Strona główna

OBÓZ W SZTUTOWIE

Czując nieuchronnie zbliżającą się maturę, klasa IIId wyjechała na dwudniowy obóz matematyczny do Sztutowa. Wszyscy pracowali nad zadaniami, nie zabrakło też dotleniającego spaceru nad morze. Dla niektórych nowością było rozwiązywanie zadań bez korzystania z zasobów Internetu ;) I oczywiście fakt, że można nad zadaniami z matematyki spędzić kilka godzin jednego dnia.

Małgorzata Kujawska

 

Realizacja filmu „Wojna trzynastoletnia i II pokój toruński”

Dnia 13 września 2016 roku uczniowie klasy IIa i IIb: Klaudia Lakowska, Piotr Lichocki, Adrianna Wilczewska, Aniela Afeltowicz, Kamila Rutkowska, Julia Wężyk, Julia Kruszewska, Szymon Łesyk, Aleksandra Myślicka, Krystian Pajewski, Mateusz Wądołkowski i Agnieszka Szturo brali udział w filmie na temat przebiegu wojny trzynastoletniej oraz okoliczności podpisania II pokoju toruńskiego (https://www.youtube.com/watch?v=_qkCQTz9J8Y). Został on zrealizowany w gotyckiej sali Biblioteki Elbląskiej im. Cypriana Kamila Norwida oraz w zrekonstruowanej średniowiecznej chacie przed Muzeum Historyczno-Archeologicznym w Elblągu. Bogaty wystrój tych pomieszczeń stanowił doskonałą scenografię dla prezentowanych scen. Aby jeszcze lepiej oddać realia epoki wypożyczyliśmy kostiumy z Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu.

 

„5 dni w Krainie Fiordów…”

W dniach 26.09-1.10 odbyliśmy (Natalia, Angelika & Daniel z IIId), wraz z p. Agnieszką Bronś,  niezwykłą podróż do Høyanger w Norwegii, w ramach programu Erasmus+.

Nadrzędnym celem spotkania było wspólne zastanowienie się nad rolą szkoły w życiu młodych ludzi: po co tam chodzimy?, czy jest dla nas ważna? Jak powinna się zmieniać? , itp. Nad tymi i innymi pytaniami zastanawialiśmy się wspólnie z uczniami z ośmiu innych krajów. Naturalnie oprócz merytorycznej pracy, mieliśmy mnóstwo czasu na integrację i obserwację życia w małym norweskim miasteczku.

Zauważyliśmy wiele ciekawych różnic kulturowych. Norwedzy ufają sobie bezgranicznie, przez co nie używają zabezpieczeń do rowerów, nie dbają o zabezpieczenie domów, nie wydają paragonów.

 
Dzień Sportu na Sportowo

We czwartek 23 czerwca 2016r w naszej szkole młodzież przystąpiła do miedzy rocznikowej rywalizacji sportowej. Program rywalizacji sportowej obejmował konkurencje lekkoatletyczne oraz gry sportowe. Dziewczęta rozegrały mecz siatkówki a chłopcy grali w koszykówkę i piłkę halową. W konkurencjach indywidualnych uczniowie uzyskali znaczące wyniki:

Bieg na 100m – 12:62/14:90

Rzut oszczepem- 31,5m/23,2m

Skok wzwyż – tylko startowały dziewczęta – 135cm

Rzut piłka lekarską – 13,90m/ 9,60m

Międzyrocznikową rywalizację sportową wygrały klasy pierwsze, którym gratuluję bardzo dobrego zorganizowania się i sportowej postawy w trakcie rywalizacji. Obejrzyj fotorelację!

WM.

 
Otrzęsiny w III LO

Uczniowie klas pierwszych zostali wreszcie pełnoprawnymi członkami naszej szkolnej społeczności.

To wesołe przyjęcie w poczet uczniów miało miejsce 4 października w sali gimnastycznej III LO. Do zabawy zaprosiła pierwszaków klasa IIA , która przygotował a młodszym kolegom mnóstwo niespodzianek.

Hasłem przewodnim zabawy był baśniowy świat Walta Disneya. Nie brakowało więc na sali piratów z Karaibów, dalmatyńczyków czy śpiących królewien.

Konkursy również dotyczyły znajomości filmów Walta Disneya- bohaterów, ścieżki dźwiękowej itp.

Klasy oceniane były również za stroje, które naprawdę były niezwykłe.

Jak nakazuje tradycja, na koniec odbyły się zawody w jedzeniu papieskich kremówek.

Gratulacje i nagrodę za zwycięstwo odebrała klasa IB, której przypada tez zaszczyt zorganizowania Otrzęsin w przyszłym roku.

K.M.

 

Gra Miejska III LO

22 czerwca 2016

 

W ostatnim tygodniu roku szkolnego wszystkie klasy, wraz ze swoimi wychowawcami, rywalizowali dzielnie w grze miejskiej zorganizowanej przez uczniów z klasy IId. Wszyscy musieli wykazać się sprawnością fizyczną, znajomością liczb pierwszych, wiedzą na temat swoich nauczycieli a na koniec w sposób artystyczny przedstawić III LO.

W zaciętej rywalizacji zwyciężyła klasa Id, drugie miejsce zajęła klasa Ic, trzecie klasa Ie.

Szczegółowa punktacja:

 

Uczniowie Ic spłynęli...  na szczęście nie krwią, a Wdą Smile 

15-17 czerwca odbyła się wycieczka klasowa do Ośrodka Wypoczynkowego "Efka" we Wielu. Udział w niej brała klasa Ic wraz z wychowawcą p. Pawłem Banachem oraz nauczycielem wychowania fizycznego p. Waldemarem Macieszą.

Uczniowie razem z opiekunami dotarli do Czerska  pociągiem z  przesiadką w Tczewie. Z Czerska ruszyli autokarem do miejscowości Wiele, gdzie znajduje się Ośrodek Wypoczynkowy. Zachwyceni widokami  po wyjściu z autobusu, udali się do swoich pokoi, gdzie nastąpiło zakwaterowanie.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 6 z 74

 

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 22 gości 

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj157
mod_vvisit_counterWczoraj88
mod_vvisit_counterW tym tygodniu157
mod_vvisit_counterW tym miesiącu1892

Sonda

Najbardziej lubię:
 

Pamiętaj !!!

 Z regulaminu Liceum (...)
- „Szczęśliwy numerek” nie zwalnia ucznia z pisania zapowiedzianych prac klasowych i sprawdzianów, udziału w zapowiedzianym ustnym powtórzeniu materiału, posiadania pisemnych prac domowych.