Strona główna
Paczka dla Polaka i Bohatera na Kresach
niedziela, 05 lutego 2017 22:23

a61W grudniu 2016 r. młodzież z Koła Historyczno- Społecznego zorganizowała w naszej szkole akcję charytatywną pod hasłem ,, Paczka dla Polaka i Bohatera na Kresach'', pod Honorowym Patronatem Pani Prezydentowej Agaty Kornhauser- Dudy. Symboliczna złotówka od każdego ucznia pomogła w  zakupie skromnych ale jakże potrzebnych artykułów dla polskich dzieci mieszkających na Wileńszczyźnie , z których powstały magiczne paczki pod choinkę - kredki, mazaki, kolorowe zeszyty, pachnące mydełka i  oczywiście słodycze))).  Dziękujemy Wam za wielkie serce  i oddanie z jakim podeszliscie do tej akcji. Uczennice z kl. I a Ptrycja Baranowska i Patrycja Kwiatkowska pod okiem wychowawcy i naszego konserwatora Pana Rysia przekazały je do Caritas Polska , dzięki czemu paczki trafiły do polskich rodzin na Kresach jeszcze przed świętami. Wielkim zaskoczeniem były osobiste podziękowania dla Dyrekcji III LO oraz Koła HIS z biura Pani Prezydentowej, To dla nas wielkie wyróżnienie, dziękujemy.

T. R

 
Wolontariat w 3LO

Grudzień  w III Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Pawła II w Elblągu był czasem  działań charytatywne na rzecz społeczności szkolnej i lokalnej.

W dniach 25-27 listopada trzynastu wolontariuszy  - jak co roku - wspierało akcję Banku Żywności, pełniąc trzygodzinne dyżury w markecie Biedronka przy ul. Zagonowej. Łącznie, w czasie zbiórki w marketach elbląskich, zebrano 7,5 ton żywności, która dotarła do najbardziej potrzebujących mieszkańców naszego miasta. 

Przeprowadzona została kolejna edycja akcji charytatywnej Pomóż nam pomagać innym (20.11.2016-21.12.2016 r.), mającej na celu udzielenie wsparcia materialnego i psychicznego dla  uczniów z naszej społeczności szkolnej, znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej. 
W akcji udział wzięła młodzież  wszystkich klas. W efekcie produkty rekomendowane w postaci paczek trafiły do 13 rodzin najbardziej potrzebujących pomocy. Akcję zasilił Bank Żywności, z którym szkoła współpracuje od wielu lat.
W wyniku inicjatywy jednej z klas paczka z artykułami pierwszej potrzeby oraz artykułami szkolnymi dotarła również do rodziny chorego na porażenie mózgowe 4-letniego  Mikołaja i  jego brata.

Z inicjatywy klasy III a zorganizowane zostały kiermasze  kiermasze ciast (6 i 19 grudnia) , a  zebrane środki przeznaczono na potrzeby elbląskiego schroniska dla zwierząt.

W dniu 6 grudnia uruchomiono akcję uwalniania książek (Mikołajkowy boockrossing), mającą na celu zachęcenie do czytania. Pod choinką szkolną uczniowie mogli zostawiać przeczytane książki, pochodzące ze zbiorów prywatnych,  zaopatrzone w krótki komentarz lub recenzję zachęcającą innych do czytania.

Z inicjatywy Samorządu Szkolnego na Mikołajki obdarowano w szkole cukierkami każdego ucznia, nauczyciela i pracownika administracji i obsługi.

Koordynatorem akcji charytatywnych i wolontariatu była pani Mariola Babraj.

Danuta Huszcza-Sawicka
 
Srebrna siatkówka

a56W ostatnich tygodniach nasza reprezentacja męska rozegrała dwa trudne turnieje siatkarskie. Gry ćwierćfinałowe to trzy mecze z dobrymi szkolnymi drużynami elbląskich szkół: IV LO, ZSTI oraz ZSM. Wszystkie szkoły to zeszłoroczni finaliści licealiady. Turniej zapowiadał się ciekawie i taki był. Nasza szkolna drużyna grała z meczu na mecz coraz lepiej. Dzięki zaangażowaniu i dążeniu do zwycięstwa został osiągnięty cel. Chłopcy wygrali dwa mecze z IV LO i ZSTI, co wystarczyło, aby awansować do finałowej czwórki.

Turniej finałowy rozegrany został w ZSM w Elblągu i wzięły w nim udział cztery zespoły: ZSM, ZSOŚiU, ZS Pasłęk i nasza drużyna. Zwycięstwo nad zespołem z Pasłęka otworzyło Naszym Chłopcom drogę do ścisłego finału. Podczas walki o pierwsze miejsce przegraliśmy z renomowanym zespołem gospodarzy. Mecz był wyrównany i obfitował w wiele wielofazowych akcji.

Ostatecznie Nasi Chłopcy wywalczyli drugie miejsce kontynuując medalowe tradycje siatkarskie III LO.

Skład reprezentacji: Łukasz Łubiński, Paweł Bieńkowski, Maciej Szydłowski, Paweł Szałkowski, Jakub Pańczuk, Jakub Borysewicz, Bartosz Mysłowski, Wojciech Wojtyna, Filip Kaniecki.

 
Marszobieg moli książkowych

W ramach projektu Czytanie. Reaktywacja?, nad którym patronat objął Prezydent Elbląga odbył się 9 grudnia  Marszobieg moli książkowych.

Impreza ta miała na celu promowanie dwóch najzdrowszych, zdaniem organizatorów zajęć, czyli czytania i biegania. Dwuosobowe drużyny z każdej elbląskiej szkoły miały przebiec 1875 metrów. Długość trasy to rok urodzenia Josepha Conrada - pisarza, który będzie patronem nadchodzącego 2017 roku.

Ponadto uczestnicy marszobiegu musieli odnaleźć 11 punktów, na których odpowiadali na pytania z literatury i wiedzy o języku. Start i meta usytuowane były przy Bramie Targowej a trasa marszobiegu prowadziła przez elbląską Starówkę.

Drużyna  III LO to: Klaudia Lakowska i Mariusz Kuskowski z klasy II a.  Wyposażeni w mapę,  dzielnie walczyli o jak najlepszy czas i odgadnięcie wszystkich zadań. W biegu uczestniczyły szkoły wszystkich szczebli, więc nagrody będą przyznawane w różnych kategoriach. Marszobieg moli książkowych był częścią projektu promującego czytelnictwo, a jego finał odbędzie się 25 kwietnia 2017 roku.

Do udziału w innych konkursach zapraszamy (szczegóły u nauczycieli j.polskiego), Klaudii i Mariuszowi dziękujemy za reprezentowanie III LO.

Katarzyna Maciesza

 
Mistrzynie kosza
a57Dziewczęta zakończyły rozgrywki koszykówki zdobywając w tegorocznej elbląskiej licealiadzie pierwsze miejsce. Ten znaczący sukces osiągnięty został dobrym zgraniem zespołu oraz ambitną postawą dziewcząt w każdym meczu. Woli walki nie brakowało!

Finałowy turniej drużyna naszej szkoły rozegrała w IV LO w Elblągu. W pierwszym meczu zmierzyliśmy się z zespołem gospodarzy turnieju. Mecz był „zacięty” i obfitował w wiele indywidualnych pojedynków. Dziewczęta sprostały trudom kondycyjnym spotkania. Wzorowo realizowana taktyka gry pozwoliła na kontrolowanie wydarzeń na boisku. Zespół wygrał spotkanie zapewniając sobie co najmniej drugie miejsce w turnieju.

Komfort psychiczny oraz chęć rewanżu, za porażkę jednopunktową podczas fazy grupowej z drużyną Zespołu Szkół Technicznych w Elblągu, zmotywował dodatkowo nasze dziewczęta. Od początku spotkania byliśmy zespołem dokładniejszym rzutowo. Systematycznie zdobywane punkty utwierdziły dziewczęta, że spotkanie z bardzo dobrze grającym przeciwnikiem jest do wygrania. Cel został osiągnięty, dziewczyny wygrały Licealiadę i to jest wspaniały sukces naszych uczennic:

Wiktoria Podowska, Kamila Piotrowska, Olga Zalewska, Karolina Pytkowska, Aleksandra Dąbrowska, Aleksandra Dudkiewicz,  Nikola Łałyko, Julia Kruszewska, Lidia Karbowska oraz kapitan zespołu Natalia Filarska. Brawo dziewczyny!

WM.

 
Notre Dame de Paris

a55To jedno z największych wydarzeń w historii polskiego teatru. Polska odsłona spektaklu "Notre Dame de Paris" była bardzo wyczekiwana już od momentu paryskiej premiery. W oryginalnej wersji w rolę Quasimodo wcielił się Garou, a piosenka "Belle" została nominowana do tytułu Song of the Century – Piosenka Wieku.

14 grudnia 2016 roku uczniowie klasy Ia wraz z wychowawcą panią Teresą Rakowską mieli okazję obejrzeć ten wspaniały spektakl w Teatrze Muzycznym w Gdyni. To było świetne, profesjonalnie przygotowane widowisko. Oprawa muzyczna stała na najwyższym poziomie, scenografia i choreografia zapierały dech w piersiach, a aktorzy dali z siebie wszystko. Całość tworzyła cudowne przedstawienie, które warte było każdej chwili poświęconej na podróż do Gdyni, aby je zobaczyć. Wszyscy doświadczyli niezapomnianych wrażeń i na pewno zapamiętają na dłużej dźwięki i śpiewy dochodzące z katedry Notre Dame.

 
„Chodzi o to, aby język giętki …”

Miłośnicy poezji polskiej 8 grudnia 2016 r. wzięli udział w Szkolnym Konkursie Recytatorskim, podczas którego zaprezentowali wybrany utwór polskiego poety. Wszyscy wykazali się wyjątkową wrażliwością na piękno ojczystej mowy oraz  umiejętnością interpretacji ulubionych wierszy. Wśród uczestników konkursu byli uczniowie z klas pierwszych i drugich. Laureatkami zostały:

I miejsce - Maja Patalon z klasy I a ( K.K. Baczyński „Deszcze”)

II miejsce – Agnieszka Nowokrzewska z klasy I b (J. Kaczmarski „Mury”)

III miejsce -  Aleksandra Ptak z klasy I a (W. Szymborska „Nic dwa razy”)

Wyróżnienie – Alicja Czarnotta z klasy I b (T. Różewicz „Ocalony”)

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy !

Danuta Huszcza-Sawicka

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 6 z 77

 

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 60 gości 

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj91
mod_vvisit_counterWczoraj218
mod_vvisit_counterW tym tygodniu309
mod_vvisit_counterW tym miesiącu2617

Sonda

Najbardziej lubię:
 

Pamiętaj !!!

 Z regulaminu Liceum (...) 
- Rada Rodziców może występować do dyrektora i innych organów szkoły lub placówki, organu prowadzacego szkołę lub placówkę oraz organu sprawującego nadzór pedagogiczny z wnioskami i opiniami we wszystkich sprawach szkoły lub placówki.