Strona główna
Otrzęsiny w III LO

Uczniowie klas pierwszych zostali wreszcie pełnoprawnymi członkami naszej szkolnej społeczności.

To wesołe przyjęcie w poczet uczniów miało miejsce 4 października w sali gimnastycznej III LO. Do zabawy zaprosiła pierwszaków klasa IIA , która przygotował a młodszym kolegom mnóstwo niespodzianek.

Hasłem przewodnim zabawy był baśniowy świat Walta Disneya. Nie brakowało więc na sali piratów z Karaibów, dalmatyńczyków czy śpiących królewien.

Konkursy również dotyczyły znajomości filmów Walta Disneya- bohaterów, ścieżki dźwiękowej itp.

Klasy oceniane były również za stroje, które naprawdę były niezwykłe.

Jak nakazuje tradycja, na koniec odbyły się zawody w jedzeniu papieskich kremówek.

Gratulacje i nagrodę za zwycięstwo odebrała klasa IB, której przypada tez zaszczyt zorganizowania Otrzęsin w przyszłym roku.

K.M.

 

„5 dni w Krainie Fiordów…”

W dniach 26.09-1.10 odbyliśmy (Natalia, Angelika & Daniel z IIId), wraz z p. Agnieszką Bronś,  niezwykłą podróż do Høyanger w Norwegii, w ramach programu Erasmus+.

Nadrzędnym celem spotkania było wspólne zastanowienie się nad rolą szkoły w życiu młodych ludzi: po co tam chodzimy?, czy jest dla nas ważna? Jak powinna się zmieniać? , itp. Nad tymi i innymi pytaniami zastanawialiśmy się wspólnie z uczniami z ośmiu innych krajów. Naturalnie oprócz merytorycznej pracy, mieliśmy mnóstwo czasu na integrację i obserwację życia w małym norweskim miasteczku.

Zauważyliśmy wiele ciekawych różnic kulturowych. Norwedzy ufają sobie bezgranicznie, przez co nie używają zabezpieczeń do rowerów, nie dbają o zabezpieczenie domów, nie wydają paragonów.

 
Dzień Sportu na Sportowo

We czwartek 23 czerwca 2016r w naszej szkole młodzież przystąpiła do miedzy rocznikowej rywalizacji sportowej. Program rywalizacji sportowej obejmował konkurencje lekkoatletyczne oraz gry sportowe. Dziewczęta rozegrały mecz siatkówki a chłopcy grali w koszykówkę i piłkę halową. W konkurencjach indywidualnych uczniowie uzyskali znaczące wyniki:

Bieg na 100m – 12:62/14:90

Rzut oszczepem- 31,5m/23,2m

Skok wzwyż – tylko startowały dziewczęta – 135cm

Rzut piłka lekarską – 13,90m/ 9,60m

Międzyrocznikową rywalizację sportową wygrały klasy pierwsze, którym gratuluję bardzo dobrego zorganizowania się i sportowej postawy w trakcie rywalizacji. Obejrzyj fotorelację!

WM.

 

Międzynarodowy Dzień Języka Rosyjskiego z QR kodami

Z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Rosyjskiego, który został ustanowiony przez Radę ONZ dnia 6 czerwca, w dniach 7 i 8 czerwca uczniowie klas pierwszych, uczący się języka rosyjskiego, wzięli udział w nietypowej grze. Tematyka gry była ściśle związana z najwybitniejszymi twórcami rosyjskiej poezji i literatury. Na drzwiach sal szkolnych pojawiły się cytaty, sentencje i aforyzmy autorstwa Lwa Tołstoja, Fiodora Dostojewskiego, Michaiła Bułchakowa, Antoniego Czechowa, Aleksandra Puszkina i wielu innych twórców. Zadania zostały „ukryte”, a dokładniej „zakodowane” za pomocą QR kodów (Quick Response), które zostały rozmieszczone na korytarzach oraz drzwiach sal szkolnych. Uczniowie musieli w sumie odnaleźć 11 kodów, zeskanować je za pomocą smartfonów, a następnie rozwiązać zadania w jak najkrótszym czasie, korzystając oczywiście z zasobów Internetu :)
Anna Tokarewicz
 
 

Gra Miejska III LO

22 czerwca 2016

 

W ostatnim tygodniu roku szkolnego wszystkie klasy, wraz ze swoimi wychowawcami, rywalizowali dzielnie w grze miejskiej zorganizowanej przez uczniów z klasy IId. Wszyscy musieli wykazać się sprawnością fizyczną, znajomością liczb pierwszych, wiedzą na temat swoich nauczycieli a na koniec w sposób artystyczny przedstawić III LO.

W zaciętej rywalizacji zwyciężyła klasa Id, drugie miejsce zajęła klasa Ic, trzecie klasa Ie.

Szczegółowa punktacja:

 

Uczniowie Ic spłynęli...  na szczęście nie krwią, a Wdą Smile 

15-17 czerwca odbyła się wycieczka klasowa do Ośrodka Wypoczynkowego "Efka" we Wielu. Udział w niej brała klasa Ic wraz z wychowawcą p. Pawłem Banachem oraz nauczycielem wychowania fizycznego p. Waldemarem Macieszą.

Uczniowie razem z opiekunami dotarli do Czerska  pociągiem z  przesiadką w Tczewie. Z Czerska ruszyli autokarem do miejscowości Wiele, gdzie znajduje się Ośrodek Wypoczynkowy. Zachwyceni widokami  po wyjściu z autobusu, udali się do swoich pokoi, gdzie nastąpiło zakwaterowanie.

 

Kolejna edycja Konkursu Wiedzy o Janie Pawle II za nami

9 czerwca w pięknie udekorowanej czytelni odbył się finał konkursu, który organizujemy w naszej szkole cyklicznie od kilku lat.

Konkurs wiedzy o patronie III LO jest dwuetapowy, a zapraszamy do niego gimnazjalistów oraz uczniów klas I i II naszej szkoły. Pierwsza część to test wiedzy o Karolu Wojtyle, późniejszym Janie Pawle II.  Z kilkudziesięciu uczestników wyłoniliśmy szóstkę laureatów, którzy przystąpili do etapu II.

Finał polegał na wygłoszeniu  prezentacji, która byłaby rozwinięciem słów Jana Pawła II. W tym roku hasłem przewodnim są oczywiście Światowe Dni Młodzieży. Jury konkursu z wielką przyjemnością wysłuchało wypowiedzi uczestników, którzy wykazali się nie tylko wiedzą , ale też dojrzałością sądów.

Nagrodzeni za wyjątkowe prezentacje zostali:

Aleksandra Dąbrowska- Gimnazjum nr 3

Adam Dzik- Gimnazjum nr 6

Paweł Wojtasz- III LO

Wyróżnienia otrzymali: Julia Samokar i Maksymilian Safarewicz z Gimnazjum nr 3 oraz Daria Darmorost z Gimnazjum nr 5.

Gratulujemy i mamy nadzieję, że w przyszłorocznej edycji konkursu będzie jeszcze więcej uczestników.

Magdalena Gracz

Katarzyna Maciesza

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 6 z 74

 

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 3 gości 

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj5
mod_vvisit_counterWczoraj103
mod_vvisit_counterW tym tygodniu5
mod_vvisit_counterW tym miesiącu3518

Sonda

Najbardziej lubię:
 

Pamiętaj !!!

 Z regulaminu Liceum (...) uczeń ma obowiązek:

- Podczas zajęć uczeń powinien aktywnie uczestniczyć w lekcji, prowadzić notatki i wykonywać polecenia nauczyciela. Uczeń, który nie orientuje sie w temacie lekcji, odrabia prace domowe z innego przedmiotu czy zajmuje sie czymś innym może otrzymać ocenę niedostateczną lub pisemną uwagę.