III LO

Z ogromną radością informujemy, że w III LO wszyscy absolwenci zdali egzamin maturalny 2017. Gratulujemy wszystkim maturzystom i ich nauczycielom. Życzymy również dalszych sukcesów w nauce na wyższych uczelniach, a uczniom trzeciego rocznika, aby w maju 2018 r. powtórzyli sukces swoich starszych koleżanek i kolegów.

 
Nowy rok szkolny w III LO

Nowy rok szkolny rozpoczął się 4 września 2017 r. W III LO jest on szczególny, ponieważ przyniósł dużo zmian. Dyrektorem szkoły została p. Beata Orzech, a stanowisko wicedyrektora objął p. Paweł Banach. W murach III LO naukę rozpoczęła młodzież pierwszego rocznika w dwóch klasach humanistycznych: dyplomatyczno-językowej pod patronatem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego oraz reportersko-dziennikarskiej, w klasie medyczno-przyrodniczej i politechniczno-informatycznej. Nowy rok szkolny dla kadry pedagogicznej i młodzieży jest ostatnim rokiem pracy w budynku przy ulicy Saperów. W następnym roku po wakacjach III LO zostanie przeniesione do nowej siedziby w centrum miasta. Życzymy wszystkim nauczycielom satysfakcji w pracy, a uczniom świetnych wyników w nauce i dobrej zabawy.

 
Dzień Patrona

d1

,, Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali’’ słowami św. Jana Pawła II rozpoczęło się spotkanie Pana Jana Zaborowskiego, Dyrektora naszego liceum, z klasą I a.

Usłyszeliśmy barwną historię związaną z nadaniem imienia naszej szkole. Było to w 1999 roku- pielgrzymki papieża Polaka do Ojczyzny, podczas której Jan Paweł II odwiedził Elbląg.,, Cała procedura trwała jednak kilka lat, wspomina Pan Dyrektor. Wówczas w Polsce była tylko jedna taka szkoła , która przyjęła imię papieża. Wiedzieliśmy ,jak wielką osobowością i osobą jest JP II, nie łatwo było sprostać. Postanowiliśmy na początku zwrócić się z oficjalnym pismem do Watykanu o zgodę na Patronat. Ku naszemu zdziwieniu w dość krótkim czasie przyszła odpowiedź- pozytywna. Teraz należało sprostać ,, wyzwaniu’’. Jan Paweł II to człowiek gór, obieżyświat, pielgrzym. Postanowiliśmy , idąc jego śladem , zwiedzić wraz z młodzieżą nasze góry a następnie obraliśmy kierunek- Europa . Były Włochy, Paryż, Słowacja, Austria.

 
Szkolny Klub Golfowy

2014.10.14Jesiennyturniejgolfowy56

Szkolny Klub Golfowy przy III Liceum Ogólnokształcącym zaprasza chętnych uczniów do rozpoczęcia nauki gry w golfa (lub kontynuacji) w roku szkolnym 2017/18.Projekt realizowany jest wspólnie z polem golfowym Sand Valley w Pasłęku.W ramach zająć w czasie wolnym (jedno popołudnie po lekcjach) odbywać się będą wyjazdy do Pasłęka natrwające około 90 minut spotkania, przygotowujące do uzyskania tzw. “zielonej karty”.W pierwszym semestrze gramy do początków listopada (do zmiany czasu), zimą odbywać się będą zajęcia teoretyczne związane z nauką zasad gry i punktacji, a w drugim semestrze gramy od momentu otwarcia pola golfowego aż do końca czerwca.Zajęcia i sprzęt golfowy klub udostępnia bezpłatnie. Opłacamy jedynie koszty przejazdu z Elbląga do Pasłęka.Grupa powinna liczyć min. 8 osób.Chętni proszeni są o zgłaszanie się do p.Tomasza Stężały, po odbiór deklaracji uczestnictwa.

 
IIc na „Ruchomych wydmach”

a65

W dniach 12-14 czerwca 2017r. odbyła się wycieczka klasowa do Ośrodka Wypoczynkowego "Janina" w Nowęcinie, k. Łeby. Udział w niej brała klasa IIc wraz z wychowawcą p. Pawłem Banachem, oraz p. Małgorzatą Kujawską.
Uczniowie razem z opiekunami o godz. 8:05 wyruszyli pociągiem z Elbląga do Lęborka, skąd busem przemieścili się dalej do Nowęcina, gdzie znajduje się ośrodek. Tuż po przyjeździe, uczniowie udali się do swoich domków.

Po obiedzie, rozpoczęła się wędrówka plażą z Łeby na ruchome wydmy, a dokładnie na wydmę "Łącką", skąd rozciągał się piękny widok na morze Bałtyckie z jednej strony i jezioro Łebsko z drugiej. Następnie udali się do Muzeum Wyrzutni Rakiet, skąd statkiem przez Jezioro Łebsko dostali się do Rąbki. Na zakończenie pierwszego dnia wycieczki, wszyscy zasiedli przy ognisku, by zjeść smaczne przekąski, a także posłuchać i pośpiewać "hity" ogniskowe przy akompaniamencie gitary oraz ukulele.

Następnego dnia, tuż po śniadaniu klasa wraz z opiekunami wybrała się na kolejną, tym razem dłuższą wędrówkę. Obiektem zwiedzania w tym dniu była latarnia morska "Stilo", w Osetniku, niedaleko Sasina. Ponad dwudziestokilometrowa droga powrotna do Nowęcina dostarczyła wiele "niespodzianek", zmęczenie oraz bóle nóg, lecz pomimo tego, wszyscy wrócili szczęśliwi do ośrodka, gdzie do wyboru dalej mieli: kąpiel w basenie, dla wytrwałych - spacer do Łeby po pamiątki, a także po prostu zrelaksowanie się po długiej wędrówce w swoich domkach.

 
Międzynarodowy Dzień Języka Rosyjskiego w III LO

4T

Tegoroczne obchody Dnia Języka Rosyjskiego, ustanowionego przez Radę ONZ w 2010 roku, rozpoczęły się 7 czerwca niecodzienną grą językową. Uczniowie z grupy językowej I/4 mieli za zadanie odnaleźć ukryte na korytarzach szkolnych matrioszki z zadaniami leksykalno-gramatycznymi. Gra już na starcie przerosła niektórych uczestników – część matrioszek w niewyjaśnionych okolicznościach zaginęła, co uniemożliwiło rozwiązanie większości zadań . Mimo trudności natury technicznej, udało się wyłonić parę zwycięzców (patrz galeria foto)! W tym samym czasie na korytarzach szkolnych pojawiła się mini-wystawa poświęcona rosyjskiej bajce animowanej i wierszowanej. Zaprezentowano m. in. fragmenty bardziej i mniej znanych utworów baśniowych Aleksandra Puszkina – twórcy współczesnego literackiego języka rosyjskiego, pojawili się również bohaterowie najsłynniejszych filmów animowanych. Zwieńczeniem Dnia Rosyjskiego był wykład zaprezentowany 8 czerwca przez dr hab. Helenę Pociechinę z Instytutu Słowiańszczyzny Wschodniej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Wykład pt. Rosja a Ukraina. Pokrewieństwo języków i konflikt kultur przybliżył przyczyny oraz wskazał możliwe źródła skomplikowanych obecnie relacji rosyjsko-ukraińskich. Pojawiły się liczne odniesienia do wspólnej przeszłości kulturowej obu państw, które zostały ukazane przez wykładowcę na tle najważniejszych wydarzeń historycznych z okresu Rusi Kijowskiej, Wielkiego Księstwa Litewskiego i współczesnej Rosji.

Anna Tokarewicz, nauczyciel języka rosyjskiego

 

 

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 3 z 77

 

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 50 gości 

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj91
mod_vvisit_counterWczoraj218
mod_vvisit_counterW tym tygodniu309
mod_vvisit_counterW tym miesiącu2617

Sonda

Najbardziej lubię:
 

Pamiętaj !!!

Nasze motto:  „Wymagajcie od siebie, choćby inni nawet od was nie wymagali” - Jan Paweł II