Strona główna
Salon Maturzystów 2017

boy

W dniu 28 września uczniowie kl. IIIA odwiedzili tegoroczny Salon Maturzystów.

Jest to od 11 lat największa w kraju edukacyjna kampania informacyjna , przeznaczona dla uczniów klas maturalnych. Salon to miejsce, gdzie matura spotyka się ze studiami –takie motto przyświeca organizatorom imprezy.

Rzeczywiście jest to doskonała okazja dla uczniów klas maturalnych, by uzyskać niezbędne informacje na temat ofert wyższych szkół zarówno polskich, jak i zagranicznych. Jednocześnie uczniowie mogli uczestniczyć w wykładach eksperckich dotyczących zasad egzaminowania.

Klasa III A uczestniczyła w zajęciach zorganizowanych przez Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Uczniowie wysłuchali wykładu ekspertów i egzaminatorów OKE Gdańsk na temat matury z historii, wos-u i języka polskiego. Mogli porozmawiać z ekspertami rynku pracy, którzy prezentowali zawody przyszłości.

Każdy uczeń mógł otrzymać Informator Maturzysty 2018, a także pobrać aplikację rankingową Perspektyw. Wyposażeni w taką wiedzę uczniowie z pewnością lepiej przygotują się do matury. Warto dodać, że Salon Maturzystów to impreza na ogromną skalę i odbywa się we wrześniu w największych ośrodkach akademickich w kraju.

Katarzyna Maciesza

 

 
Rzecznik Praw Ucznia w III LO wybrany

20170929_093352_1

W naszej szkole 26 września 2017 r. odbyły się wybory Rzecznika Praw Ucznia. W głosowaniu wzięło udział 76% uczniów III LO. Zdecydowaną większość głosów otrzymała pani Teresa Rakowska, nauczycielka historii, doświadczony pedagog, wychowawca, osoba życzliwa młodzieży. Gratulujemy zwycięstwa i życzymy powodzenia w sprawowaniu tej ważnej w społeczności szkolnej funkcji Smile

 
Wycieczka do Małopolski

22

Dobry duchu renowacji daj nam siły koncentracjiSmile

11 września 2017 r. 43-osobowa grupa młodzieży z klasy 2d, 2a i 2c pod opieką dwóch wychowawców: Pani Ewy Orkwiszewskiej i Pani Teresy Rakowskiej oraz Pani Marioli Babraj wyjechała na wycieczkę do Małopolski. Naszym celem było zwiedzenie charakterystycznych miejsc tego regionu.
Pierwszego dnia zwiedzaliśmy Kopalnię Soli Wieliczka. Były wśród nas osoby, które zobaczyły ją po raz pierwszy, ale również i tacy, którzy po raz kolejny spotkali się z magiczną opowieścią o człowieku i naturze. Jej urok i niespotykany widok wnętrz solnych każdemu zapierał dech w piersiach. Przechodząc długimi, krętymi korytarzami mogliśmy zaobserwować cuda natury, takie jak stalagmity czy stalaktyty, ale również figury wyrzeźbione w soli. Niektórzy nas, nie dający wiary w występowanie chlorku sodu w kopalni, mogli sami sprawdzić jego zawartość w ścianach, suficie, a nawet w podłodze.
 
Szkolny Klub Golfowy

2014.10.14Jesiennyturniejgolfowy56

Szkolny Klub Golfowy przy III Liceum Ogólnokształcącym zaprasza chętnych uczniów do rozpoczęcia nauki gry w golfa (lub kontynuacji) w roku szkolnym 2017/18.Projekt realizowany jest wspólnie z polem golfowym Sand Valley w Pasłęku.W ramach zająć w czasie wolnym (jedno popołudnie po lekcjach) odbywać się będą wyjazdy do Pasłęka natrwające około 90 minut spotkania, przygotowujące do uzyskania tzw. “zielonej karty”.W pierwszym semestrze gramy do początków listopada (do zmiany czasu), zimą odbywać się będą zajęcia teoretyczne związane z nauką zasad gry i punktacji, a w drugim semestrze gramy od momentu otwarcia pola golfowego aż do końca czerwca.Zajęcia i sprzęt golfowy klub udostępnia bezpłatnie. Opłacamy jedynie koszty przejazdu z Elbląga do Pasłęka.Grupa powinna liczyć min. 8 osób.Chętni proszeni są o zgłaszanie się do p.Tomasza Stężały, po odbiór deklaracji uczestnictwa.

 
Integracyjne kajaki

4

Jan Paweł II uwielbiał spływy kajakowe, dlatego też klasa I C chciała się przekonać o ich wspaniałości.W dniach 21 i 22 września 2017 r. 21-osobowa grupa pod opieką dwóch wychowawców: Pani Iwony Stando i Pana Waldemara Macieszy, przebywała na wycieczce w Borsku. Miejscowość ta leży nad pięknym Jeziorem Wdzydze, zwanym Morzem Kaszub. Naszym celem było przepłynięcie 17 kilometrów na rzece Wdzie.Niektóre osoby do kajaku weszły po raz pierwszy. Nie przeszkodziło to im jednak w parciu naprzód. W czasie wiosłowania mogliśmy obserwować piękny krajobraz, gdyż rzeka płynęła przez środek zielonego, gęstego lasu. Pogoda dopisywała, gdyż nie zmoczyła nas ulewa, a wiatr również nie był zbyt wielki. Pomimo zmęczenia, po pięciu godzinach, wszyscy wrócili z radością do ośrodka. Po udanym spływie czekała na nas pyszna obiadokolacja, a wieczorem - ognisko pełne kiełbasek i ciekawych opowieści. Nie zabrakło tam również śmiechu z opowiadanych żartów czy kawałów. Wycieczka pozwoliła nam na chwilę powrócić do utęsknionych wakacji. Była też świetną okazją do integracji pierwszej klasy.

 
Wyniki matur w III LO

Z ogromną radością informujemy, że w III LO wszyscy absolwenci zdali egzamin maturalny 2017. Gratulujemy wszystkim maturzystom i ich nauczycielom. Życzymy również dalszych sukcesów w nauce na wyższych uczelniach, a uczniom trzeciego rocznika, aby w maju 2018 r. powtórzyli sukces swoich starszych koleżanek i kolegów.

 
Nowy rok szkolny w III LO

Nowy rok szkolny rozpoczął się 4 września 2017 r. W III LO jest on szczególny, ponieważ przyniósł dużo zmian. Dyrektorem szkoły została p. Beata Orzech, a stanowisko wicedyrektora objął p. Paweł Banach. W murach III LO naukę rozpoczęła młodzież pierwszego rocznika w dwóch klasach humanistycznych: dyplomatyczno-językowej pod patronatem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego oraz reportersko-dziennikarskiej, w klasie medyczno-przyrodniczej i politechniczno-informatycznej. Nowy rok szkolny dla kadry pedagogicznej i młodzieży jest ostatnim rokiem pracy w budynku przy ulicy Saperów. W następnym roku po wakacjach III LO zostanie przeniesione do nowej siedziby w centrum miasta. Życzymy wszystkim nauczycielom satysfakcji w pracy, a uczniom świetnych wyników w nauce i dobrej zabawy.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 7 z 81

 

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 57 gości 

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj49
mod_vvisit_counterWczoraj127
mod_vvisit_counterW tym tygodniu486
mod_vvisit_counterW tym miesiącu1833

Sonda

Najbardziej lubię:
 

Pamiętaj !!!

Z regulaminu Liceum (...) uczeń ma obowiązek:
- przestrzegania zasad kultury współżycia w stosunku do kolegów, nauczycieli i innych pracowników szkoły (np. nie trzyma rąk w kieszeni, w czasie lekcji nie żuje gumy, nie je, nie pije, itp.),
- przestrzegania zasad poprawności językowych i kultury języka,
- przestrzegania zasad poprawnej dyskusji,