Strona główna
Konkurs literacko-fotograficzny

1kr

Uczniowie klasy IIe: Aniela Nowacka, Natalia Rybkiewicz i Arkadiusz Nojek zajęli I miejsce w konkursie literacko-fotograficznym "Jedność w różnorodności" za pracę pt. "Ślady wielokulturowości w Elblągu".

Konkurs organizowany był przez Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie. Zadaniem uczniów było napisanie pracy poświęconej wielokulturowości i różnorodności dowolnego regionu Polski oraz wykonanie zdjęć powiązanych tematycznie z tekstem.

Serdecznie gratuluję!

Katarzyna Ruta

 

Finał Konkursu  Czytanie. Reaktywacja ?…

Uroczystą galą zakończył się Miejski Konkurs Czytanie, reaktywacja , nad którym patronat objął Prezydent Elbląga, p. Witold Wróblewski.

Konkurs promujący czytelnictwo trwał przez cały rok szkolny i składał się z wielu części. Uczniowie IIa brali udział w grudniu w Marszobiegu moli książkowych, realizowali prezentację na temat Zarażamy czytaniem.

Największy sukces odniosły uczennice, które wzięły udział w projekcie Książka marzeń. Do tej części konkursu przystąpiło 170 uczestników - tyle wpłynęło prac z różnych typów szkół elbląskich.

Julia Fieducik z klasy IIa zdobyła pierwszą nagrodę, Marcela Ozga-Zajło z klasy Ic - nagrodę drugą. Tak więc podium na scenie Światowida zajęły uczennice III LO,   dziewczyny otrzymały nagrody od Prezydenta Elbląga.

Podsumowaniem wieloetapowego konkursu był wykład p. Elżbiety Mieczkowskiej, Dyrektor Biblioteki Pedagogicznej w Elblągu na temat: A jednak czytają – aktualne trendy w literaturze, książce i  czytelnictwie młodzieży.

Katarzyna Maciesza

 
Wycieczka nagrodzonych do Warszawy

25 maja 2017 r. uczestniczyliśmy w wycieczce do Warszawy, która była nagrodą w konkursie historycznym zorganizowanym przez Biuro Poselskie Pana J. Wilka w Elblągu. Głównym hasłem zmagań uczniów elbląskich gimnazjów i liceów było ,, Żołnierze Wyklęci- ,, Bóg, Honor, Ojczyzna’’. Honorowy Patronat nad konkursem objął Prezydent RP Pan A. Duda. Pierwszym miejscem , do którego dotarliśmy była słynna Kwatera Ł- 23, zwana potocznie „Łączką” czyli miejsce na cmentarzu na Powązkach, gdzie obecnie trwają ekshumacje ciał, zamordowanych w więzieniach i katowniach UB, działaczy Polskiego Podziemia Niepodległościowego w latach 1945- 1968. Zostali zakopani w bezimiennych dołach przez oprawców stalinowskich w nadziei, że prawda nie ujrzy światła dziennego. Wizyta na Łączce wywarła na nas ogromne wrażenie, ponieważ uczestniczyliśmy w ekshumacji osobiście i zobaczyliśmy na własne oczy fakty, o których rozmawialiśmy jedynie na lekcjach historii . Spotkaliśmy wspaniałych, oddanych sprawie wolontariuszy, naukowców, wybitnych historyków na czele z Prof. K. Szwagrzykiem, który od 2013 r. prowadzi ekshumacje na warszawskiej ,,Łączce’’. Obrazy, które widzieliśmy i relacje nam przekazane skłoniły do głębszych refleksji na temat naszej współczesnej historii. Wyszliśmy stamtąd dojrzalsi, bogatsi o nowe doświadczenia i bardziej świadomi jak wysoka była i jest cena wolności.

 
„WIEM NA BANK”

zdjecie_104 kwietnia 2017 roku młodzież III LO uczestniczyła w regionalnym konkursie „Wiem na bank”. Konkurs skierowany był do uczniów szkół ponadgimnazjalnych zainteresowanych wiedzą ekonomiczną związaną z procesem zakładania firmy, jej zarządzaniem, prowadzeniem finansów i bankowością.

Naszą szkołę w tym roku reprezentowali: Kamila Głogowska klasa Id, Artur Nowaczyk klasa Id, Łukasz Wierciński klasa Ia oraz Oskar Błaszczyk klasa Ia.

Zadaniem 80-ciu uczestników było rozwiązanie testu składającego się z 30 pytań, sprawdzającego ich indywidualną wiedzę ekonomiczną, a także wykonanie projektu grupowego. Bardzo miło nam poinformować, że wśród zwycięzców znalazł się Oskar Błaszczyk z klasy Ia zdobywając drugie miejsce i zabierając ze sobą cenne nagrody.

Gratulacje!!!

Magdalena Gracz 

"Czas na Parlament Europejski", czyli uczennica III LO w Elblągu po drugiej stronie ekranu

 

W grudniu klasa dziennikarsko-medialna została poinformowana przez naszą wychowawczynię panią  Katarzynę Macieszę o castingu na prezentera w lokalnej telewizji Truso TV. Wiedzieliśmy jedynie, że będzie to program o Parlamencie Europejskim, który miał być emitowany w aż 120 miastach w Polsce. Razem z kolegami z klasy postanowiliśmy spróbować swoich sił. Poprzeczka została zawieszona wysoko. Na spotkanie przyszło wiele młodych, prężnie działających na terenie Elbląga, ludzi z pasją. Musieliśmy stawić czoła płynnemu czytaniu z promptera, wykazać się własną inwencją twórczą oraz pokonać łamańce językowe.

Według mnie poradziłam sobie dobrze, ale nie wiedziałam, czy to wystarczy, aby sie dostać.  Zupełnie nie spodziewałam się telefonu następnego dnia, w którym zostałam poinformowana, że to właśnie ja będę prowadzić program. Z uśmiechem na twarzy weszłam do siedziby Truso TV, aby nagrać swój pierwszy odcinek. Powiem szczerze, nie było łatwo. Mimo, że na co dzień nie mam najmniejszego problemu z wystąpieniami publicznymi, tak bezlitosne oko kamery wywołało u mnie niemały stres. Mam wrażenie, że tak na prawdę dopiero po czwartym odcinku udało mi się z nią zaprzyjaźnić.

 
Wizyta w General Electric

18452509_820826401406967_1093649166_o

12 maja dziewczęta z klasy 2E wraz Panią Małgorzatą Kujawską odbyły wycieczkę do firmy General Electric. Wybrały się tam w ramach projektu mającego zachęcić młode pokolenie kobiet do wybierania studiów technicznych. Dziewczyny przemierzyły fabrykę ubrane w specjalne stroje ochronne, poznały proces budowy oraz elementy tworzonych tam turbin. Spotkały się również z kobietami- pracownikami ośrodka, które szczegółowo opowiedziały jak przebiega ich praca w GE, poradziły jakie kierunki studiów wybrać oraz jak udaje im się połączyć życie prywatne z tak wymagającą pracą. Dziewczyny wyszły z firmy pełne optymizmu, bogatsze w nowe doświadczenia oraz z optymistycznym nastawieniem do kierunków inżynierskich. Kto wie, może część z nich powróci tam w przyszłości, już jako nowo wykształcone panie inżynier.

 

a60Międzyszkolny Konkurs Recytatorski w III LO

Miłośnicy kultury żywego słowa we wtorek 11 kwietnia 2017 r. mieli okazję uczestniczyć w Międzyszkolnym konkursie Recytatorskim organizowanym przez III LO. Konkurs ten, adresowany do gimnazjalistów, miał na celu  propagowanie kultury żywego słowa, rozwijanie zainteresowań humanistycznych uczniów, popularyzowanie czytelnictwa.  W przesłuchaniach konkursowych wzięli udział uczniowie z Gimnazjum w Milejewie, Zespołu Szkół w Gronowie Elbląskim, Gimnazjum nr 4, Gimnazjum nr 2, Gimnazjum nr 9, Zespołu Szkół nr 2 w Elblągu. Uczestnicy konkursu  zaprezentowali wiersze Wisławy Szymborskiej, Bolesława Leśmiana, Jonasza Kofty, Władysława Syrokomli, Czesława Miłosza, Tadeusza Różewicza, Joanny Kulmowej, Leszka Sulimy-Ciundziewickiego. W roli organizatorów wystąpiła klasa I B, konkurs poprowadził Filip Wudkowski I b, na początku wystąpiła z fragmentem prozy Karolina Skórowska I b, następnie świetnie przygotowani gimnazjaliści.

Laureatami konkursu zostali:

I miejsce – Katarzyna Aleksandrowicz Gim. nr 9

II miejsce – Adrianna Pałkowska Gim. nr 2

III miejsce – Aleksandra Winiarska Gim. nr 4

Wyróżnienie – Marcel Bryłka Zespół Szkół nr 2

Wyróżnienie – Jakub Tomasz Zespół Szkół w Gronowie Elbląskim

Organizator

Danuta Huszcza-Sawicka

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 4 z 77

 

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 51 gości 

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj91
mod_vvisit_counterWczoraj218
mod_vvisit_counterW tym tygodniu309
mod_vvisit_counterW tym miesiącu2617

Sonda

Najbardziej lubię:
 

Pamiętaj !!!

III LO było pierwszą szkołą w Elblągu, która miała stały dostęp do Internetu. Uzyskaliśmy go już na początku 1997 roku. Byliśmy też pierwszą szkołą z własną stroną internetową.