Strona główna
Jesienne Biegi Przełajowe

WP_20170925_12_50_34_Pro_1

Sportowy rok szkolny 2017/2018 rozpoczęły tradycyjnie już Jesienne Biegi Przełajowe.

Kapryśna pogoda uniemożliwiła rozegranie biegów indywidualnych, natomiast udała się impreza, na której rywalizowały szkolne drużyny. 3 października w Parku Modrzewia odbyły się Jesienne Biegi Sztafetowe, w których wzięły udział wszystkie szkoły ponadgimnazjalne.

III LO uplasowało się ostatecznie na szóstym miejscu, dzięki zaangażowaniu zawodników :

-sztafeta dziewcząt: Weronika Cichocka, Ala Chojnowska, Agata Czeszejko- Sochacka, Ola Pawłow, Zuzanna Rejman, Natalia Nazarewicz, Laura Milczanowska, Ola Żuk, Wiktoria Majewska,

-sztafeta chłopców: Kacper Baranowski, Wojciech Mierzwa, Krystian Szucki, Wojciech Wojtyna, Radosław Pasik, Cezary Latecki, Adam Dzik,Maciek Rozumowski, Wiktor Godlewski,Jakub Weis.

Przełaje rozpoczęły cykl zawodów w ramach Licealiady, w której od lat bierzemy czynny udział , osiągając dobre wyniki. Przed nami rozgrywki w drużynowych sportach halowych i jak zawsze na koniec lekkoatletyka indywidualna. Na ostateczny wynik III LO składać się będą osiągnięcia drużynowe we wszystkich dyscyplinach.

Mamy nadzieję, że zawodnicy reprezentujący naszą szkołę podtrzymają dobre miejsce , które III LO osiągało w ubiegłych latach. Dotychczasowych sukcesów gratulujemy!

Waldemar Maciesza

 
Pomóż Radkowi

POMÓŻ RADKOWI !!!

Picture1.

NASZEGO KOLEGĘ – RADKA I JEGO RODZINĘ SPOTKAŁA OGROMNA TRAGEDIA. STRACILI DOM, 

A WRAZ Z NIM CAŁY DOROBEK SWOJEGO ŻYCIA.

W NOCY Z 28.09 NA 29.09.2017r. DOSZCZĘTNIE SPŁONĄŁ ICH DOM W MIEJSCOWOŚCI JAZOWA. RADEK WRAZ Z RODZINĄ W CIĄGU JEDNEJ CHWILI ZOSTALI BEZ NICZEGO.

NIE BĄDŹ OBOJĘTNY !!! MOŻESZ POMÓC RADKOWI I JEGO RODZINIE WPŁACAJĄC PIENIĄDZE NA KONTO na rachunek bankowy numer:
65 8306 0003 0000 1300 2000 0070
z dopiskiem: „pomoc pogorzelcom— Jazowa 6".


KLASA III B

 
Erasmus +

7

Od 24 do 30 września odbyło się kolejne spotkanie członków grupy Erasmus + w ramach trzyletniego projektu „Small towns in Europe”. Tym razem spotkanie młodzieży i nauczycieli z 8 krajów Europy odbyło się w Szwecji. Naszą szkołę reprezentowały uczennice kl.IIIa: Aleksandra Kłos, Julia Fieducik i Julia Rybska, wraz z nauczycielką języka angielskiego Anną Lasek. Oprócz Polski w projekcie biorą udział Szwecja, Niemcy, Holandia, Dania, Norwegia, Włochy oraz Kraj Basków.

Podczas 5 dni pobytu na miejscu uczniowie pracowali nad projektem „Sustainable Development” (Zrównoważony Rozwój) nauczyciele brali udział w warsztatach metodycznych, omawiali bieżący oraz planowali przyszłe projekty, zapoznawali się z systemem edukacyjnym Szwecji a wszyscy razem zwiedzali Karlskronę oraz Soft Center w Ronneby.

 
Marsz Zdrowia 2

Jak pisaliśmy w poprzednim artykule, uczniowie klasy Ic i IIc brali udział w sobotę 30 września w Marszu Zdrowia organizowanym przez Elbląskie Stowarzyszenie Amazonek. Uczniowie przygotowali hasła propagujące ideę marszu. Na najlepsze hasło można głosować za pośrednictwem specjalnej aplikacji na portalu społecznościowym facebook, gdzie odbywa się głosowanie. Zachęcamy do oddawania głosów na pracę naszych uczniów pod adresem:

https://info.elblag.pl/11,51860,Rusza-glosowanie-na-najlepsze-haslo-promujace-Marsz-Zdrowia-.html

następnie należy „wejść” w link „Wejdź do aplikacji i zagłosuj”.

Marta Misterkiewicz

 
Pomoc dla Radka

Klasa 3b chciałaby serdecznie podziękować całej społeczności szkolnej za pomoc i wsparcie akcji zbiórki pieniędzy dla naszego kolegi z klasy Radka Urbankiewicza i jego rodziny. W dniach 05-06.10.2017 r. udało nam się zebrać 1630 zł . Bardzo dziękujemy, że mogliśmy na Was liczyć i mamy nadzieję, że to jeszcze nie koniec naszych szkolnych inicjatyw, aby dalej nieść pomoc.

Klasa 3b

 

 
Wizyta w Oceanarium

sd

W poniedziałek 2 października klasa IIc pojechała wraz z wychowawczynią panią Martą Misterkiewicz oraz panem Wicedyrektorem Pawłem Banachem do Gdyńskiego Akwarium na zajęcia pt. „Chemia wody”. Uczniowie uczestniczyli w niedługim wykładzie na temat wód Morza Bałtyckiego oraz zagrożeń i korzyści związanych ze zmianą obecności niektórych pierwiastków chemicznych, następnie mieli okazję sprawdzić w laboratorium parametry wody Bałtyckiej oraz Amazońskiej. Po zajęciach wszyscy udali się do Ocenarium, aby podziwiać zgromadzone tam okazy różnych gatunków organizmów wodnych.

Alicja Komar kl. IIc

 
Marsz Zdrowia

2

W sobotę, 30 września 2017 r uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Marszu Zdrowia organizowanym przez Elbląskie Stowarzyszenie Amazonek. Uczniowie klasy Ic i II c przeszli w różowym korowodzie ulicami naszego miasta, propagując zdrowy styl życia oraz profilaktykę chorób nowotworowych a szczególnie wagę badań we wczesnym wykrywaniu raka piersi. Uczniowie przygotowali hasła propagujące ideę marszu. Konkurs na najlepsze hasło zostanie rozstrzygnięty za pośrednictwem specjalnej aplikacji na portalu społecznościowym facebook, gdzie odbędzie się głosowanie. Już dziś zachęcamy do oddania głosów na pracę naszych uczniów. Szczegóły w następnym materiale.

Ewa Piwcewicz

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 6 z 81

 

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 15 gości 

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj49
mod_vvisit_counterWczoraj127
mod_vvisit_counterW tym tygodniu486
mod_vvisit_counterW tym miesiącu1833

Sonda

Najbardziej lubię:
 

Pamiętaj !!!

Z regulaminu Liceum (...) uczeń ma obowiązek:
- przestrzegania zasad kultury współżycia w stosunku do kolegów, nauczycieli i innych pracowników szkoły (np. nie trzyma rąk w kieszeni, w czasie lekcji nie żuje gumy, nie je, nie pije, itp.),
- przestrzegania zasad poprawności językowych i kultury języka,
- przestrzegania zasad poprawnej dyskusji,