Strona główna
Uczymy się poprzez zabawę…

komiks_wycieczka

W piątek 9 marca 2018 r. uczniowie klasy 1a wraz z wychowawczynią p. Katarzyną Rutą oraz nauczycielką geografii p. Ewą Trykowską-Łukaszewicz uczestniczyli w wyjeździe edukacyjnym do Gdańska.

Jednym z punktów programu były zajęcia warsztatowe w Muzeum Narodowym poświęcone sztuce dawnej. Uczniowie mieli okazję zobaczyć z bliska obraz „Sąd Ostateczny’Hansa Memlinga, poznać jego historię oraz symbolikę. Wykład pracownika muzeum oraz praca w grupach nad różnymi zagadnieniami związanymi z dziełem malarskim były okazją do poszerzenia wiedzy oraz kształcenia umiejętności pracy z tekstem kultury. Była to też lekcja inna niż w szkole – tym razem uczniowie nie musieli siedzieć w ławkach, a mogli rozsiąść się wygodnie na podłodze.

 
Targi Kół Naukowych

Obraz1ww

''LABOR OMNIA VINCIT''- praca wszystko zwycięża !!!

Tą paremią łacińską rozpoczęły się 16 kwietnia 2018 r. Targi Kół Naukowych na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego, w których uczestniczyła grupa z kl. II a ''Pod Patronatem'' WPiA UG oraz uczniowie kl. III b przygotowujący się do egzaminu dojrzałości z historii i wos. W holu głównym odwiedziliśmy stoiska kół naukowych prawa karnego, prawa pracy, prawa europejskiego, prawa konstytucyjnego czy kryminologii. Mogliśmy porozmawiać o działalności poszczególnych kół ze studentami, którzy w kreatywny sposób opowiadali o swoich pasjach i możliwości realizacji własnych zainteresowań podczas konferencji, sympozjów, zjazdów czy debat nie tylko w kraju ale i za granicą np. na Malcie czy w Hadze.

 
ERASMUS+ SZKOLENIE KADRY PEDAGOGICZNEJ

images

Jednym z najważniejszych założeń programu ERASMUS+ KA1 "Rozwój zawodowy i metodyczny nauczycieli" jest dzielenie się doświadczeniem i wiedzą zdobytą podczas szkoleń metodycznych. W tym celu, dnia 12 kwietnia, odbyła się rada szkoleniowa dedykowana wszystkim nauczycielom, pracującym w naszej szkole. W roli prowadzących wystąpiło 7 nauczycieli, uczestniczących w projekcie Erasmus+: Agnieszka Bronś, Tomasz Stężała, Anna Tokarewicz, Agata Szestowicka, Ida Szyrejko-Micota, Aleksandra Trochimczuk oraz Małgorzata Kujawska. Przypomnijmy, iż wszyscy uczestnicy odbyli w okresie lutego-marca tygodniowe szkolenie w jednej ze szkół partnerskich (w Austrii, Holandii, Norwegii, Szwecji, Hiszpanii, Danii i Niemczech).

 
SMALL TOWNS IN EUROPE

a51

Delegacja III LO w dniach od 16 do 21 kwietnia będzie gościła w Austrii, w Schaerding, na ostatnim spotkaniu obecnej edycji programu “Small towns in Europe – sharing innovative practices”.

Jadą Maksymilian Terebus, Oskar Błaszczyk i Artur Nowaczyk, którzy między innymi przygotowali krótki film o atrakcjach Elbląga i Fromborka.

link do filmu:https://youtu.be/Yg1dreG3Mog

 
Wycieczka do Warszawy

30422019_1880698185315914_2019922658_n

13 kwietnia 2018r. wraz z Gimnazjum nr 6 w Elblągu udaliśmy sie do Warszawy.

Pod opieka p. Małgorzaty Kujawskiej i p.Krzysztofa Sawickiego odwiedziliśmy wiele ciekawych miejsc m.in.:

-Pomnik Młodego Powstańca

-Katedrę św. Jana oraz kryptę

-Pałac Kultury i Nauki

-warszawską starówkę.

 
JOB SHADOWING W ROSJI

lopk

W dniach 2-6 kwietnia Pani Anna Tokarewicz, nauczyciel języka rosyjskiego, miała okazję gościć w rosyjskiej szkole średniej w Moskwie. Szkoła Państwowa nr 1561, z którą nasze liceum podpisało na początku tego roku umowę o współpracy, mieści się na obrzeżach miasta, w dzielnicy Jasenewo. Jest to ogromny kompleks, składający się z 10 budynków, w skład którego wchodzą m.in. 2 przedszkola, szkoła podstawowa (1-4 klasa) oraz szkoły średnie (5-11 klasa). Całą placówką zarządza niezwykle młody i dynamiczny dyrektor, który uczy na co dzień języka rosyjskiego oraz, w ramach zajęć dodatkowych, języka polskiego.

 
Wycieczka klasy I c

P1012767

28 marca, klasa 1c miała zorganizowaną wycieczkę do Stacji Biologicznej Uniwersytetu Gdańskiego, która znajduje się na Wyspie Sobieszewskiej w Górkach Wschodnich. Głównym tematem zajęć było Morze Bałtyckie, a prowadziła je pani mgr Marta Mazurkiewicz.

Podczas zajęć mogliśmy dowiedzieć się o powstaniu Bałtyku, który jest najmłodszym morzem w Europie. Ze względu na zasolenie, które wynosi ok. 7 ‰ zaliczamy do wód słonawych.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 6 z 94

 

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 20 gości 

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj39
mod_vvisit_counterWczoraj72
mod_vvisit_counterW tym tygodniu629
mod_vvisit_counterW tym miesiącu1475

Sonda

Najbardziej lubię:
 

Pamiętaj !!!

Z regulaminu Liceum (...) uczeń ma obowiązek:

- przygotowywania się do zajęć lekcyjnych, w szczególności posiadania odpowiedniego podręcznika i odrobionej pracy domowej,