Strona główna
Uczniowie wystartowali po indeksy

Miło nam poinformować, że uczniowie naszego liceum zakwalifikowali się do etapu okręgowego I edycji  Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności. Są to Natalia Piotrkowska i  Patryk Starczewski z  kl. III b, Paulina Stobiecka, Marta Śliwka z kl. III a. Gratulujemy sukcesu . Etap Okręgowy Olimpiady odbędzie się na UWM w Olsztynie 9 grudnia 2016 r. Do zdobycia jeden z 37 indeksów na prestiżowe uczelnie w Polsce.

T. Rakowska

 

Ponadto 4 uczennice zakwalifikowały się do II etapu olimpiad. Magdalena Chojnowska z klasy II b wystartuje w Olimpiadzie Wiedzy o Unii Europejskiej, Dominika Gójska z II b w Olimpiadzie Wiedzy o Prawach Człowieka we współczesnym świecie. Natomiast Magda Mikołajuk z III b awansowała do etapu okręgowego Olimpiady Wiedzy o III RP. Ostatnią ze zdolnych jest Monika Oleszczuk, która zawalczy o jeden z 48 indeksów na wszystkie uniwersytety w Polsce w Olimpiadzie Wiedzy o Mediach.

Gratulacje M. Nowosad

 
Siatkarze w czwórce finałowej

a54Potyczki męskiej siatkówki nasz zespół rozpoczął od zajęcia drugiego miejsca w grupie eliminacyjnej. Zmierzyliśmy się z I LO oraz ZSG w Elblągu. Po zaciętych  pojedynkach wygraliśmy z ZSG w Elblągu 2:0 i zanotowaliśmy przegraną z ILO. Nasi siatkarze w ten sposób wywalczyli awans do ćwierćfinałów.

Kolejny turniej rozegraliśmy w gościnnych progach IV LO w Elblągu. W naszej grupie znajdowały się wszystkie zespoły zeszłorocznych finałów licealiady: ZSM w Elblągu, ZSTI Elbląg, IV LO w Elblągu oraz Nasza Drużyna. Turniej zapowiadał się trudny i taki był. Mecze kończyły się time breakami, co świadczy o poziomie sportowym turnieju. Pierwsze spotkanie nasi chłopcy rozegrali z ZSTI, grając dokładną siatkówkę wygrali 2:1. Kolejny mecz to spotkanie z gospodarzami . Zespół IV LO w Elblągu doprowadził do remisu. W setach było 1:1 natomiast time break był nasz. Mesz zakończył się wynikiem 2:1 dla nas. Mając już za sobą 3 godziny gier oraz wiedząc, że zespół uzyskał awans do turnieju finałowego w ostatnim spotkaniu z ZSM w Elblągu zanotowaliśmy przegraną.

Skład Naszego Zespołu Szkolnego to uczniowie wszystkich roczników: Paweł Bieńkowski, Maciej Szydłowski, Łukasz Łubiński, Paweł Szałkowski , Jakub Pańczuk, Jakub Borysewicz, Bernard Czyż, Wojciech Wojtyna, Bartosz Mysłowski i Filip Kaniecki

Należy podkreślić, iż nasi uczniowie osiągnęli  wspaniały sukces. Drużyna awansowała do finału licealiady!

WM.

 

Piłkarki ręczne na podium

Dziewczęta  powołane do reprezentacji szkoły w piłce ręcznej rozegrały turniej finałowy. Przeciwniczkami naszych dziewcząt były zespoły: I LO, Zespół Szkół Techniczno Informatycznych oraz IV LO z Elbląga. Nasza damska drużyna dzielnie radziła sobie na boisku. W każdym meczu widać było wysoką motywację do zdobywania bramek. Grając zespołowo dziewczęta przygotowywały wspaniałe akcje zakończone celnymi mocnymi rzutami. Strzelaliśmy bramki w dobrym stylu i to najważniejsze. W klasyfikacji generalnej turnieju Nasza Szkolna Drużyna Dziewcząt zajęła trzecie miejsce. Szkoda, że jedną bramką przegraliśmy walkę o drugą pozycję.

 

Sportowe zmagania w nowym roku szkolnym

Dobiega końca październik, po wakacjach pozostały już tylko wspomnienia, a więc rozpoczęły się także zmagania sportowe, w których biorą uczniowie III LO.

Tradycyjnie sportowy rok 2016/2017 rozpoczął się od biegów przełajowych w Parku Modrzewie, w których Kinga Lorek z klasy IIIB zajęła II miejsce. Ponadto cała drużyna dziewcząt i chłopców uplasowała się w pierwszej dziesiątce, co daje powody do satysfakcji.

Po biegach przełajowych przyszła pora na rywalizację w sportach halowych. Trwają rozgrywki fazy grupowej. Piłkarki ręczne wygrały wszystkie spotkania i awansowały do dalszych rozgrywek. III LO reprezentują: Magda Szatkowska, Paulina Czarnecka, Ola Dudkiewicz, Julia Kruszewska, Małgorzata Animucka, Karolina Depka, Kamila Piotrowska, Daria Wójcik, Patrycja Markowska.

Eliminacyjny turniej piłki ręcznej chłopców zakończyliśmy na trzecim miejscu. Do awansu zabrakło jednej bramki.

Kolejną dyscypliną jest piłka siatkowa dziewcząt. Drużyna III LO wygrała turniej eliminacyjny z dużą przewagą, prezentując wysoki poziom umiejętności technicznych i taktycznych. Należy dodać, że jest to nowa reprezentacja, ponieważ większość zawodniczek to uczennice klasy pierwszej : Weronika Długołęcka, Weronika Cichocka, Ola Majewska, Agnieszka Sawczenko, Karolina Bierkowska, Anna Stempniewska oraz Patrycja Grycko, Dominika Sadlińska Agata Leszczyńska z klasy drugiej.

 

a53Przybij Piątkę Dla  Niepodległości!

pod tym hasłem cała społeczność naszego liceum świętowała 98 Rocznicę Odzyskania Przez Polskę Niepodległosci. Odświętnie przystrojone korytarze, wystawa przywołująca postać Marszałka Józefa Piłsudskiego i tych wybitnych Polaków, którym Niepodległość zawdzięczamy I.J. Paderewskiego, R. Dmowskiego, St. Wojciechowskiego, W. Grabskiego mając w pamięci tysiące bezimiennych żołnierzy, którzy poświęcili swoje zycie Ojczyźnie. W auli nie było końca spiewom pieśni patriotycznym. Usłyszeliśmy "Rotę'', "Warszawiankę'', "Pierwszą Brygadę'' i inne. Pierwszą nagrodę wyśpiewała klasa II b, zaś w konkursie na biało-czerwony strój zwyciężyła klasa I a, którym GRATULUJEMY !!! Nagrodami były słodycze ufundowane przez Dyrekcję III LO oraz Koło Historyczno-Społeczne. Klasy Ia i Ib zadbały o słodkości. Kiermasz ciast patriotycznych cieszył się dużym zainteresowaniem nauczycieli oraz uczniów. Zdjęcia wykonał nasz kolega z kl. IIa Kacper Jurewicz.

 

 

 Sienkiewicz Wielki – w 100. rocznicę śmierci

 26 października 2016 r. w godz. 17.00-19.00 uczniowie III LO gościli w murach Szkoły Podstawowej nr 1 w Elblągu, gdzie w bibliotece szkolnej zaimprowizowali scenę wręczenia Nagrody Nobla, przyznanej w 1905 r. wybitnemu polskiemu pisarzowi, Henrykowi Sienkiewiczowi. Na twarzach uczniów klas IV-VI, stanowiących widownię spektaklu, nie sposób było nie dostrzec zainteresowania oraz podziwu dla swoich starszych kolegów za stylizacje sienkiewiczowskich bohaterów i umiejętności aktorskie.

 Wydarzeniu towarzyszyły także inne atrakcyjne formy promowania i przybliżania twórczości pierwszego polskiego noblisty, tj.: krzyżówka, konkurs i kalambury. Te spotkały się również z niczym nieskrępowanym entuzjazmem ze strony młodszych kolegów, godnym pozazdroszczenia w pracy z młodzieżą! W drugiej części spotkania wszyscy uczestnicy mieli niepowtarzalną okazję zapoznać się z filmowymi, batalistycznymi fragmentami „Potopu” czyli drugiej części trylogii zekranizowanej przez Jerzego Hoffmana. Całość prezentacji została opatrzona ciekawym komentarzem historyka, pana Wojciecha Paczkowskiego.

 
Konkurs

W dniu 12 października, w ramach Międzynarodowych Dni Języków Obcych, odbył się w Szkole Konkurs Wiedzy o Kulturze Wielkiej Brytanii, Hiszpanii i Włoch. Brali w nim udział uczniowie z 4 grup językowych (I/6, I/1, I/7, I/8), którzy rywalizowali ze sobą o pierwsze miejsce, oceny celujące oraz nagrody książkowe. Zwycięzcami konkursu zostali reprezentanci grupy I/6: Dawid Stokłosiński, Agata Kowalewska, Kamil Świniarski, Michał Grześ, Weronika Długołęcka. Gratulujemy dużej wiedzy na temat wyżej wymienionych krajów!

Organizatorzy:

Agata Szestowicka, Aleksandra Trochimczuk, Arkadiusz Trochimczuk

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 5 z 74

 

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 65 gości 

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj159
mod_vvisit_counterWczoraj88
mod_vvisit_counterW tym tygodniu159
mod_vvisit_counterW tym miesiącu1894

Sonda

Najbardziej lubię:
 

Pamiętaj !!!

Z regulaminu Liceum (...) uczeń ma obowiązek:

- przygotowywania się do zajęć lekcyjnych, w szczególności posiadania odpowiedniego podręcznika i odrobionej pracy domowej,