Strona główna
Wykład pracownika Muzeum Stutthof w Sztutowie

IMG_20180405_093507

Dnia 5 kwietnia klasy Ia, Ib i Ic wzięły udział w wykładzie pracownika Muzeum Stutthof w Sztutowie. Była to okazja przede wszystkim dla kształtowania postaw i refleksji. Pani Małgorzata Daniluk przybliżyła uczniom tematykę okupacji hitlerowskiej na Pomorzu Gdańskim oraz dzieje obozu Stutthof - rolę, jaką obóz odgrywał w nazistowskim planie eksterminacji narodu polskiego. Wątki biograficzne, autentyczne relacje byłych więźniów, uzmysławiają, że wielka historia jest wypadkową wielu mniejszych historii i zdarzeń.

 
SPEAKING IN PUBLIC 2018

images

26 marca 2018r. odbyła się w naszej szkole kolejna edycja konkursu „Speaking in Public”. Jest to konkurs przemówień publicznych w języku angielskim skierowany do uczniów szkół gimnazjalnych i podstawowych z Elbląga i okolic. W tym roku gościliśmy uczniów z Elbląga, Fromborka, Braniewa i Pasłęka. W jury zasiedli: p. Aleksandra Trochimczuk, p. Anna Lasek i p. Arkadiusz Trochimczuk. Wśród 20 uczestników jury wyłoniło 10 laureatów:

I MATUSZ CIEŚLA

(SZKOŁA PODSTAWOWA NR 1 W PASŁĘKU)

II KAMILA DĄBROWSKA

(SZKOŁA PODSTAWOWA NR 1 W PASŁĘKU)

III WERONIKA OLSZEWSKA

(ZESPÓŁ SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH NR 2 W ELBLĄGU)

 
INDEKS DLA KAROLA LANGE

KarolLange

W sobotę 24 marca 2018 roku w Auditorium Novum Politechniki Gdańskiej odbył się XXII finał Ogólnopolskiego konkursu chemicznego „ Wygraj indeks”.

Dla ucznia klasy III c, Karola Lange, konkurs zakończył się sukcesem, ponieważ Karol zdobył indeks Wydziału Chemii Politechniki Gdańskiej.

Wielkie brawa !

 
Projekt ,, Młodzież wierna tradycjom niepodległości''

hallerpamietniki_200x296_thb_155136

Generał Józef Haller i Błękitna Armia''- warsztaty edukacyjno- patriotyczne

6 kwietnia 2018 r. w Ratuszu Staromiejskim (na starówce elbląskiej) w godz. 11.30 - 14.00 odbędą się warsztaty poświęcone historii ,,Błękitnego generała i jego armii'', które poprowadzi zespół naukowy pod kierunkiem dr Barbary Męczykowskiej z IPN O/Gdańsk. W drugiej części spotkania odbędzie się ,, Elbląskie czytanie Pamiętników Józefa Hallera'' przez młodzież elbląskich szkół, które przystąpiły do projektu. Najlepsze interpretacje zostaną nagrodzone przez organizatorów warsztatów atrakcyjnymi nagrodami. Zgłoszenia prosimy przesyłać na adresy mailowe 3 LO im. Jana Pawła II w Elblągu i WMWODN O/Elbląg.

Zapraszamy.

 
Spotkanie elbląskiej młodzieży z „Błękitnym Generałem” Józefem Hallerem - 6.04.2018 r.

Prezentacja1

Nasze Liceum przez cały rok organizuje wydarzenia, mające uczcić setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Projekt „Młodzież wierna tradycjom niepodległości” rozpoczął się 3 listopada 2017 r. uroczystą konferencją w CSE Światowid. Tymi słowami konferansjerzy Julia Kruszewska z kl. 3b i Kuba Marzec z kl. 2a otworzyli warsztaty edukacyjno-patriotyczne o Błękitnym Generale. 6 kwietnia 2018 r. w Ratuszu Staromiejskim młodzież z Elbląga i Ziemi Elbląskiej miała okazję bardziej poznać postać generała Józefa Hallera.

 
Szkolna Konferencja Naukowa

20180327_114830

27 marca 2018 r. w naszej szkole odbyła się konferencja naukowa poświęcona „Etyce i estetyce wypowiedzi”. Mottem przewodnim były słowa Cypriana Kamila Norwida „Odpowiednie dać rzeczy słowo”. Udział w panelu zgłosili uczniowie ze wszystkich roczników: Ada Wilczewska, Katarzyna Frączyk, Ada Kozłowska, Kacper Jurewicz, Kamila Helwak, Alicja Sybilska z kl. III a, Agnieszka Szturo, Julia Wężyk z kl. III b, Alicja Chojnowska z kl. II a, Wiktoria Mikulska z kl. I b.

 
Nasze zespoły unihokeja w półfinale

1_1

Licealna rywalizacja sportowa obecnie jest na etapie bardzo popularnej gry rekreacyjnej jakim jest unihokej. W tej grze, każdy mając trochę chęci, może odnaleźć sposób na aktywność fizyczną.

Do rywalizacji najpierw przystąpiły dziewczęta w składzie: Karolina Depka, Marcela Ozga-Zajło, Ola Wolowska, Gabrysia Mirecka, Weronika Kusik, Weronika Cichocka, Agata Kowalewska, Ola Jabłonka, Daria Wójcik, Kinga Smułka i Amelia Piotrak. W piątek 23 marca 2018r w hali MOS-u rozegrały pięć spotkań i ostatecznie wywalczyły awans do półfinału turnieju.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 7 z 94

 

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 66 gości 

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj39
mod_vvisit_counterWczoraj72
mod_vvisit_counterW tym tygodniu629
mod_vvisit_counterW tym miesiącu1475

Sonda

Najbardziej lubię:
 

Pamiętaj !!!

III LO było pierwszą szkołą w Elblągu, która miała stały dostęp do Internetu. Uzyskaliśmy go już na początku 1997 roku. Byliśmy też pierwszą szkołą z własną stroną internetową.