Strona główna

Międzynarodowy Dzień Języka Rosyjskiego z QR kodami

Z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Rosyjskiego, który został ustanowiony przez Radę ONZ dnia 6 czerwca, w dniach 7 i 8 czerwca uczniowie klas pierwszych, uczący się języka rosyjskiego, wzięli udział w nietypowej grze. Tematyka gry była ściśle związana z najwybitniejszymi twórcami rosyjskiej poezji i literatury. Na drzwiach sal szkolnych pojawiły się cytaty, sentencje i aforyzmy autorstwa Lwa Tołstoja, Fiodora Dostojewskiego, Michaiła Bułchakowa, Antoniego Czechowa, Aleksandra Puszkina i wielu innych twórców. Zadania zostały „ukryte”, a dokładniej „zakodowane” za pomocą QR kodów (Quick Response), które zostały rozmieszczone na korytarzach oraz drzwiach sal szkolnych. Uczniowie musieli w sumie odnaleźć 11 kodów, zeskanować je za pomocą smartfonów, a następnie rozwiązać zadania w jak najkrótszym czasie, korzystając oczywiście z zasobów Internetu :)
Anna Tokarewicz
 
 

Kolejna edycja Konkursu Wiedzy o Janie Pawle II za nami

9 czerwca w pięknie udekorowanej czytelni odbył się finał konkursu, który organizujemy w naszej szkole cyklicznie od kilku lat.

Konkurs wiedzy o patronie III LO jest dwuetapowy, a zapraszamy do niego gimnazjalistów oraz uczniów klas I i II naszej szkoły. Pierwsza część to test wiedzy o Karolu Wojtyle, późniejszym Janie Pawle II.  Z kilkudziesięciu uczestników wyłoniliśmy szóstkę laureatów, którzy przystąpili do etapu II.

Finał polegał na wygłoszeniu  prezentacji, która byłaby rozwinięciem słów Jana Pawła II. W tym roku hasłem przewodnim są oczywiście Światowe Dni Młodzieży. Jury konkursu z wielką przyjemnością wysłuchało wypowiedzi uczestników, którzy wykazali się nie tylko wiedzą , ale też dojrzałością sądów.

Nagrodzeni za wyjątkowe prezentacje zostali:

Aleksandra Dąbrowska- Gimnazjum nr 3

Adam Dzik- Gimnazjum nr 6

Paweł Wojtasz- III LO

Wyróżnienia otrzymali: Julia Samokar i Maksymilian Safarewicz z Gimnazjum nr 3 oraz Daria Darmorost z Gimnazjum nr 5.

Gratulujemy i mamy nadzieję, że w przyszłorocznej edycji konkursu będzie jeszcze więcej uczestników.

Magdalena Gracz

Katarzyna Maciesza

 
Wycieczka do Berlina


Zainteresowani wyjazdem proszeni są o zgłaszanie się do pani D.Kruby. Konieczne wpłacenie pierwszej raty (250 zł).


PROGRAM WYCIECZKI

 

Nowy profil od 1 września 2016 r.

a43                               a44

w III LO im. Jana Pawła II w Elblągu otwieramy KLASĘ  POD PATRONATEM  Wydziału Prawa i Administracji UG o profilu prawno-dyplomatycznym. Patronat w  latach szkolnych 2016-2019 będzie polegał na wyjazdach naukowych młodzieży na wykłady  pracowników WPIA UG, uczestnictwo w zagranicznych sympozjach prawniczych, imprezach kulturalnych UG. W III kl. uczniowie kończą naukę z prestiżowym Certyfikatem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego.

 

Zapraszamy zdolną, ambitną młodzież w nasze progi!

 

 
Wystawa

Uczennice naszej szkoły z klas I i II zdecydowały się wziąć udział w czwartej edycji Konkursu Fotograficznego „Geografia – proces, forma, obiekt”. Konkurs objął honorowym patronatem Pan prof. Tadeusz Marszał – Dziekan Wydziału Nauk Geograficznych Uniwersytetu Łódzkiego. Wysłane prace nie zostały niestety nagrodzone, ale efekty pracy dziewczyn można podziwiać w sali 203. Zapraszamy serdecznie do obejrzenia wystawy bo jest na co popatrzeć!

 
Miłośnicy poezji nagrodzeni

W piątek 20 maja 2016 r. w naszej szkole odbył się Konkurs recytatorsko-wokalny „Polska poezja XX i XXI wieku” dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Wśród uczestników konkursu znaleźli się uczniowie Gimnazjum nr 2, 7, 6, 10, Zespołu Szkół Pijarskich oraz III LO. Jury przyznało następujące lokaty: I miejsce – Marcel Bryłka Gimnazjum nr 10, II miejsce – Wojciech Dłużniewski Zespół Szkół Pijarskich, III miejsce – Kacper Grabowski Gimnazjum nr 10. Wyróżnienia otrzymały: Adrianna Wilczewska III LO, Adrianna Pałkowska Gimnazjum nr 2, Karolina Skórowska Gimnazjum nr 10. Wszyscy uczniowie zaprezentowali wielką wrażliwość na piękno polskiej mowy i poezji.

Gratulujemy!

Danuta Huszcza-Sawicka

 
Jak jeść zdrowo

Po spotkaniu z naszą absolwentką Agnieszką Kopczyńską , która wzbudziła wielkie zainteresowanie wśród uczniów swoją bogatą osobowością , zamieszczamy jej artykuł na temat zasad zdrowego odżywiania . Jak pamiętacie dietetyka stała się pasją Agnieszki , która w istocie  podyktowana została wymogami życia, a obecnie jest również jej zawodem, chociaż z wykształcenia jest m. in. germanistką.
Po przeprowadzeniu ankiety okazało się ,że w dużym procencie uczniowie naszej szkoły posiadają wiedzę na temat zasad zdrowego odżywiania , ale gorzej z zastosowaniem  ich w życie. Aby Was jeszcze bardziej zmotywować do wdrożenia tych zasad , zachęcam do przeczytania artykułu i zapraszam do kolejnego spotkania z Agnieszką, tym razem w formie warsztatowej.  

Jak jeść zdrowo

Dorota Pawłow
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 7 z 74

 

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 57 gości 

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj159
mod_vvisit_counterWczoraj88
mod_vvisit_counterW tym tygodniu159
mod_vvisit_counterW tym miesiącu1894

Sonda

Najbardziej lubię:
 

Pamiętaj !!!

Z regulaminu Liceum (...)  
- Uczeń, który w wyniku klasyfikacji rocznej uzyskał z obowiazkowych zajęć edukacyjnych średnią ocen co najmniej 4,75 oraz co najmniej bardzo dobrą ocenę zachowania, otrzymuje promocję do klasy programowo wyższej z wyróżnieniem.