Strona główna
Srebrna siatkówka

a56W ostatnich tygodniach nasza reprezentacja męska rozegrała dwa trudne turnieje siatkarskie. Gry ćwierćfinałowe to trzy mecze z dobrymi szkolnymi drużynami elbląskich szkół: IV LO, ZSTI oraz ZSM. Wszystkie szkoły to zeszłoroczni finaliści licealiady. Turniej zapowiadał się ciekawie i taki był. Nasza szkolna drużyna grała z meczu na mecz coraz lepiej. Dzięki zaangażowaniu i dążeniu do zwycięstwa został osiągnięty cel. Chłopcy wygrali dwa mecze z IV LO i ZSTI, co wystarczyło, aby awansować do finałowej czwórki.

Turniej finałowy rozegrany został w ZSM w Elblągu i wzięły w nim udział cztery zespoły: ZSM, ZSOŚiU, ZS Pasłęk i nasza drużyna. Zwycięstwo nad zespołem z Pasłęka otworzyło Naszym Chłopcom drogę do ścisłego finału. Podczas walki o pierwsze miejsce przegraliśmy z renomowanym zespołem gospodarzy. Mecz był wyrównany i obfitował w wiele wielofazowych akcji.

Ostatecznie Nasi Chłopcy wywalczyli drugie miejsce kontynuując medalowe tradycje siatkarskie III LO.

Skład reprezentacji: Łukasz Łubiński, Paweł Bieńkowski, Maciej Szydłowski, Paweł Szałkowski, Jakub Pańczuk, Jakub Borysewicz, Bartosz Mysłowski, Wojciech Wojtyna, Filip Kaniecki.

 
Notre Dame de Paris

a55To jedno z największych wydarzeń w historii polskiego teatru. Polska odsłona spektaklu "Notre Dame de Paris" była bardzo wyczekiwana już od momentu paryskiej premiery. W oryginalnej wersji w rolę Quasimodo wcielił się Garou, a piosenka "Belle" została nominowana do tytułu Song of the Century – Piosenka Wieku.

14 grudnia 2016 roku uczniowie klasy Ia wraz z wychowawcą panią Teresą Rakowską mieli okazję obejrzeć ten wspaniały spektakl w Teatrze Muzycznym w Gdyni. To było świetne, profesjonalnie przygotowane widowisko. Oprawa muzyczna stała na najwyższym poziomie, scenografia i choreografia zapierały dech w piersiach, a aktorzy dali z siebie wszystko. Całość tworzyła cudowne przedstawienie, które warte było każdej chwili poświęconej na podróż do Gdyni, aby je zobaczyć. Wszyscy doświadczyli niezapomnianych wrażeń i na pewno zapamiętają na dłużej dźwięki i śpiewy dochodzące z katedry Notre Dame.

 
„Chodzi o to, aby język giętki …”

Miłośnicy poezji polskiej 8 grudnia 2016 r. wzięli udział w Szkolnym Konkursie Recytatorskim, podczas którego zaprezentowali wybrany utwór polskiego poety. Wszyscy wykazali się wyjątkową wrażliwością na piękno ojczystej mowy oraz  umiejętnością interpretacji ulubionych wierszy. Wśród uczestników konkursu byli uczniowie z klas pierwszych i drugich. Laureatkami zostały:

I miejsce - Maja Patalon z klasy I a ( K.K. Baczyński „Deszcze”)

II miejsce – Agnieszka Nowokrzewska z klasy I b (J. Kaczmarski „Mury”)

III miejsce -  Aleksandra Ptak z klasy I a (W. Szymborska „Nic dwa razy”)

Wyróżnienie – Alicja Czarnotta z klasy I b (T. Różewicz „Ocalony”)

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy !

Danuta Huszcza-Sawicka

 
Nasi w TRUSO TV!

Regionalna stacja telewizyjna TRUSO TV zorganizowała konkurs na prezenterów, którzy poprowadzą nowy program pt. „Czas na Parlament Europejski”. Co tydzień emitowany będzie 20-minutowy program informujący, co ciekawego w Brukseli, jakie decyzje zapadają w Parlamencie Europejskim i jaki mają wpływ na każdego z nas.

Casting na prezentera prowadzącego tenże program odbył się 30 listopada, a wzięło w nim udział kilku uczniów z klasy IIa (dziennikarsko- medialnej). Bezpłatną praktykę w TRUSO TV, a tym samym prowadzenie programu wywalczyła ADA WILCZEWSKA.

Przeszła etapy konkursu, takie jak: wymyślenie strony internetowej i zareklamowanie jej, dokonanie autoprezentacji, ćwiczenia językowe sprawdzające dykcję  a na koniec zaprezentowanie wiadomości przy użyciu promptera.  Ada poprowadzi cykl programów, z których pierwszy emitowany będzie 12 grudnia.

Znakomicie w konkursie wypadła też ROKSANA STOŁYCIA z II a, która będzie przygotowywała przegląd stron internetowych dotyczących Unii Europejskiej. Najciekawszą stronę zaprezentuje przed kamerą.

Praktykując w regionalnej stacji telewizyjnej będą miały okazję poznać tajniki dziennikarstwa telewizyjnego, oswoić się z kamerą, poznać z ciekawymi ludźmi.


Serdecznie gratulujemy !!! Na pewno będziemy oglądać.

 
Marszobieg moli książkowych

W ramach projektu Czytanie. Reaktywacja?, nad którym patronat objął Prezydent Elbląga odbył się 9 grudnia  Marszobieg moli książkowych.

Impreza ta miała na celu promowanie dwóch najzdrowszych, zdaniem organizatorów zajęć, czyli czytania i biegania. Dwuosobowe drużyny z każdej elbląskiej szkoły miały przebiec 1875 metrów. Długość trasy to rok urodzenia Josepha Conrada - pisarza, który będzie patronem nadchodzącego 2017 roku.

Ponadto uczestnicy marszobiegu musieli odnaleźć 11 punktów, na których odpowiadali na pytania z literatury i wiedzy o języku. Start i meta usytuowane były przy Bramie Targowej a trasa marszobiegu prowadziła przez elbląską Starówkę.

Drużyna  III LO to: Klaudia Lakowska i Mariusz Kuskowski z klasy II a.  Wyposażeni w mapę,  dzielnie walczyli o jak najlepszy czas i odgadnięcie wszystkich zadań. W biegu uczestniczyły szkoły wszystkich szczebli, więc nagrody będą przyznawane w różnych kategoriach. Marszobieg moli książkowych był częścią projektu promującego czytelnictwo, a jego finał odbędzie się 25 kwietnia 2017 roku.

Do udziału w innych konkursach zapraszamy (szczegóły u nauczycieli j.polskiego), Klaudii i Mariuszowi dziękujemy za reprezentowanie III LO.

Katarzyna Maciesza

 
Z Sienkiewiczem za pan brat

Taki tytuł nosił wykład, jaki wygłosiła dr Adrianna Adamek, włączając się tym samym w obchody Roku Sienkiewicza.  Kończący się rok 2016 był rokiem pisarza , którego setna rocznica śmierci przypadała na 15 listopada.

Uczniowie klas humanistycznych mieli okazję poznać sylwetkę autora odwiedzając miejsca z nim związane.  Prezentacja naszego gościa przeniosła słuchaczy i widzów do Woli Okrzejskiej – miejsca urodzenia pisarza, Warszawy, w które studiował a także Krakowa, Zakopanego, gdzie odpoczywał. Ważnym miejscem na mapie Polski jest Oblęgorek pod Kielcami. Dworek ten to dar Polaków dla Sienkiewicza, który ufundowali pisarzowi z okazji otrzymania Literackiej Nagrody Nobla w 1905 roku.

Dr Adrianna Adamek opowiedziała też o żywej pamięci o pisarzu, która trwa w jego rodzinnych miejscach . Kultywuje ją grono rodziny Sienkiewicza , między innymi wnuk pisarza , a także miłośnicy twórczości, do których nasz gość także należy.

Portret pisarza , miejsca, z którymi był związany być może zachęcą uczestników spotkania do sięgnięcia po książki Henryka Sienkiewicza.

K.M.

 
Aukcja dzieł sztuki

 

Uczennice:  Adrianna Potopowicz z klasy IIIe,

Julia Fieducik i Monika Umpirowicz z klasy IIa

w dniu 19 listopada w Hotelu Atrium reprezentowały szkolny wolontariat

na XXI elbląskiej aukcji dzieł sztuki elbląskich malarzy,

organizowanej przez Klub Rotary w Elblągu.

 

Z aukcji osiągnięto dochód 38 000,00 zł.

Gratulujemy!!!

 

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 4 z 74

 

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 77 gości 

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj159
mod_vvisit_counterWczoraj88
mod_vvisit_counterW tym tygodniu159
mod_vvisit_counterW tym miesiącu1894

Sonda

Najbardziej lubię:
 

Pamiętaj !!!

 Z regulaminu Liceum (...) uczeń ma obowiązek:

- Podczas zajęć uczeń powinien aktywnie uczestniczyć w lekcji, prowadzić notatki i wykonywać polecenia nauczyciela. Uczeń, który nie orientuje sie w temacie lekcji, odrabia prace domowe z innego przedmiotu czy zajmuje sie czymś innym może otrzymać ocenę niedostateczną lub pisemną uwagę.