Strona główna
Marszobieg moli książkowych

W ramach projektu Czytanie. Reaktywacja?, nad którym patronat objął Prezydent Elbląga odbył się 9 grudnia  Marszobieg moli książkowych.

Impreza ta miała na celu promowanie dwóch najzdrowszych, zdaniem organizatorów zajęć, czyli czytania i biegania. Dwuosobowe drużyny z każdej elbląskiej szkoły miały przebiec 1875 metrów. Długość trasy to rok urodzenia Josepha Conrada - pisarza, który będzie patronem nadchodzącego 2017 roku.

Ponadto uczestnicy marszobiegu musieli odnaleźć 11 punktów, na których odpowiadali na pytania z literatury i wiedzy o języku. Start i meta usytuowane były przy Bramie Targowej a trasa marszobiegu prowadziła przez elbląską Starówkę.

Drużyna  III LO to: Klaudia Lakowska i Mariusz Kuskowski z klasy II a.  Wyposażeni w mapę,  dzielnie walczyli o jak najlepszy czas i odgadnięcie wszystkich zadań. W biegu uczestniczyły szkoły wszystkich szczebli, więc nagrody będą przyznawane w różnych kategoriach. Marszobieg moli książkowych był częścią projektu promującego czytelnictwo, a jego finał odbędzie się 25 kwietnia 2017 roku.

Do udziału w innych konkursach zapraszamy (szczegóły u nauczycieli j.polskiego), Klaudii i Mariuszowi dziękujemy za reprezentowanie III LO.

Katarzyna Maciesza

 
„Chodzi o to, aby język giętki …”

Miłośnicy poezji polskiej 8 grudnia 2016 r. wzięli udział w Szkolnym Konkursie Recytatorskim, podczas którego zaprezentowali wybrany utwór polskiego poety. Wszyscy wykazali się wyjątkową wrażliwością na piękno ojczystej mowy oraz  umiejętnością interpretacji ulubionych wierszy. Wśród uczestników konkursu byli uczniowie z klas pierwszych i drugich. Laureatkami zostały:

I miejsce - Maja Patalon z klasy I a ( K.K. Baczyński „Deszcze”)

II miejsce – Agnieszka Nowokrzewska z klasy I b (J. Kaczmarski „Mury”)

III miejsce -  Aleksandra Ptak z klasy I a (W. Szymborska „Nic dwa razy”)

Wyróżnienie – Alicja Czarnotta z klasy I b (T. Różewicz „Ocalony”)

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy !

Danuta Huszcza-Sawicka

 
Nasi w TRUSO TV!

Regionalna stacja telewizyjna TRUSO TV zorganizowała konkurs na prezenterów, którzy poprowadzą nowy program pt. „Czas na Parlament Europejski”. Co tydzień emitowany będzie 20-minutowy program informujący, co ciekawego w Brukseli, jakie decyzje zapadają w Parlamencie Europejskim i jaki mają wpływ na każdego z nas.

Casting na prezentera prowadzącego tenże program odbył się 30 listopada, a wzięło w nim udział kilku uczniów z klasy IIa (dziennikarsko- medialnej). Bezpłatną praktykę w TRUSO TV, a tym samym prowadzenie programu wywalczyła ADA WILCZEWSKA.

Przeszła etapy konkursu, takie jak: wymyślenie strony internetowej i zareklamowanie jej, dokonanie autoprezentacji, ćwiczenia językowe sprawdzające dykcję  a na koniec zaprezentowanie wiadomości przy użyciu promptera.  Ada poprowadzi cykl programów, z których pierwszy emitowany będzie 12 grudnia.

Znakomicie w konkursie wypadła też ROKSANA STOŁYCIA z II a, która będzie przygotowywała przegląd stron internetowych dotyczących Unii Europejskiej. Najciekawszą stronę zaprezentuje przed kamerą.

Praktykując w regionalnej stacji telewizyjnej będą miały okazję poznać tajniki dziennikarstwa telewizyjnego, oswoić się z kamerą, poznać z ciekawymi ludźmi.


Serdecznie gratulujemy !!! Na pewno będziemy oglądać.

 
Uczniowie wystartowali po indeksy

Miło nam poinformować, że uczniowie naszego liceum zakwalifikowali się do etapu okręgowego I edycji  Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności. Są to Natalia Piotrkowska i  Patryk Starczewski z  kl. III b, Paulina Stobiecka, Marta Śliwka z kl. III a. Gratulujemy sukcesu . Etap Okręgowy Olimpiady odbędzie się na UWM w Olsztynie 9 grudnia 2016 r. Do zdobycia jeden z 37 indeksów na prestiżowe uczelnie w Polsce.

T. Rakowska

 

Ponadto 4 uczennice zakwalifikowały się do II etapu olimpiad. Magdalena Chojnowska z klasy II b wystartuje w Olimpiadzie Wiedzy o Unii Europejskiej, Dominika Gójska z II b w Olimpiadzie Wiedzy o Prawach Człowieka we współczesnym świecie. Natomiast Magda Mikołajuk z III b awansowała do etapu okręgowego Olimpiady Wiedzy o III RP. Ostatnią ze zdolnych jest Monika Oleszczuk, która zawalczy o jeden z 48 indeksów na wszystkie uniwersytety w Polsce w Olimpiadzie Wiedzy o Mediach.

Gratulacje M. Nowosad

 
Z Sienkiewiczem za pan brat

Taki tytuł nosił wykład, jaki wygłosiła dr Adrianna Adamek, włączając się tym samym w obchody Roku Sienkiewicza.  Kończący się rok 2016 był rokiem pisarza , którego setna rocznica śmierci przypadała na 15 listopada.

Uczniowie klas humanistycznych mieli okazję poznać sylwetkę autora odwiedzając miejsca z nim związane.  Prezentacja naszego gościa przeniosła słuchaczy i widzów do Woli Okrzejskiej – miejsca urodzenia pisarza, Warszawy, w które studiował a także Krakowa, Zakopanego, gdzie odpoczywał. Ważnym miejscem na mapie Polski jest Oblęgorek pod Kielcami. Dworek ten to dar Polaków dla Sienkiewicza, który ufundowali pisarzowi z okazji otrzymania Literackiej Nagrody Nobla w 1905 roku.

Dr Adrianna Adamek opowiedziała też o żywej pamięci o pisarzu, która trwa w jego rodzinnych miejscach . Kultywuje ją grono rodziny Sienkiewicza , między innymi wnuk pisarza , a także miłośnicy twórczości, do których nasz gość także należy.

Portret pisarza , miejsca, z którymi był związany być może zachęcą uczestników spotkania do sięgnięcia po książki Henryka Sienkiewicza.

K.M.

 
Aukcja dzieł sztuki

 

Uczennice:  Adrianna Potopowicz z klasy IIIe,

Julia Fieducik i Monika Umpirowicz z klasy IIa

w dniu 19 listopada w Hotelu Atrium reprezentowały szkolny wolontariat

na XXI elbląskiej aukcji dzieł sztuki elbląskich malarzy,

organizowanej przez Klub Rotary w Elblągu.

 

Z aukcji osiągnięto dochód 38 000,00 zł.

Gratulujemy!!!

 

 
Siatkarze w czwórce finałowej

a54Potyczki męskiej siatkówki nasz zespół rozpoczął od zajęcia drugiego miejsca w grupie eliminacyjnej. Zmierzyliśmy się z I LO oraz ZSG w Elblągu. Po zaciętych  pojedynkach wygraliśmy z ZSG w Elblągu 2:0 i zanotowaliśmy przegraną z ILO. Nasi siatkarze w ten sposób wywalczyli awans do ćwierćfinałów.

Kolejny turniej rozegraliśmy w gościnnych progach IV LO w Elblągu. W naszej grupie znajdowały się wszystkie zespoły zeszłorocznych finałów licealiady: ZSM w Elblągu, ZSTI Elbląg, IV LO w Elblągu oraz Nasza Drużyna. Turniej zapowiadał się trudny i taki był. Mecze kończyły się time breakami, co świadczy o poziomie sportowym turnieju. Pierwsze spotkanie nasi chłopcy rozegrali z ZSTI, grając dokładną siatkówkę wygrali 2:1. Kolejny mecz to spotkanie z gospodarzami . Zespół IV LO w Elblągu doprowadził do remisu. W setach było 1:1 natomiast time break był nasz. Mesz zakończył się wynikiem 2:1 dla nas. Mając już za sobą 3 godziny gier oraz wiedząc, że zespół uzyskał awans do turnieju finałowego w ostatnim spotkaniu z ZSM w Elblągu zanotowaliśmy przegraną.

Skład Naszego Zespołu Szkolnego to uczniowie wszystkich roczników: Paweł Bieńkowski, Maciej Szydłowski, Łukasz Łubiński, Paweł Szałkowski , Jakub Pańczuk, Jakub Borysewicz, Bernard Czyż, Wojciech Wojtyna, Bartosz Mysłowski i Filip Kaniecki

Należy podkreślić, iż nasi uczniowie osiągnęli  wspaniały sukces. Drużyna awansowała do finału licealiady!

WM.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 4 z 74

 

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 4 gości 

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj5
mod_vvisit_counterWczoraj103
mod_vvisit_counterW tym tygodniu5
mod_vvisit_counterW tym miesiącu3518

Sonda

Najbardziej lubię:
 

Pamiętaj !!!

Z regulaminu Liceum (...) uczeń ma obowiązek:

- systematycznego i aktywnego uczestnictwa w zajęciach lekcyjnych oraz w innych zajęciach i uroczystościach organizowanych przez szkołę (np. edukacja filmowa i teatralna, szkolne dni sportu, obchody Dnia Patrona, itp.),