Strona główna
Bieg charytatywny dla Radka

b4

28 października 2017 odbył się w Bażantarni bieg charytatywny dla Radka i jego rodziny. Mimo fantastycznej, jesiennej pogody, nie zabrakło na nim reprezentantów III LO. W biegu startowało mocne trio nauczycielskie : p. Iwona Stando, p. Ida Szyrejko-Micota i p. Małgorzata Kujawska J. Niezwykle pomocne były uczennice klasy IIIe – Agata Leszczyńska, Natalia Rybkiewicz, Agata Fiłonowicz, Aniela Nowacka, Joanna Michalczuk, Karolina Kozłowska, Dominika Jagodzińska, które zapewniały herbatę i kawę oraz energetyczne batoniki i wodę biorącym udział w imprezie. Dzięki nim słoiczki z hasłem „Wypij herbatkę, wybuduj chatkę”, szybko się zapełniały. Podczas biegu pomagały również dziewczęta ze szkolnego wolontariatu zorganizowane przez Julię Delegacz z IIb , które pilnowały, by nikt nie zgubił się w lesie ;) .

Wszystkim serdecznie dziękujemy.

Warto pomagaćSmile

 
Wyróżnienie

pobrane

III Liceum Ogólnokształcące zostało nagrodzone certyfikatem potwierdzającym najwyższą jakość oferowanych usług edukacyjnych.

 
Udany występ piłkarek ręcznych

20171006_090337

W odmienionym składzie nasz zespół piłkarek ręcznych rozegrał udany turniej eliminacyjny. Dziewczęta wygrały dwa spotkania, mając znaczną przewagę nad rywalkami z Zespołu Szkół Gospodarczych w Elblągu oraz II LO w Elblągu. Najtrudniejsze spotkanie dziewczyny rozegrały z wicemistrzyniami zeszłorocznej Licealiady. Reprezentacja ZSTI w Elblągu , w której gra wiele piłkarek ręcznych, po zaciętym meczu pokonała nasz zespół. Pomimo jednej porażki, awansowaliśmy z drugiego miejsca w grupie do półfinału turnieju. Drużyna naszych dziewcząt jest już w czwórce najlepszych zespołów tegorocznej Licealiady i jest to na pewno ogromny sukces .

III LO reprezentowały uczennice: Julia Kruszewska, Daria Wójcik, Aleksandra Jabłonka, Marcela Ozga – Zajło, Karolina Depka, Gabriela Mirecka, Aleksandra Wolowska oraz Weronika Kusik.

 
Marsz Zdrowia 3

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że uczennica klasy 2c Marcela Ozga-Zajło zajęła II miejsce w konkursie organizowanym przez Elbląskie Stowarzyszenie AMAZONEK na najlepszy plakat promujący idee marszu.

„Kiedy miłość jest blisko, znika z piersi raczysko. Kochaj życie, badaj piersi”.

Mimo, iż Marcela zajęła II miejsce, dla nas jest zwyciężczynią.

Gratulujemy!!!

Ewa Piwcewicz

Marta Misterkiewicz

 
Pomoc dla Radka

Klasa 3b chciałaby bardzo podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w pomoc dla naszego kolegi z klasy Radka Urbankiewicza i jego rodziny. Dzięki zorganizowaniu kiermaszu oraz pozostawionym puszkom, udało nam się zebrać już 2360 . Jesteśmy wdzięczni za każdą pomoc i mamy nadzieję, że wasza chęć pomocy nie zgaśnie.

 
Otrzęsiny klas pierwszych

20171013_125349_1

Zgodnie z tradycja III LO uczniowie klas pierwszych w piątek 13 października 2017 r. zostali ostatecznie przyjęci w poczet braci szkolnej. Otrzęsiny pierwszaków odbyły się w sali gimnastycznej specjalnie na to wydarzenie przygotowanej. Klasa II b wykonała dekorację, przygotowała oprawę muzyczną i konkurencje dla młodszych koleżanek i kolegów. Motywem przewodnim tegorocznej zabawy było fantasy. Każda klasa wykonała pomysłowe kostiumy oraz plakat ją promujący. Konkursy sprawdzały znajomość literatury i filmów o tematyce fantasy, kreatywność, sprawność fizyczną i pracę zespołową. Pierwszaczki zgadywały kalambury, odpowiadały na pytania quizu, rysowały, popisywały się sprawnością fizyczną i poczuciem humoru. W rywalizacji zwycięski laur przypadł klasie politechniczno-informatycznej Id, wspieranej przez wychowawczynię Panią Małgorzatę Kujawską. Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody: przechodnią maskotkę, która na rok zamieszka w gabinecie 204, worek cukierków i – co najważniejsze – zaszczyt zorganizowania otrzęsin kolejnemu rocznikowi uczniów III LO.

Danuta Huszcza-Sawicka

 
Europejski Dzień Języków Obcych

Tradycyjnie obchodzony 26 września, Europejski Dzień Języków zawitał do naszej szkoły 6 października. Tym razem wszyscy nauczyciele języków obcych postanowili "zjednoczyć siły"i przygotować atrakcje zarówno dla uczniów, jak i pozostałych nauczycieli. Po raz pierwszy na drzwiach sal lekcyjnych i korytarzach pojawiły się plakaty oraz napisy w 6 nauczanych językach: angielskim, niemieckim, rosyjskim, francuskim, hiszpańskim i włoskim. Niektóre z nich świetnie oddawały klimat pracy w szkole.

Zwieńczeniem Dnia Języków stał się interaktywny Quiz Kahoot dla uczniów klas I, w którym należało wykazać nie tylko podstawową wiedzą na temat krajów i języków europejskich, ale również refleksem :) W pierwszej, i miejmy nadzieję nie ostatniej, edycji QUIZU I miejsce zajęła drużyna w składzie:Kamila Skowrońska (kl. I b), Aleksandra Pawłow (kl. I c) oraz Kamila Moch (kl. I c).

Serdecznie gratulujemy zwyciężczyniom!

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 5 z 81

 

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 39 gości 

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj49
mod_vvisit_counterWczoraj127
mod_vvisit_counterW tym tygodniu486
mod_vvisit_counterW tym miesiącu1833

Sonda

Najbardziej lubię:
 

Pamiętaj !!!

Z regulaminu Liceum (...) uczeń ma obowiązek:

- przygotowywania się do zajęć lekcyjnych, w szczególności posiadania odpowiedniego podręcznika i odrobionej pracy domowej,