Strona główna

a53Przybij Piątkę Dla  Niepodległości!

pod tym hasłem cała społeczność naszego liceum świętowała 98 Rocznicę Odzyskania Przez Polskę Niepodległosci. Odświętnie przystrojone korytarze, wystawa przywołująca postać Marszałka Józefa Piłsudskiego i tych wybitnych Polaków, którym Niepodległość zawdzięczamy I.J. Paderewskiego, R. Dmowskiego, St. Wojciechowskiego, W. Grabskiego mając w pamięci tysiące bezimiennych żołnierzy, którzy poświęcili swoje zycie Ojczyźnie. W auli nie było końca spiewom pieśni patriotycznym. Usłyszeliśmy "Rotę'', "Warszawiankę'', "Pierwszą Brygadę'' i inne. Pierwszą nagrodę wyśpiewała klasa II b, zaś w konkursie na biało-czerwony strój zwyciężyła klasa I a, którym GRATULUJEMY !!! Nagrodami były słodycze ufundowane przez Dyrekcję III LO oraz Koło Historyczno-Społeczne. Klasy Ia i Ib zadbały o słodkości. Kiermasz ciast patriotycznych cieszył się dużym zainteresowaniem nauczycieli oraz uczniów. Zdjęcia wykonał nasz kolega z kl. IIa Kacper Jurewicz.

 

 

Piłkarki ręczne na podium

Dziewczęta  powołane do reprezentacji szkoły w piłce ręcznej rozegrały turniej finałowy. Przeciwniczkami naszych dziewcząt były zespoły: I LO, Zespół Szkół Techniczno Informatycznych oraz IV LO z Elbląga. Nasza damska drużyna dzielnie radziła sobie na boisku. W każdym meczu widać było wysoką motywację do zdobywania bramek. Grając zespołowo dziewczęta przygotowywały wspaniałe akcje zakończone celnymi mocnymi rzutami. Strzelaliśmy bramki w dobrym stylu i to najważniejsze. W klasyfikacji generalnej turnieju Nasza Szkolna Drużyna Dziewcząt zajęła trzecie miejsce. Szkoda, że jedną bramką przegraliśmy walkę o drugą pozycję.

 

Sportowe zmagania w nowym roku szkolnym

Dobiega końca październik, po wakacjach pozostały już tylko wspomnienia, a więc rozpoczęły się także zmagania sportowe, w których biorą uczniowie III LO.

Tradycyjnie sportowy rok 2016/2017 rozpoczął się od biegów przełajowych w Parku Modrzewie, w których Kinga Lorek z klasy IIIB zajęła II miejsce. Ponadto cała drużyna dziewcząt i chłopców uplasowała się w pierwszej dziesiątce, co daje powody do satysfakcji.

Po biegach przełajowych przyszła pora na rywalizację w sportach halowych. Trwają rozgrywki fazy grupowej. Piłkarki ręczne wygrały wszystkie spotkania i awansowały do dalszych rozgrywek. III LO reprezentują: Magda Szatkowska, Paulina Czarnecka, Ola Dudkiewicz, Julia Kruszewska, Małgorzata Animucka, Karolina Depka, Kamila Piotrowska, Daria Wójcik, Patrycja Markowska.

Eliminacyjny turniej piłki ręcznej chłopców zakończyliśmy na trzecim miejscu. Do awansu zabrakło jednej bramki.

Kolejną dyscypliną jest piłka siatkowa dziewcząt. Drużyna III LO wygrała turniej eliminacyjny z dużą przewagą, prezentując wysoki poziom umiejętności technicznych i taktycznych. Należy dodać, że jest to nowa reprezentacja, ponieważ większość zawodniczek to uczennice klasy pierwszej : Weronika Długołęcka, Weronika Cichocka, Ola Majewska, Agnieszka Sawczenko, Karolina Bierkowska, Anna Stempniewska oraz Patrycja Grycko, Dominika Sadlińska Agata Leszczyńska z klasy drugiej.

 

OBÓZ W SZTUTOWIE

Czując nieuchronnie zbliżającą się maturę, klasa IIId wyjechała na dwudniowy obóz matematyczny do Sztutowa. Wszyscy pracowali nad zadaniami, nie zabrakło też dotleniającego spaceru nad morze. Dla niektórych nowością było rozwiązywanie zadań bez korzystania z zasobów Internetu ;) I oczywiście fakt, że można nad zadaniami z matematyki spędzić kilka godzin jednego dnia.

Małgorzata Kujawska

 

 Sienkiewicz Wielki – w 100. rocznicę śmierci

 26 października 2016 r. w godz. 17.00-19.00 uczniowie III LO gościli w murach Szkoły Podstawowej nr 1 w Elblągu, gdzie w bibliotece szkolnej zaimprowizowali scenę wręczenia Nagrody Nobla, przyznanej w 1905 r. wybitnemu polskiemu pisarzowi, Henrykowi Sienkiewiczowi. Na twarzach uczniów klas IV-VI, stanowiących widownię spektaklu, nie sposób było nie dostrzec zainteresowania oraz podziwu dla swoich starszych kolegów za stylizacje sienkiewiczowskich bohaterów i umiejętności aktorskie.

 Wydarzeniu towarzyszyły także inne atrakcyjne formy promowania i przybliżania twórczości pierwszego polskiego noblisty, tj.: krzyżówka, konkurs i kalambury. Te spotkały się również z niczym nieskrępowanym entuzjazmem ze strony młodszych kolegów, godnym pozazdroszczenia w pracy z młodzieżą! W drugiej części spotkania wszyscy uczestnicy mieli niepowtarzalną okazję zapoznać się z filmowymi, batalistycznymi fragmentami „Potopu” czyli drugiej części trylogii zekranizowanej przez Jerzego Hoffmana. Całość prezentacji została opatrzona ciekawym komentarzem historyka, pana Wojciecha Paczkowskiego.

 
Konkurs

W dniu 12 października, w ramach Międzynarodowych Dni Języków Obcych, odbył się w Szkole Konkurs Wiedzy o Kulturze Wielkiej Brytanii, Hiszpanii i Włoch. Brali w nim udział uczniowie z 4 grup językowych (I/6, I/1, I/7, I/8), którzy rywalizowali ze sobą o pierwsze miejsce, oceny celujące oraz nagrody książkowe. Zwycięzcami konkursu zostali reprezentanci grupy I/6: Dawid Stokłosiński, Agata Kowalewska, Kamil Świniarski, Michał Grześ, Weronika Długołęcka. Gratulujemy dużej wiedzy na temat wyżej wymienionych krajów!

Organizatorzy:

Agata Szestowicka, Aleksandra Trochimczuk, Arkadiusz Trochimczuk

 

Realizacja filmu „Wojna trzynastoletnia i II pokój toruński”

Dnia 13 września 2016 roku uczniowie klasy IIa i IIb: Klaudia Lakowska, Piotr Lichocki, Adrianna Wilczewska, Aniela Afeltowicz, Kamila Rutkowska, Julia Wężyk, Julia Kruszewska, Szymon Łesyk, Aleksandra Myślicka, Krystian Pajewski, Mateusz Wądołkowski i Agnieszka Szturo brali udział w filmie na temat przebiegu wojny trzynastoletniej oraz okoliczności podpisania II pokoju toruńskiego (https://www.youtube.com/watch?v=_qkCQTz9J8Y). Został on zrealizowany w gotyckiej sali Biblioteki Elbląskiej im. Cypriana Kamila Norwida oraz w zrekonstruowanej średniowiecznej chacie przed Muzeum Historyczno-Archeologicznym w Elblągu. Bogaty wystrój tych pomieszczeń stanowił doskonałą scenografię dla prezentowanych scen. Aby jeszcze lepiej oddać realia epoki wypożyczyliśmy kostiumy z Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 5 z 74

 

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 49 gości 

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj5
mod_vvisit_counterWczoraj103
mod_vvisit_counterW tym tygodniu5
mod_vvisit_counterW tym miesiącu3518

Sonda

Najbardziej lubię:
 

Pamiętaj !!!

 Z regulaminu Liceum (...)
- „Szczęśliwy numerek” nie zwalnia ucznia z pisania zapowiedzianych prac klasowych i sprawdzianów, udziału w zapowiedzianym ustnym powtórzeniu materiału, posiadania pisemnych prac domowych.