Strona główna
INDEKS DLA KAROLA LANGE

KarolLange

W sobotę 24 marca 2018 roku w Auditorium Novum Politechniki Gdańskiej odbył się XXII finał Ogólnopolskiego konkursu chemicznego „ Wygraj indeks”.

Dla ucznia klasy III c, Karola Lange, konkurs zakończył się sukcesem, ponieważ Karol zdobył indeks Wydziału Chemii Politechniki Gdańskiej.

Wielkie brawa !

 
Szkolna Konferencja Naukowa

20180327_114830

27 marca 2018 r. w naszej szkole odbyła się konferencja naukowa poświęcona „Etyce i estetyce wypowiedzi”. Mottem przewodnim były słowa Cypriana Kamila Norwida „Odpowiednie dać rzeczy słowo”. Udział w panelu zgłosili uczniowie ze wszystkich roczników: Ada Wilczewska, Katarzyna Frączyk, Ada Kozłowska, Kacper Jurewicz, Kamila Helwak, Alicja Sybilska z kl. III a, Agnieszka Szturo, Julia Wężyk z kl. III b, Alicja Chojnowska z kl. II a, Wiktoria Mikulska z kl. I b.

 
Nasze zespoły unihokeja w półfinale

1_1

Licealna rywalizacja sportowa obecnie jest na etapie bardzo popularnej gry rekreacyjnej jakim jest unihokej. W tej grze, każdy mając trochę chęci, może odnaleźć sposób na aktywność fizyczną.

Do rywalizacji najpierw przystąpiły dziewczęta w składzie: Karolina Depka, Marcela Ozga-Zajło, Ola Wolowska, Gabrysia Mirecka, Weronika Kusik, Weronika Cichocka, Agata Kowalewska, Ola Jabłonka, Daria Wójcik, Kinga Smułka i Amelia Piotrak. W piątek 23 marca 2018r w hali MOS-u rozegrały pięć spotkań i ostatecznie wywalczyły awans do półfinału turnieju.

 
Holandia ERASMUS +

IMG_20180307_132408

W dniach 5-10 marca w ramach programu Erasmus + uczennice naszej szkoły w towarzystwie nauczyciela j. angielskiego Doroty Zakrzewskiej uczestniczyły w zajęciach zorganizowanych przez szkołę średnią w Breukelen w Holandii. Młodzież z biorących udział w projekcie szkół z Austrii, Danii, Kraju Basków, Niemiec, Norwegii, Szwecji, Włoch oraz z naszej szkoły przez 3 dni gościła w domach holenderskich kolegów i koleżanek. Następnie z częścią gospodarzy zwiedzała autokarem pozostałe miejsca objęte programem spotkania.

 
Projekt ,, Młodzież wierna tradycjom niepodległości''

hallerpamietniki_200x296_thb_155136

Generał Józef Haller i Błękitna Armia''- warsztaty edukacyjno- patriotyczne

6 kwietnia 2018 r. w Ratuszu Staromiejskim (na starówce elbląskiej) w godz. 11.30 - 14.00 odbędą się warsztaty poświęcone historii ,,Błękitnego generała i jego armii'', które poprowadzi zespół naukowy pod kierunkiem dr Barbary Męczykowskiej z IPN O/Gdańsk. W drugiej części spotkania odbędzie się ,, Elbląskie czytanie Pamiętników Józefa Hallera'' przez młodzież elbląskich szkół, które przystąpiły do projektu. Najlepsze interpretacje zostaną nagrodzone przez organizatorów warsztatów atrakcyjnymi nagrodami. Zgłoszenia prosimy przesyłać na adresy mailowe 3 LO im. Jana Pawła II w Elblągu i WMWODN O/Elbląg.

Zapraszamy.

 
Dni Otwarte na Uniwersytecie Gdańskim

PART_1521705160755

We wtorek 20 marca klasy IIc oraz IIIc wraz z opiekunami p. Martą Misterkiewicz oraz p. Pawłem Banachem uczestniczyły w dniach otwartych organizowanych przez Uniwersytet Gdański. Klasa II miała okazję poznać wpływ hormonów na zachowanie, czyli podstawowe zasady psychoneuroendokrynologii, a także wziąć udział w warsztatach. Uczniowie rozdzieleni na dwie grupy poznali znaczenie owadów w kryminologii lub poszerzyli wiedzę na temat zmysłu węchu. Uczniowie klasy IIIc mieli okazję zapoznać się z ofertami edukacyjnymi uczelni wyższych.

Alicja Komar kl. IIc

 
Klasa IIIb i IIId w Europejskim Centrum Solidarności

gggg

Wizytę w Gdańsku na Targach Akademia 19 marca 2018 r. wzbogaciliśmy o zwiedzanie Europejskiego Centrum Solidarności. Była to doskonała okazja dla rozwijania kompetencji historycznych i społecznych. Wydarzenia historyczne, takie jak wydarzenia grudniowe z 1970 roku, strajk sierpniowy 80, stan wojenny czy pokojowe rewolucje w 1989 roku w Europie Środkowo-Wschodniej stały się dla nas punktem wyjścia do dyskusji na temat mechanizmów życia społecznego, reguł i procedur demokracji, a także postaw. Podejmując trudne tematy z naszej historii, staraliśmy się zrozumieć znaczenie dobrej obywatelskości współcześnie oraz przygotować się do aktywnego uczestnictwa w życiu publicznym.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 7 z 94

 

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 87 gości 

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj29
mod_vvisit_counterWczoraj94
mod_vvisit_counterW tym tygodniu262
mod_vvisit_counterW tym miesiącu2619

Sonda

Najbardziej lubię:
 

Pamiętaj !!!

 Z regulaminu Liceum (...) 
- Telefony komórkowe, odtwarzacze muzyki i inne urządzenia elektroniczne przed wejściem do klasy na lekcję musza być wyłączone i schowane w torbie na książki. W czasie lekcji nie wolno ich wyjmować ani używać. Nie wolno również  używać telefonów jako zegarków, kalkulatorów, itp.