Strona główna
Dzień Ziemi 2018 w III Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Pawła II w Elblągu.

20180423_103816

Głównym punktem tegorocznych obchodów Dnia Ziemi w III Liceum Ogólnokształcącym była konferencja naukowa z udziałem wykładowców Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego w Olsztynie.

 
PODSUMOWANIE PROJEKTU ERASMUS+ DLA NAUCZYCIELI

e2108

7 krajów w 2 miesiące, w tym 35 dni intensywnego szkolenia, takie możliwości daje europejski program Erasmus+ KA 1 Mobilność edukacyjna. W ramach projektu „Rozwój zawodowy i metodyczny nauczycieli” sześciu nauczycieli języków obcych (angielskiego, włoskiego, hiszpańskiego i rosyjskiego) oraz nauczycielka matematyki z naszej szkoły w okresie od końca stycznia do końca marca br. doskonaliło swój warsztat metodyczny w zaprzyjaźnionych placówkach edukacyjnych w 7 niewielkich miastacheuropejskich: Schaerding w Austrii, Hillerod w Danii, Bilbao w Hiszpanii, Breukelen w Holandii, Alzey w Niemczech, Hoyanger w Norwegii i Ronneby w Szwecji.

 
Młodzi w Akcji

logotyp_organizacji

Grupa uczniów z klas IIb i IIc weźmie udział w projekcie Młodzi w Akcji realizowanym przez przez Centrum Edukacji Obywatelskiej w partnerstwie z Fundacją Banku Zachodniego WBK oraz Polsko-Amerykańską Fundacją Wolności w ramach programu Szkoła Ucząca się. Młodzi w Akcji to ogólnopolski program skierowany do uczniów i uczennic szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnym oraz opiekunów grup młodzieżowych z instytucji oświatowych w całej Polsce.

 
Targi Kół Naukowych

Obraz1ww

''LABOR OMNIA VINCIT''- praca wszystko zwycięża !!!

Tą paremią łacińską rozpoczęły się 16 kwietnia 2018 r. Targi Kół Naukowych na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego, w których uczestniczyła grupa z kl. II a ''Pod Patronatem'' WPiA UG oraz uczniowie kl. III b przygotowujący się do egzaminu dojrzałości z historii i wos. W holu głównym odwiedziliśmy stoiska kół naukowych prawa karnego, prawa pracy, prawa europejskiego, prawa konstytucyjnego czy kryminologii. Mogliśmy porozmawiać o działalności poszczególnych kół ze studentami, którzy w kreatywny sposób opowiadali o swoich pasjach i możliwości realizacji własnych zainteresowań podczas konferencji, sympozjów, zjazdów czy debat nie tylko w kraju ale i za granicą np. na Malcie czy w Hadze.

 
Unihokej na medal

P4202427

W piątek odbył się finał Licealiady w rozgrywkach unihokeja, w którym uczestniczyły dwie drużyny III LO. Zawody odbywały się w sali IV LO , a mecze rozgrywane były naprzemiennie- drużyny dziewcząt i drużyny chłopców.

Można było podziwiać grę najlepszych drużyn unihokeja tegorocznej Licealiady. Szybka, dynamiczna gra ,jaką jest unihokej, dostarczała dużo emocji.

 
Uczymy się poprzez zabawę…

komiks_wycieczka

W piątek 9 marca 2018 r. uczniowie klasy 1a wraz z wychowawczynią p. Katarzyną Rutą oraz nauczycielką geografii p. Ewą Trykowską-Łukaszewicz uczestniczyli w wyjeździe edukacyjnym do Gdańska.

Jednym z punktów programu były zajęcia warsztatowe w Muzeum Narodowym poświęcone sztuce dawnej. Uczniowie mieli okazję zobaczyć z bliska obraz „Sąd Ostateczny’Hansa Memlinga, poznać jego historię oraz symbolikę. Wykład pracownika muzeum oraz praca w grupach nad różnymi zagadnieniami związanymi z dziełem malarskim były okazją do poszerzenia wiedzy oraz kształcenia umiejętności pracy z tekstem kultury. Była to też lekcja inna niż w szkole – tym razem uczniowie nie musieli siedzieć w ławkach, a mogli rozsiąść się wygodnie na podłodze.

 
Wycieczka do Warszawy

30422019_1880698185315914_2019922658_n

13 kwietnia 2018r. wraz z Gimnazjum nr 6 w Elblągu udaliśmy sie do Warszawy.

Pod opieka p. Małgorzaty Kujawskiej i p.Krzysztofa Sawickiego odwiedziliśmy wiele ciekawych miejsc m.in.:

-Pomnik Młodego Powstańca

-Katedrę św. Jana oraz kryptę

-Pałac Kultury i Nauki

-warszawską starówkę.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 5 z 94

 

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 79 gości 

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj29
mod_vvisit_counterWczoraj94
mod_vvisit_counterW tym tygodniu262
mod_vvisit_counterW tym miesiącu2619

Sonda

Najbardziej lubię:
 

Pamiętaj !!!

Z regulaminu Liceum (...) uczeń ma obowiązek:
- przestrzegania zasad kultury współżycia w stosunku do kolegów, nauczycieli i innych pracowników szkoły (np. nie trzyma rąk w kieszeni, w czasie lekcji nie żuje gumy, nie je, nie pije, itp.),
- przestrzegania zasad poprawności językowych i kultury języka,
- przestrzegania zasad poprawnej dyskusji,