Strona główna
III LO podbija Włochy

Wróciliśmy właśnie ze szkoły Rolando da Piazzola we Włoszech w ramach realizacji projektu Erasmus+. Włochy przywitały nas piękną, słoneczną pogodą. Tematem przewodnim spotkania był wolontariat i jego różne oblicza.

Na samym początku wzięliśmy udział w zajęciach integracyjnych, które zbliżyły cała grupę. Braliśmy udział w dwóch konferencjach, w których mogliśmy dowiedzieć się o różnych formach wolontariatu we Włoszech i w innych krajach, co było to bardzo interesujące i zaskakujące zarazem. Odkrywając Padwę graliśmy w grę Treasure Hunt, dzięki której odkrywaliśmy zabytki i inne charakterystyczne dla miasta obiekty, a jednocześnie poznawaliśmy się z goszczącymi nas uczniami. Mieliśmy niepowtarzalną okazję odwiedzić Wenecję, która z początku wydawała się nam egzotyczna, ale znaleźliśmy tam też polskie akcenty. Zwiedzając wstąpiliśmy do Bazyliki św. Marka zobaczyliśmy Plac św. Marka i Most Rialto i Most Konstytucyjny. Niepowtarzalnym przeżyciem był rejs na wyspę Murano, gdzie uczestniczyliśmy w pokazie dmuchania szkła. Pokaz był krótki, ale bardzo satysfakcjonujący.

Kolejnego dnia odwiedziliśmy Villa Contarini (barokowy pałac w Piazzola sul Brenta), gdzie wzięliśmy udział w serii wykładów o pomocy humanitarnej. Wykłady, a następnie wspólne warsztaty, dały nam dużo do myślenia. W piątek wiedzę, którą nabyliśmy podczas wyjazdu mogliśmy wykorzystać w praktyce opiekując się starszymi i niepełnosprawnymi osobami. Każdy z nas zrealizował kilkugodzinny wolontariat w jednej z instytucji współpracującej ze szkołą.

Dodatkowo, każdego wieczoru wzbogacaliśmy się kulturowo spotykając sie całą grupą w ciekawych miejscach. Cały wyjazd uważamy za wspaniałe i ciekawe przeżycie, dzięki któremu zdobyliśmy wiele nowych przyjaźni i poznaliśmy inną kulturę.

Aleksandra Garbaczewska, Karolina Kacprzak i Wojciech Mierzwa.

Artykuł i zdjęcia na nowej stronie:3loelblag.edupage.org

 
Narodowe Czytanie „Wesela” w III Liceum Ogólnokształcącym w Elblągu

Młodzież III LO od 27 do 31 marca 2017 r. uczestniczyła w Projekcie Narodowe Czytanie „Wesela”. Maturzyści czytali dzieło Stanisława Wyspiańskiego koleżankom i kolegom z młodszych klas. Z tej okazji przygotowane zostały pomysłowe kostiumy, scenografie, prezentacje. Uczniowie mieli okazję nie tylko przypomnieć sobie ważne w polskiej kulturze dzieło, ale również wykazać się kreatywnością. Na czas czytania „Wesela” szkolna biblioteka i czytelnia zamieniły się w bronowicką chatę, a uczniowie bawili się niemal tak dobrze jak goście Pana Młodego.

 

Artykuł i zdjęcia na nowej stronie:3loelblag.edupage.org

 
Konkurs filmowy

KLAPS to ogólnopolski konkurs filmowy organizowany już po raz dziewiąty przez Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 6 w Bydgoszczy, skierowany do młodzieży w wieku od 15 do 24 lat. Filmy są oceniane w 4 kategoriach: film fabularny, reportaż, teledysk i animacja.

Konkurs otrzymał patronat m. in. Ministerstwa Edukacji Narodowej, Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej czy Międzynarodowego Festiwalu Camerimage, co poświadcza wysokie walory edukacyjne i artystyczne przedsięwzięcia. Wśród patronów medialnych Konkursu znajdują się m. in. TVP Kultura, Gazeta Wyborcza i Radio Eska.

Finaliści spędzą w Bydgoszczy dwa dni od 25 do 26 maja 2017 r. - obejrzą stworzone przez rówieśników produkcje, poszerzą swoją wiedzę i umiejętności podczas warsztatów filmowych, spędzą wieczór w dobrym towarzystwie oglądając nagrodzone w poprzednich edycjach filmy pod gołym niebem. Laureaci i finaliści konkursu zostaną nagrodzeni podczas Gali Finałowej, która odbędzie się 26 maja 2017 r. Nagrody zostaną przyznane w czterech głównych kategoriach, wręczona będzie również nagroda Grand Prix, której laureata wybiera publiczność.

W poprzedniej edycji do konkursu przystąpiło aż 191 filmów na bardzo wysokim poziomie. Chcielibyśmy, aby ta liczba nieustannie rosła. Naszym celem jest dotarcie z informacją o konkursie do jak największej liczby osób zainteresowanych kulturą i sztuką, dlatego zwracamy się z prośbą o umieszczenie na Państwa stronie internetowej informacji o IX Ogólnopolskim Konkursie Filmów Amatorskich KLAPS.

Pod tymi linkami znajdziecie Państwo: plakat regulamin KLAPS-a.

Zgłoszenia przyjmujemy do 05.05.2017!

 
Lekcja wf z Mistrzem Olimpijskim

a63W dniu 05.01.2017r. na hali CSB odbyły się zajęcia w ramach programu "Stop zwolnieniom z wf-u". Gościem był wybitny sportowiec, dwurotny mistrz olimpijski w judo - pan  Waldemar Legień.  Medale olimpijskie zdobył na igrzyskach w Seulu i Barcelonie.

Zgromadzonej w hali młodzieży elbląskich szkół zaprezentował podstawowe techniki judo - pady, podcięcia i rzuty. W treningu z mistrzem brali udział również nasi uczniowie: Kasia Czaplińska, Gabriela Mirecka, Adam Dzik, Filip Łuszczyński, Mikołaj Olender, Mateusz Grabowski, Michał Gajewski, Jakub Maleńczyk, Maksymilian Terebus. Opiekunem był Pan Waldemar Maciesza.

Dla nas było to niezwykłe doświadczenie. Poznanie Waldemara Legienia było przemiłym wydarzeniem, a zajęcia z nim pokazały, że nawet na sportowej emeryturze jest wielki. Mamy nadzieję, że w przyszłości poznamy więcej osób formatu Pana Waldemara Legienia. Takie spotkania być może powstrzymają zwolnienia z wf, a nas zachęcą do uprawiania sportu.

Fotorelacja w załączeniu.

Uczestnicy spotkania

 
Speaking in Public

15 marca 2017r. odbyła się w naszej szkole kolejna edycja konkursu „Speaking in Public”. Jest to konkurs przemówień publicznych w języku angielskim skierowany do uczniów szkół gimnazjalnych z Elbląga i okolic. W tym roku gościliśmy uczniów z Elbląga, Fromborka i Braniewa. W jury zasiedli: p. Mariola Chodakowska-Malkiewicz, p. Aleksandra Trochimczuk, p. Arkadiusz Trochimczuk. Wśród 14 uczestników jury wyłoniło 7 laureatów, w tym jedną osobę wybraną przez publiczność. Laureatami zostali:

I miejsce: Jakub Pilimon z Gimnazjum nr 3 w Braniewie

II miejsce: Franciszek Sikora z Gimnazjum nr 3 w Elblągu

III miejsce: Antoni Frączek z Gimnazjum przy PZSZ w Elblągu

IV miejsce: Paulina Burszta z Gimnazjum nr 9 w Elblągu

Wyróżnienia: Oliwia Sienkiewicz z Gimnazjum we Fromborku, Emilia Kwapiszewska z Gimnazjum przy PZSM w Elblągu, Weronika Olszewska z Gimnazjum nr 3 w Elblągu.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za przygotowanie się do konkursu oraz uczniom, którzy prowadzili konkurs: Darii Daszkiewicz z Ib oraz Kamilowi Świniarskiemu z Ia.

Organizatorki konkursu:

Agnieszka Bronś i Aleksandra Trochimczuk

Artykuł i zdjęcia na nowej stronie:3loelblag.edupage.org

 
Patrycja Markowska w finale Public Speaking Competition
sobota, 04 marca 2017 15:45

pat1

2 marca odbył się w Gdańsku konkurs wygłaszania przemówień w języku angielskim (Public Speaking Competition).Był to etap okręgowy konkursu, startowało 18 zawodników z Gdańska, Gdyni. Słupska, Chojnic oraz z Elbląga. Nasze miasto i naszą szkołę reprezentowali Patrycja Markowskaz kl.3b oraz Mateusz Dudek z kl.1a. Temat wiodący konkursu w tym roku to: ‘Peace is not an absence of war’. Oboje zaprezentowali się bardzo dobrze w swoich 5-minutowych wystąpieniach. Szczególny sukces odniosła Patrycja, gdyż zakwalifikowała się do ogólnopolskiego etapu konkursu, który odbędzie się pod koniec miesiąca w Bydgoszczy. Gratulacje dla Patrycji i Mateusza. Resztę uczniów zachęcamy do wzięcia udziału w przyszłorocznej edycji konkursu!

 

Anna Lasek


 

 

 

 
Studniówka 2017 – ...nasze wspomnienia są wciąż żywe...

a62Za nami tegoroczna studniówka III Liceum, która odbyła się 7 stycznia w hali MOSiR.  
Już od początku wrażenie robiła pięknie wystrojona sala, która wprowadziła nas w niesamowitą  atmosferę. Po motywującym do dobrej zabawy, ale i również późniejszej nauki przemówieniu Pana Dyrektora, przyszedł czas na poloneza. Dla wielu z nas był to oczywiście wielki moment. Mimo stresu, który nam towarzyszył, taniec wyszedł wspaniale i była to zapowiedź równie wspaniałej zabawy, która trwała do późna. Całą noc przetańczyliśmy dzięki DJowi, który zaserwował nam przeróżne hity, od disco, po pop, od utworów najnowszych, po te dobrze nam znane już od dawna. Część artystyczna składała się z występu tanecznego oraz pokazu filmu wykonanego przez naszych utalentowanych uczniów. Wielką furorę zrobiła fotobudka, dzięki której mogliśmy zrobić sobie zdjęcia upamiętniające ten bal. 

Nie ma żadnych wątpliwości, że ten wieczór był zorganizowany wzorowo. Niesamowita atmosfera towarzyszyła nam jeszcze długo po studniówce. Nasze wspomnienia są wciąż żywe i z pewnością będziemy je trzymać w pamięci jeszcze przez lata. 

Udowodniliśmy już, że potrafimy się świetnie bawić! Teraz już tylko wyczekujemy matury. Poprzez jej wyniki postaramy się dowieść, że jako uczniowie III LO reprezentujemy równie wysoki poziom - wprost proporcjonalny do tego, jaki zaprezentowaliśmy na naszym balu.

Pamela Gawęcka, kl. IIIa

 Obszerna fotorelacja dostępna na stronie:

https://info.elblag.pl/17,48622,-Zobacz-jak-podczas-Studniowki-bawili-sie-maturzysci-III-LO.html

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 5 z 77

 

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 25 gości 

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj91
mod_vvisit_counterWczoraj218
mod_vvisit_counterW tym tygodniu309
mod_vvisit_counterW tym miesiącu2617

Sonda

Najbardziej lubię:
 

Pamiętaj !!!

 Z regulaminu Liceum (...)
- Uczeń, który nie przestrzega zasad kultury oraz poprawności językowej może zostać ukarany pisemną uwagą nauczyciela.