Strona główna
Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach

2017-12-02_2252

W listopadzie 2017r. ruszyła w całej Polsce II edycja Akcji ,, Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach'' pod Patronatem Pierwszej Damy RP Agaty Dudy . Szkolną zbiórkę pieniędzy pt. ,, Złotówka od serca'' zorganizowała po raz drugi klasa 2 a. W akcję zaangażowały się klasy Ia, Ib, Ic, Id, IIa, IIc, IId, IIIa, IIIb, IIIc, IIId oraz IIIe. Łącznie zebraliśmy aż 280 złotych! Dzięki wsparciu, zakupiliśmy przybory szkolne i słodycze dla polskich dzieci z przedszkoli, szkół oraz sierocińców na Wileńszczyźnie. Nasze paczki dotrą do domów na Kresach przed Bożym Narodzeniem. W rozwożeniu pomagać będą żołnierze z 16 Batalionu Dowodzenia w Elblągu. Mamy nadzieję, że symboliczna złotówka przyniesie radość polskim dzieciom mieszkającym poza Ojczyzną.

Mikołajkami zostały Ola Ptak, Julia Częścik, Agnieszka Kłosowska,Maja Patalon i Weronika Długołęcka.

DZIĘKUJEMY WYCHOWAWCOM ORAZ NASZYM KOLEŻANKOM I KOLEGOM ZA SOLIDARNOŚĆ SERC !!!

T.Rakowska

 
Olimpiady wiedzy o Unii Europejskiej

Dnia 21 listopada 2017 r. odbył się etap szkolny Olimpiady wiedzy o Unii Europejskiej. Wzięli w nim udział: Sara Syska i Szymon Ruciński z klasy Ia oraz Magdalena Chojnowska i Julia Kruszewska z klasy IIIb.

Najwyższy wynik punktowy uzyskała Magdalena Chojnowska (IIIb), która będzie reprezentować naszą szkołę 16 grudnia 2017 r. na etapie okręgowym.

Gratuluję!

Agnieszka Krzywdzińska

 
Olimpiada Solidarności. Dwie Dekady 1970-1990.

pobrane_sol

28 listopada o godzinie 10:00 został przeprowadzony w całym kraju etap szkolny V edycji Olimpiady Solidarności. Miło mi poinformować, że do etapu wojewódzkiego przeszedł Artur Nowaczyk uczeń kl. II b, który będzie reprezentował nasze liceum w etapie wojewódzkim olimpiady.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

T. Rakowska

 
Olimpiada Teologii Katolickiej

W dniu 29 listopada 2017r. w naszej szkole odbył się etap szkolny kolejnej edycji Olimpiady z Teologii Katolickiej. Tematem był Pokój i nadzieja dla Europy w nauczaniu Benedykta XVI i Franciszka. W olimpiadzie wzięło udział 8 uczniów: Filip Kaniecki, Bartłomiej Kucewicz z klasy 2 d, Karolina Osinski i Aleksandra Sołtysik z klasy 2 c, Bartosz Celmer i Natalia Nazarewicz z klasy 1 d oraz Julia Rożentalska i Mirela Zasowska z klasy 1 b. Do etapu diecezjalnego awansowali:Filip Kaniecki kl. 2d i Karolina Osinski kl. 2c. Organizatorami szkolnego etapu olimpiady byli ks. Artur Młodziński i ks. Jacek Białek. Gratulujemy uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów.

Ks. Artur Młodziński

 
Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Państwie i Prawie

Dnia 29 listopada b.r. odbył się etap szkolny Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Państwie i Prawie. Konkurs cieszył się sporym zainteresowaniem. Wzięło w nim udział 14 uczniów: Julia Rożentalska i Mirela Zasowska z klasy Ib, Wojciech Wojtyna z klasy IIa, Wiktoria Majewska, Daria Wójcik, Agnieszka Nowokrzewska, Artur Nowaczyk i Bartłomiej Brzeziński z klasy IIb, Kacper Jurewicz z klasy IIIa oraz Paulina Szymańska, Julia Wężyk, Sebastian Nowak, Filip Ostałowski i Szymon Łesyk z klasy IIIb.

Aby zakwalifikować się do etapu okręgowego, należało otrzymać co najmniej 30 pkt z 50 możliwych.Taki wynik uzyskał Filip Ostałowski (IIIb).
Serdecznie gratuluję!

Agnieszka Krzywdzińska

 
Olimpiada Historyczna

pobrane_oh

Ogólnopolska Olimpiada Historyczna to ciesząca się wysoką renomą przedmiotowa olimpiada organizowana od 1974 r. przez Polskie Towarzystwo Historyczne – Komitet Główny Olimpiady Historycznej, Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Kancelarię Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej, we współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej.

Miło nam poinformować, że w tegorocznej edycji XLIV wzięło udział 4 uczniów z klas 2a, 3b.Do etapu okręgowego olimpiady zakwalifikowało się 3 uczniów - Filip Ostałowski 3b, Agnieszka Szturo 3b, Paulina Kamieniecka 2a.

Gratulujemy i życzymy sukcesów podczas eliminacji okręgowych w styczniu 2018 r. na UWM w Olsztynie.

T. Rakowska

 
Olimpiada Języka Rosyjskiego w III LO

27 listopada 2017 r. uczeń kl. II D Pavel Mudry wziął udział w etapie szkolnym Olimpiady Języka Rosyjskiego.Warunkiem zakwalifikowania się do etapu okręgowego olimpiady, jest uzyskanie minimum 70 pkt z części pisemnej (test gramatyczno-leksykalny) oraz przejście pozytywnie części ustnej. Wyniki etapu szkolnego zostaną podane przez okręgową komisję w Toruniu na początku stycznia 2018 r.

Anna Tokarewicz

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 5 z 84

 

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 30 gości 

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj66
mod_vvisit_counterWczoraj124
mod_vvisit_counterW tym tygodniu421
mod_vvisit_counterW tym miesiącu2740

Sonda

Najbardziej lubię:
 

Pamiętaj !!!

 Z regulaminu Liceum (...)
- „Szczęśliwy numerek” nie zwalnia ucznia z pisania zapowiedzianych prac klasowych i sprawdzianów, udziału w zapowiedzianym ustnym powtórzeniu materiału, posiadania pisemnych prac domowych.