Strona główna
Wycieczka do Poznania

30 listopada uczniowie klasy IIIc wyruszyli na dwudniową wycieczkę do Poznania. Ich głównym celem było zwiedzenie wystawy Body Worlds, najliczniej odwiedzanej wystawy na świecie dotyczącej anatomii człowieka. Specjalnie dla naszych uczniów została zorganizowana również prezentacja Uniwersytetu Przyrodniczego, dzięki temu mogli oni zapoznać się z regułami rekrutacji oraz zwiedzić budynek jednej z lepszych uczelni w Polsce. Poza tym uczniowie w czasie wolnym mogli podziwiać uroki poznańskiej starówki.

 
''Zajęcia uniwersyteckie z mumią w tle... ''

20171205_1255531

5 grudnia klasy 1 b i 2 a ,,Pod Patronatem Wydziału Prawa i Administracji'' Uniwersytetu Gdańskiego wraz ze studentami III roku WPiA UG wzięły udział w wykładzie na temat ,, Prawo karne i prawo wykroczeń- kontratypy'', który poprowadził prof. UG dr.hab. Pan Wojciech Zalewski. Uczniowie i studenci poznali wykładnię prawa obrony koniecznej, dozwolonego ryzyka, karcenia wychowawczego nieletnich.

 
Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym

Dnia 2 grudnia 2017 r. odbył się etap okręgowy Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym, na którym III Liceum Ogólnokształcące reprezentowała Agnieszka Szturo z klasy IIIb.

Agnieszka uzyskała najlepszy wynik w województwie warmińsko-mazurskim i zakwalifikowała się do etapu centralnego.

Serdecznie gratuluję!

Agnieszka Krzywdzińska

 
Piłkarze ręczni na podium!

PRCH2017

30 listopada w IV LO w Elblągu odbył się finał Licealiady w piłkę ręczną chłopców. Jest nam niezmiernie miło zakomunikować, ze drużyna III LO zajęła III miejsce w turnieju!

 

Jest to historyczny sukces naszej szkoły, ponieważ męskiej piłki ręcznej na podium nie mieliśmy. Gratulacje należą się zawodnikom: Michałowi Cierzan, Filipowi Ostałowskiemu, Leszkowi Grendzie, Kacprowi Jurewiczowi, Mateuszowi Rysiowi, Damianowi Wolskiemu, Kacprowi Wojtasikowi, Bartkowi Brzezińskiemu, Jakubowi Borysewiczowi oraz Adrianowi Komoń.

 

Należy dodać, że sukces cieszy tym bardziej, że turniej tegoroczny należał do wymagających. Podczas gry naszego zespołu można było zaobserwować wiele różnorodnych akcji wymagających płynnych zmian pozycji a bramki padały po ciekawych akcjach całego zespołu.

WM.

 
Gala z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariatu

12wsdc

W dniu 5 grudnia br. w Ratuszu Staromiejskim odbyła się uroczysta Gala z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariatu.

W czasie tej uroczystości zostały wręczone dyplomy i nagrody. Jedną z nagród otrzymała uczennica klasy 2c Marcela Ozga-Zajło za hasło w wymyślone na Marsz Zdrowia, który odbył się 30 września.

Wśród osób wyróżnionych za ideę wolontariatu znalazła się również Anna Stempniewska z tej samej klasy.

Gratulujemy

Marta Misterkiewicz

 
Mikołajki

Dzień przed Mikołajkami klasa 1d pojechała na jednodniową wycieczkę do Gdańska. Uczniowie brali udział w lekcji muzealnej Muzeum Narodowego, gdzie rozwiązywali zadania dotyczące obrazu Hansa Memlinga „Sąd Ostateczny”. Po zajęciach uczestnicy podziwiali piękne bożonarodzeniowe ozdoby Starego Miasta w Gdańsku.

 
Spotkanie koordynatorów naszego programu ERASMUS +

2017.11.30-2MoguncjazMichciem21

W dniach od 30 listopada do 2 grudnia 2017, w niemieckiej Moguncji (Mainz), odbyło się trzecie już spotkanie koordynatorów programu “Small towns in Europe – Sharing innovative practices”.W trakcie spotkania omówiono zbliżające się, marcowe spotkanie w Breukelen (Niderlandy) oraz kwietniowe w Schaerding (Austria).

Grupa lecąca do Holandii (5-10 marca) przez trzy dni będzie pracowała w szkole w Breukelen a następnie wyjedzie do miejsca, gdzie w tradycyjnym dla tego kraju przemyśle (kwiaciarstwo) stosowane są bardzo innowacyjne metody produkcji.

Wyjazd do Austrii zapowiada się równie ekscytująco (16-20 kwietnia). Początkowo pracować będziemy w szkole w Schaerding (temat–attracting tourism).Zwiedzimy nadgraniczne Passau oraz wyjedziemy do mozartowskiego Salzburga i Bad Reinchenall w Germanii.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 4 z 84

 

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 47 gości 

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj69
mod_vvisit_counterWczoraj124
mod_vvisit_counterW tym tygodniu424
mod_vvisit_counterW tym miesiącu2743

Sonda

Najbardziej lubię:
 

Pamiętaj !!!

Z regulaminu Liceum (...) uczeń ma obowiązek:
- przestrzegania zasad kultury współżycia w stosunku do kolegów, nauczycieli i innych pracowników szkoły (np. nie trzyma rąk w kieszeni, w czasie lekcji nie żuje gumy, nie je, nie pije, itp.),
- przestrzegania zasad poprawności językowych i kultury języka,
- przestrzegania zasad poprawnej dyskusji,