Strona główna
POŻEGNANIE KLAS TRZECICH 27.04.2018

DSC07842

Pożegnanie klas maturalnych III LO w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu

 
"Medalowe szachy"

20180425_123245

25 kwietnia w Elblągu odbyła się Licealiada w szachach. Naszą szkołę reprezentowało sześciu uczniów: Karolina Bierkowska, Aneta Szpuga, Karol Lange, Dominik Godlewski, Bartłomiej Kucewicz i Mateusz Szot. Drużynowo zajęliśmy 2 miejsce, zaś indywidualnie - w szachach dziewcząt pierwsze miejsce zajęła Aneta Szpuga, zaś drugie miejsce zdobyła Karolina Bierkowska, a w szachach chłopców drugie miejsce zajął Karol Lange.

Serdecznie gratulujemy naszym zawodniczkom i zawodnikom!!!

Aneta Szpuga, IIb

 
Pola Nadziei 2018

20180421_115043__1_

Człowiek tyle jest wart, ile może dać drugiemu człowiekowi - św. Jan Paweł II.

21 kwietnie 2018 roku wolontariusze z klasy Ic i II c uczestniczyli w corocznej akcji Żonkilowe Pola Nadziei. Akcja, organizowana przez Hospicjum Elbląskie już od 14 lat, ma na celu gromadzenie środków niezbędnych do opieki nad ciężko chorymi pacjentami. Jednak celem akcji Pola Nadziei jest nie tylko zbiórka pieniędzy, ale także edukacja, uwrażliwianie ludzi, poprzez zwrócenie uwagi na piękną ideę opieki hospicyjnej. Hospicja to miejsca, w których ludzie z wielkim zaangażowaniem otulają swoją opieką chorych i cierpiących, a także ich bliskich.

Dziękuję młodzieży naszej szkoły za wrażliwość, serce i bezinteresownie poświęcony czas.

Ewa Piwcewicz

 

 
Festiwal Nauki

fgh

W czwartek 26 maja w auli PWSZ w Elblągu, w ramach Festiwalu Nauki odbył się finał Konkursu Matematycznego „Żyjemy wśród liczb” organizowany przez Hannę Targońską we współpracy z I LO i Szkołą Podstawową Nr 11.

 
Klasa IIc z wizytą w Elbląskim Areszcie Śledczym

Dzięki uprzejmości Dyrektora Aresztu klasa IIc miała możliwość zwiedzenia Elbląskiego Aresztu Śledczego w dniach 17 oraz 24 kwietnia pod opieką pani Marty Misterkiewicz. Ze względu na zamknięty charakter ośrodka, klasa musiała podzielić się na dwie grupy. Funkcjonariusz, który oprowadzał obie grupy przedstawił warunki życia osób przebywających w ośrodku oraz rygorystyczne zasady panujące na jego terenie. Uczniowie mieli okazję zobaczyć sale więzienne, świetlicę, spacerniak, pokoje odwiedzin, a także izolatkę. Poznali także niektóre procedury panujące w wewnątrz. Z pewnością było to ciekawe doświadczenie.

Alicja Komar

 
Po co komu wolontariat ?
images
W dniu 24.04.2018 r ( wtorek ) przedstawiciele uczniów - wolontariuszy naszej szkoły, Gabrysia Mirecka IIc, Paula Hoppe IIc, Weronika Kusik IIc , Kamila Mańkowska Ib, Wiktoria Czapniewska Ib, uczestniczyli w II konferencji organizowanej przez ZSISiU w Elblagu pod tytułem "Po co komu wolontariat?"
 
Austria 16-21.04.2018

ffffffff

Dziewiąte i zarazem ostatnie spotkanie w ramach obecnego programu Erasmus + ‘Small towns in Europe – sharinginnovativepractices’. Tematem przewodnim było przyciąganie biznesu do turystyki.

Przed wyjazdem uczestnicy: Artur Nowaczyk, Maks Terebus i Oskar Błaszczyk przygotowali się merytorycznie do spotkania. Odwiedzili interesujące z punktu widzenia turysty punkty w Elblągu i Fromborku, określili zakres oferty i pomocy udzielanej w biurach informacji, zakres i jakość usług hotelarskich oraz gastronomicznych, znajdując pozytywy oraz słabsze strony. Efektem był esej umieszczony na stronie programu a także przygotowany krótki film.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 4 z 94

 

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 69 gości 

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj29
mod_vvisit_counterWczoraj94
mod_vvisit_counterW tym tygodniu262
mod_vvisit_counterW tym miesiącu2619

Sonda

Najbardziej lubię:
 

Pamiętaj !!!

 Z regulaminu Liceum (...) 
- Telefony komórkowe, odtwarzacze muzyki i inne urządzenia elektroniczne przed wejściem do klasy na lekcję musza być wyłączone i schowane w torbie na książki. W czasie lekcji nie wolno ich wyjmować ani używać. Nie wolno również  używać telefonów jako zegarków, kalkulatorów, itp.