Strona główna
Wystawa

Uczennice naszej szkoły z klas I i II zdecydowały się wziąć udział w czwartej edycji Konkursu Fotograficznego „Geografia – proces, forma, obiekt”. Konkurs objął honorowym patronatem Pan prof. Tadeusz Marszał – Dziekan Wydziału Nauk Geograficznych Uniwersytetu Łódzkiego. Wysłane prace nie zostały niestety nagrodzone, ale efekty pracy dziewczyn można podziwiać w sali 203. Zapraszamy serdecznie do obejrzenia wystawy bo jest na co popatrzeć!

 
Wycieczka do Berlina


Zainteresowani wyjazdem proszeni są o zgłaszanie się do pani D.Kruby. Konieczne wpłacenie pierwszej raty (250 zł).


PROGRAM WYCIECZKI

 

Nowy profil od 1 września 2016 r.

a43                               a44

w III LO im. Jana Pawła II w Elblągu otwieramy KLASĘ  POD PATRONATEM  Wydziału Prawa i Administracji UG o profilu prawno-dyplomatycznym. Patronat w  latach szkolnych 2016-2019 będzie polegał na wyjazdach naukowych młodzieży na wykłady  pracowników WPIA UG, uczestnictwo w zagranicznych sympozjach prawniczych, imprezach kulturalnych UG. W III kl. uczniowie kończą naukę z prestiżowym Certyfikatem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego.

 

Zapraszamy zdolną, ambitną młodzież w nasze progi!

 

 
Dzień Dziecka w IId

 

W przeddzień Światowego Dnia Dziecka klasa II d wybrała się wraz z wychowawcą świętować na starówce.

Były pyszne lody o ciekawym smaku ;) , żelki, nie zabrakło też „niespodzianki” matematycznej J . Najlepsze rozwiązania nagrodzone zostały ocenami bardzo dobrymi.

Warto zauważyć, że to był ostatni taki dzień dziecka, następne już będą w zupełnie dorosłym świecie….

Małgorzata Kujawska

 
Miłośnicy poezji nagrodzeni

W piątek 20 maja 2016 r. w naszej szkole odbył się Konkurs recytatorsko-wokalny „Polska poezja XX i XXI wieku” dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Wśród uczestników konkursu znaleźli się uczniowie Gimnazjum nr 2, 7, 6, 10, Zespołu Szkół Pijarskich oraz III LO. Jury przyznało następujące lokaty: I miejsce – Marcel Bryłka Gimnazjum nr 10, II miejsce – Wojciech Dłużniewski Zespół Szkół Pijarskich, III miejsce – Kacper Grabowski Gimnazjum nr 10. Wyróżnienia otrzymały: Adrianna Wilczewska III LO, Adrianna Pałkowska Gimnazjum nr 2, Karolina Skórowska Gimnazjum nr 10. Wszyscy uczniowie zaprezentowali wielką wrażliwość na piękno polskiej mowy i poezji.

Gratulujemy!

Danuta Huszcza-Sawicka

 
Jak jeść zdrowo

Po spotkaniu z naszą absolwentką Agnieszką Kopczyńską , która wzbudziła wielkie zainteresowanie wśród uczniów swoją bogatą osobowością , zamieszczamy jej artykuł na temat zasad zdrowego odżywiania . Jak pamiętacie dietetyka stała się pasją Agnieszki , która w istocie  podyktowana została wymogami życia, a obecnie jest również jej zawodem, chociaż z wykształcenia jest m. in. germanistką.
Po przeprowadzeniu ankiety okazało się ,że w dużym procencie uczniowie naszej szkoły posiadają wiedzę na temat zasad zdrowego odżywiania , ale gorzej z zastosowaniem  ich w życie. Aby Was jeszcze bardziej zmotywować do wdrożenia tych zasad , zachęcam do przeczytania artykułu i zapraszam do kolejnego spotkania z Agnieszką, tym razem w formie warsztatowej.  

Jak jeść zdrowo

Dorota Pawłow
 
Medalowa królowa sportu

 

a52Na pięknym, lekkoatletycznym stadionie w Pasłęku odbyły się zawody lekkoatletyczne dla szkół ponadgimnazjalnych w ramach Licealiady.  III LO reprezentowało 23 zawodników w różnych dyscyplinach. W  klasyfikacji generalnej zawodów dziewczęta zajęły II miejsce, chłopcy zaś III miejsce.

Indywidualnie zawodnicy z III LO wywalczyli następujące  medalowe miejsca:

Małgorzata Animucka – srebrny medal w pchnięciu kulą,

Lidia Karbowska – brązowy medal w pchnięciu kulą,

Aneta Mazurek – srebrny medal w rzucie oszczepem,

Julia Kruszewska – brązowy medal w rzucie oszczepem,

Wiktoria Bereda – brązowy medal w biegu na 200 m,

Jakub Maciesza – złoty medal w biegu na 400 m,

Kinga Lorek – brązowy medal w biegu na 800 m,

Patryk Siudziński – brązowy medal w biegu na 1500 m.

Gratulacje należą się zarówno medalistom jak i wszystkim zawodnikom z naszej szkoły, którzy przyczynili się do uzyskania wysokich lokat w klasyfikacji generalnej!

W.M.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 7 z 74

 

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 12 gości 

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj5
mod_vvisit_counterWczoraj103
mod_vvisit_counterW tym tygodniu5
mod_vvisit_counterW tym miesiącu3518

Sonda

Najbardziej lubię:
 

Pamiętaj !!!

 Z regulaminu Liceum (...) uczeń ma obowiązek:

- Podczas zajęć uczeń powinien aktywnie uczestniczyć w lekcji, prowadzić notatki i wykonywać polecenia nauczyciela. Uczeń, który nie orientuje sie w temacie lekcji, odrabia prace domowe z innego przedmiotu czy zajmuje sie czymś innym może otrzymać ocenę niedostateczną lub pisemną uwagę.