Strona główna
Stop aferze w biosferze

20180511_133230

Uczennica naszej szkoły Ewelina Jureko z klasy I c zdobyła III miejsce w Wojewódzkim Konkursie „Ziemia – planeta życia” w kategorii poezja. Był to jeden z konkursów o tematyce ekologicznej organizowanych przez Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu – Elbląskie Centrum Edukacji Ekologicznej.Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem „Klimatyczno-ekologiczne dylematy XXI wieku. Stop aferze w biosferze”. Uroczyste podsumowanie i wręczenie nagród odbyło się 11 maja na Forum Młodych Ekologów w W-MODN w Elblągu.

Serdeczne gratulacje!

Ewa Trykowska-Łukaszewicz

 
Młodzi w Akcji

cvgyj

W ramach programu „Młodzi w Akcji”, uczniowie klasy IIc Maciej Orzechowski i Radosław Przeździecki przygotowali ankietę dotyczącą funkcjonowania Elbląga.

Zadaniem było poznanie miejsc w przestrzeni lokalnej:

- ważnych dla mieszkańców i mieszkanek,

- zapomnianych,

- miejsc, które kiedyś pełniły inną funkcję niż obecnie,

- miejsc ważne i ciekawe dla uczniów, ich kolegów i koleżanek,

- miejsc zaniedbanych,

- miejsc, z którymi wiąże się ciekawa historia,

- miejsc, z którymi wiąże się jakiś problem.

 
POŻEGNANIE KLAS TRZECICH 27.04.2018

DSC07842

Pożegnanie klas maturalnych III LO w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu

 
Klasa IIc z wizytą w Elbląskim Areszcie Śledczym

Dzięki uprzejmości Dyrektora Aresztu klasa IIc miała możliwość zwiedzenia Elbląskiego Aresztu Śledczego w dniach 17 oraz 24 kwietnia pod opieką pani Marty Misterkiewicz. Ze względu na zamknięty charakter ośrodka, klasa musiała podzielić się na dwie grupy. Funkcjonariusz, który oprowadzał obie grupy przedstawił warunki życia osób przebywających w ośrodku oraz rygorystyczne zasady panujące na jego terenie. Uczniowie mieli okazję zobaczyć sale więzienne, świetlicę, spacerniak, pokoje odwiedzin, a także izolatkę. Poznali także niektóre procedury panujące w wewnątrz. Z pewnością było to ciekawe doświadczenie.

Alicja Komar

 
Biegi na medal

20180423_120712

Dnia 23.04.2018 r. w Parku Modrzewie w Elblągu odbyła się LICEALIADA 2017/2018 w Indywidualnych Biegach Przełajowych. Zawodnicy z naszej szkoły dzielnie walczyli o miejsca na podium, mierząc się z wyznaczonym dystansem.

Wśród dziewcząt z klas pierwszych brały udział: Natalia Nowakowska, Kinga Dzienisz oraz Zuzanna Rejman, która usytuowała się na miejscu pierwszym, zdobywając złoty medal. Chłopców z klas pierwszych reprezentowali: Radosław Pasik, Jakub Weis, Michał Jeremicz.

 
"Medalowe szachy"

20180425_123245

25 kwietnia w Elblągu odbyła się Licealiada w szachach. Naszą szkołę reprezentowało sześciu uczniów: Karolina Bierkowska, Aneta Szpuga, Karol Lange, Dominik Godlewski, Bartłomiej Kucewicz i Mateusz Szot. Drużynowo zajęliśmy 2 miejsce, zaś indywidualnie - w szachach dziewcząt pierwsze miejsce zajęła Aneta Szpuga, zaś drugie miejsce zdobyła Karolina Bierkowska, a w szachach chłopców drugie miejsce zajął Karol Lange.

Serdecznie gratulujemy naszym zawodniczkom i zawodnikom!!!

Aneta Szpuga, IIb

 
Pola Nadziei 2018

20180421_115043__1_

Człowiek tyle jest wart, ile może dać drugiemu człowiekowi - św. Jan Paweł II.

21 kwietnie 2018 roku wolontariusze z klasy Ic i II c uczestniczyli w corocznej akcji Żonkilowe Pola Nadziei. Akcja, organizowana przez Hospicjum Elbląskie już od 14 lat, ma na celu gromadzenie środków niezbędnych do opieki nad ciężko chorymi pacjentami. Jednak celem akcji Pola Nadziei jest nie tylko zbiórka pieniędzy, ale także edukacja, uwrażliwianie ludzi, poprzez zwrócenie uwagi na piękną ideę opieki hospicyjnej. Hospicja to miejsca, w których ludzie z wielkim zaangażowaniem otulają swoją opieką chorych i cierpiących, a także ich bliskich.

Dziękuję młodzieży naszej szkoły za wrażliwość, serce i bezinteresownie poświęcony czas.

Ewa Piwcewicz

 

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 4 z 94

 

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 56 gości 

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj39
mod_vvisit_counterWczoraj72
mod_vvisit_counterW tym tygodniu629
mod_vvisit_counterW tym miesiącu1475

Sonda

Najbardziej lubię:
 

Pamiętaj !!!

 Z regulaminu Liceum (...) 
- Telefony komórkowe, odtwarzacze muzyki i inne urządzenia elektroniczne przed wejściem do klasy na lekcję musza być wyłączone i schowane w torbie na książki. W czasie lekcji nie wolno ich wyjmować ani używać. Nie wolno również  używać telefonów jako zegarków, kalkulatorów, itp.