Strona główna
''Młodzież wierna tradycjom niepodległości''- konferencja inaugurująca projekt edykacyjno-patriotyczny dla Elbląga i Ziemi Elbląskiej.
'' Młodzież wierna tradycjom niepodległości''- konferencja inaugurująca projekt edykacyjno-patriotyczny dla Elbląga i Ziemi Elbląskiej.
11 listopada obchodzimy w Polsce Narodowe Święto Niepodległości – na pamiątkę odzyskania przez nasz kraj, po 123 latach niewoli, upragnionej niepodległości w 1918 r. W tym dniu Rada Regencyjna organ władzy Królestwa Polskiego ustanowionego na mocy aktu 5 listopada 1916 r. przekazała Józefowi Piłsudskiemu zwierzchnią władzę nad wojskiem a w 3 dni później zwierzchnią władzę cywilną .Tego dnia Niemcy podpisały też rozejm i zakończyła się I wojna światowa.
Stulecie odzyskania niepodległości przez Polskę jest okazją dla uczniów elbląskich szkół do poznania historii naszego kraju. Nasze liceum zorganizowało całoroczny projekt „Młodzież wierna tradycjom niepodległości”,  w trakcie którego odbędą się liczne wydarzenia o charakterze patriotycznym.
Pragniemy  zaktywizować lokalną społeczność, uczniów elbląskich i okolicznych szkół do podejmowania różnych przedsięwzięć związanych z jubileuszem 100.Lecia obchodów niepodległości państwa polskiego. Odbędą się m.in. wystawy prac młodzieży, festiwale pieśni patriotycznej, warsztaty, wykłady oraz wycieczka śladami '' Błękitnego ''generała Józefa Hallera, jako nagroda główna dla uczniów- liderów i zwycięzców konkursów  naszego projektu.
3 listopada 2017 r.  projekt zainaugurowała konferencja „Młodzież wierna tradycjom niepodległości”, która odbyła się w CSE Światowid. Podczas spotkania obecni byli Patroni Honorowi projektu – Przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego Pani G. Kluge, Prezydent Miasta Elbląga Pan W. Wróblewski, przedstawiciel IPN O/ Gdańsk Pan A.Chomicz, Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty Pan K. Nowacki, dyrektorzy oraz młodzież szkół elbląskich i Ziemi Elbląskiej. W pamięci pozostanie treść listu ,który wystosował do młodzieży i uczestników konferencji viceMinister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Pan J. Sellin, a odczytał Asystent Ministra Pan Dawid Krupiej. Młodzież miała okazję wysłuchać dwóch wykładów z historii Polski - ,, Herosi Niepodległej'' wykład wygłosił prof. UWM w Olsztynie Pan W.B Łach oraz  ,, Młodzież wierna tradycjom niepodległości''- wykład wygłosił Pan A. Chomicz z IPN w Gdańsku.
Całość uświetnił występ artystyczny naszych koleżanek i kolegów z klas I-III . Michał Jeremicz z kl. I b wcielił się w postać Marszałka J. Piłsudskiego , klasa II  a zaprosiła uczestników konferencji do odśpiewania w wersji karaoke ''Hymnu Pierwszej Brygady'', zaś Ola Ptak w utworze M. Grechuty wyśpiewała czym jest ''Wolność''.
Podsumowanie projektu nastąpi w listopadzie 2018 r., uświetni je uroczysty koncert pt. „Dla Niepodległej”.
Co dla młodzieży oznacza setna rocznica odzyskania niepodległości?
- Powinniśmy wzbudzać wśród ludzi ducha patriotyzmu. Powinniśmy celebrować takie święta, nie zapominać o tradycji – powiedział Filip Łuszczyński z II a.
- Powinniśmy być szczęśliwi i dziękować poprzednim pokoleniom za to, że udało się odzyskać niepodległość po 123 latach zaborów. Powinniśmy być z tego dumni. Setna rocznica odzyskania niepodległości to jest bardzo ważna data dla każdego Polaka – dodała Weronika Długołęcka z II a.
Konferencję poprowadzili nasi wspaniali konferansjerzy J. Kruszewska z III b oraz J. Marzec z II a. Prezentację o czasach II RP przygotowały J. Wężyk i O. Myślicka z III b. Wspierały nas podczas uroczystości O. Kłos, J.Fieducik, M. Umpirowicz z III a, N. Klimeczko, M. Chojnowska, M. Żochowska z III b.
Za udział w przygotowaniu  i przeprowadzeniu konferencji składamy podziękowania naszej Pani Dyrektor B. Orzech , której nadzieja i dobre słowo podtrzymywało nas na duchu, Pani D. Sawickiej  Rzeczniczce Prasowej ,  która przekazywała na bieżąco informacje  o projekcie do mediów , nauczycielom i pracownikom obsługi za  okazaną pomoc ,cierpliwość  i Wam kochana młodzieży, gdyż to Wy jesteście naszą nadzieją i przyszłością.
Z podziękowaniem T.R.
zdjcie1.1
11 listopada obchodzimy w Polsce Narodowe Święto Niepodległości – na pamiątkę odzyskania przez nasz kraj, po 123 latach niewoli, upragnionej niepodległości w 1918 r. W tym dniu Rada Regencyjna organ władzy Królestwa Polskiego ustanowionego na mocy aktu 5 listopada 1916 r. przekazała Józefowi Piłsudskiemu zwierzchnią władzę nad wojskiem a w 3 dni później zwierzchnią władzę cywilną.Tego dnia Niemcy podpisały też rozejm i zakończyła się I wojna światowa.Stulecie odzyskania niepodległości przez Polskę jest okazją dla uczniów elbląskich szkół do poznania historii naszego kraju. Nasze liceum zorganizowało całoroczny projekt „Młodzież wierna tradycjom niepodległości”, w trakcie którego odbędą się liczne wydarzenia o charakterze patriotycznym. Pragniemy zaktywizować lokalną społeczność, uczniów elbląskich i okolicznych szkół do podejmowania różnych przedsięwzięć związanych z jubileuszem 100.Lecia obchodów niepodległości państwa polskiego. Odbędą się m.in. wystawy prac młodzieży, festiwale pieśni patriotycznej, warsztaty, wykłady oraz wycieczka śladami ''Błękitnego'' generała Józefa Hallera, jako nagroda główna dla uczniów- liderów i zwycięzców konkursów naszego projektu. 3 listopada 2017 r. projekt zainaugurowała konferencja „Młodzież wierna tradycjom niepodległości”, która odbyła się w CSE Światowid. Podczas spotkania obecni byli Patroni Honorowi projektu – Przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego Pani G. Kluge, Prezydent Miasta Elbląga Pan W. Wróblewski, przedstawiciel IPN O/ Gdańsk Pan A.Chomicz, Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty Pan K. Nowacki, dyrektorzy oraz młodzież szkół elbląskich i Ziemi Elbląskiej.
 
PROJEKT PATRIOTYCZNO-EDUKACYJNY MŁODZIEŻ WIERNA TRADYCJOM NIEPODLEGŁOŚCI

W związku ze zbliżającą się 100. rocznicą niepodległości Polski III LO we współpracy z W-MODN w Elblągu rozpoczęło realizację Projektu patriotyczno-Edukacyjnego Młodzież wierna tradycjom niepodległości zaplanowanego na lata 2017/2018. Mottem projektu są słowa Jana Pawła II ,,Wolność jest nam dana, ale i zadana''. Patronat nad projektem sprawują:

Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin, Prezydent Miasta Elbląga Witold Wróblewski, Dyrektor IPN o/Gdańsk prof. Mirosław Golon, Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty. Patronat medialny – portEl.pl.

Projekt nawiązuje do 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Obejmuje przedsięwzięcia o charakterze patriotyczno-edukacyjnym. Celem projektu jest zaproszenie młodzieży Ziemi Elbląskiej oraz mieszkańców miasta Elbląga do wspólnego świętowania, do poznawania bogactwa polskiego dziedzictwa, kultury i idei, do wymiany wiedzy na temat wzajemnego rozumienia istoty niepodległości i jej wagi, zwłaszcza w obliczu współczesnych wyzwań i zagrożeń. Projekt jest skierowany do nauczycieli i uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych Elbląga i okolic oraz mieszkańców miasta.

Program obchodów zaproponowany w projekcie opiera się na trzech motywach, które będą przyświecały realizacji wydarzeń związanych ze stuleciem odzyskania niepodległości.

Do najważniejszych, jakie obrali autorzy projektu należą: budowa kapitału społecznego w środowisku lokalnym, poczucie dumy narodowej, radość ze wspólnoty.

Koordynatorami są: Teresa Rakowska (III LO) oraz Irena Poździech (WMODN).

Danuta Huszcza-Sawicka

 

 

 
SZKOLNE KOŁO WOLONTARIATU W III LO już działa

Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi” (Jan Paweł II)

Z przyjemnością informujmy o podpisaniu przez Szkolne Koło Wolontariatu porozumienia o współpracy z Regionalnym Centrum Wolontariatu w Elblągu. W ramach współpracy CW zobowiązało się do przeprowadzenia szkolenia dla naszej młodzieży na temat idei wolontariatu, pomocy w prowadzeniu dokumentacji, współpracy podczas realizacji projektów, pomocy w przygotowaniu wolontariuszy do wolontariatu stałego, współpracy podczas organizacji wolontariatu akcyjnego. Pierwsze szkolenie przeprowadzone zostało 12 października 2017 r. w szkolnej czytelni przez Panią Prezes RCW Gabrielę Zimirowską. W szkoleniu uczestniczyły: Ania Stępniewska II c, Alicja Komar II c, Aleksandra Stefanowicz II c, Patrycja Makarewicz II b, Kasia Andrzejczak III c, Kasia Szumska III c, Julia Delegacz II b.

Wszelkie informacje dotyczące działalności Koła można uzyskać u koordynatora - Doroty Pawłow oraz liderów: Julii delegaci, Gabrysi Mireckiej, Oliwii Binkowskiej oraz Piotra Lichockiego.

Zachęcamy wszystkich czujących potrzebę pomagania innym do wstępowania w szeregi Koła J!

Koordynator Dorota Pawłow

 
Bieg charytatywny dla Radka

b4

28 października 2017 odbył się w Bażantarni bieg charytatywny dla Radka i jego rodziny. Mimo fantastycznej, jesiennej pogody, nie zabrakło na nim reprezentantów III LO. W biegu startowało mocne trio nauczycielskie : p. Iwona Stando, p. Ida Szyrejko-Micota i p. Małgorzata Kujawska J. Niezwykle pomocne były uczennice klasy IIIe – Agata Leszczyńska, Natalia Rybkiewicz, Agata Fiłonowicz, Aniela Nowacka, Joanna Michalczuk, Karolina Kozłowska, Dominika Jagodzińska, które zapewniały herbatę i kawę oraz energetyczne batoniki i wodę biorącym udział w imprezie. Dzięki nim słoiczki z hasłem „Wypij herbatkę, wybuduj chatkę”, szybko się zapełniały. Podczas biegu pomagały również dziewczęta ze szkolnego wolontariatu zorganizowane przez Julię Delegacz z IIb , które pilnowały, by nikt nie zgubił się w lesie ;) .

Wszystkim serdecznie dziękujemy.

Warto pomagaćSmile

 
Wizyta w Muzeum Archeologiczno- Historycznym w Elblągu

Niecodzienna wystawa goszcząca w naszym muzeum przyciągnęła wielu odwiedzających, w tym uczniów klasy IIc i III a naszego liceum.

Z Krakowa przybyły obrazy Adama Chmielowskiego- polskiego malarza, powstańca, zakonnika. Wykład i prezentacja przybliżyły uczniom postać Chmielowskiego, szczególnie dramatyczne losy powstańcze.

Adam Chmielowski studiował między innymi w Akademii sztuk Pięknych w Monachium, a jego dorobek malarski porównywano z twórczością współczesnych mu artystów: Gierymskiego, Chełmońskiego, Wyczółkowskiego.

Ocalały dorobek Chmielowskiego to 61 obrazów olejnych, nieliczne akwarele i rysunki. Kilka dzieł można obejrzeć właśnie w elbląskim muzeum. Niewątpliwie najważniejszym dziełem jest powstający w przeciągu kilku lat obraz Ecce Homo.

Życie Chmielowskiego czyli brata Alberta stało się inspiracją dla Karola Wojtyły, który jest autorem dramatu „Brat naszego Boga”.

 
Kolejne sukcesy sportowe

 

20171013_0928151

Brawa i gratulacje dla piłkarzy ręcznych i koszykarzy , którzy mogą się pochwalić pierwszymi sukcesami w tym roku szkolnym. Reprezentacja piłkarzy ręcznych rozegrała 13.X.2017r. cztery mecze eliminacyjne, w tym 3 zwycięskie, wychodząc z grupy z pierwszego miejsca do kolejnych etapów turnieju. Naszą drużynę reprezentowali: Michał CIERZAN, Kacper WOJTASIK, Filip OSTAŁOWSKI, Damian WOLSKI, Leszek GRENDA, Adrian KOMOŃ, Mateusz RYŚ, Kacper JUREWICZ, Jakub BORYSEWICZ. Podobnie z pierwszego miejsca wyszła z grupy drużyna koszykarzy, po 2 zwycięskich meczach eliminacyjnych w dniu 24.X. 2017r. W skład reprezentacji weszli: Przemysław ORŁOWSKI, Jakub PISKUNOWICZ, Michał JARGIŁO, Kacper KISMO, Jakub BORYSEWICZ, Michał CIERZAN, Bartosz SZYMANOWWSKI, Leszek GRENDA.

PANOWIE! Gratulujemy i liczymy na WAS.

Trzymamy kciuki za sukcesy na kolejnych etapach turniejów w drodze do medalu w finałach !!!:)

 
Wyróżnienie

pobrane

III Liceum Ogólnokształcące zostało nagrodzone certyfikatem potwierdzającym najwyższą jakość oferowanych usług edukacyjnych.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 7 z 84

 

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 32 gości 

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj66
mod_vvisit_counterWczoraj124
mod_vvisit_counterW tym tygodniu421
mod_vvisit_counterW tym miesiącu2740

Sonda

Najbardziej lubię:
 

Pamiętaj !!!

Z regulaminu Liceum (...) 

- Zgłoszenie nieprzygotowania nie zwalnia ucznia z aktywnego udziału w zajęciach lekcyjnych.