Strona główna
Pomoc dla Radka

Klasa 3b chciałaby bardzo podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w pomoc dla naszego kolegi z klasy Radka Urbankiewicza i jego rodziny. Dzięki zorganizowaniu kiermaszu oraz pozostawionym puszkom, udało nam się zebrać już 2360 . Jesteśmy wdzięczni za każdą pomoc i mamy nadzieję, że wasza chęć pomocy nie zgaśnie.

 
Udany występ piłkarek ręcznych

20171006_090337

W odmienionym składzie nasz zespół piłkarek ręcznych rozegrał udany turniej eliminacyjny. Dziewczęta wygrały dwa spotkania, mając znaczną przewagę nad rywalkami z Zespołu Szkół Gospodarczych w Elblągu oraz II LO w Elblągu. Najtrudniejsze spotkanie dziewczyny rozegrały z wicemistrzyniami zeszłorocznej Licealiady. Reprezentacja ZSTI w Elblągu , w której gra wiele piłkarek ręcznych, po zaciętym meczu pokonała nasz zespół. Pomimo jednej porażki, awansowaliśmy z drugiego miejsca w grupie do półfinału turnieju. Drużyna naszych dziewcząt jest już w czwórce najlepszych zespołów tegorocznej Licealiady i jest to na pewno ogromny sukces .

III LO reprezentowały uczennice: Julia Kruszewska, Daria Wójcik, Aleksandra Jabłonka, Marcela Ozga – Zajło, Karolina Depka, Gabriela Mirecka, Aleksandra Wolowska oraz Weronika Kusik.

 
Marsz Zdrowia 3

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że uczennica klasy 2c Marcela Ozga-Zajło zajęła II miejsce w konkursie organizowanym przez Elbląskie Stowarzyszenie AMAZONEK na najlepszy plakat promujący idee marszu.

„Kiedy miłość jest blisko, znika z piersi raczysko. Kochaj życie, badaj piersi”.

Mimo, iż Marcela zajęła II miejsce, dla nas jest zwyciężczynią.

Gratulujemy!!!

Ewa Piwcewicz

Marta Misterkiewicz

 
Jesienne Biegi Przełajowe

WP_20170925_12_50_34_Pro_1

Sportowy rok szkolny 2017/2018 rozpoczęły tradycyjnie już Jesienne Biegi Przełajowe.

Kapryśna pogoda uniemożliwiła rozegranie biegów indywidualnych, natomiast udała się impreza, na której rywalizowały szkolne drużyny. 3 października w Parku Modrzewia odbyły się Jesienne Biegi Sztafetowe, w których wzięły udział wszystkie szkoły ponadgimnazjalne.

III LO uplasowało się ostatecznie na szóstym miejscu, dzięki zaangażowaniu zawodników :

-sztafeta dziewcząt: Weronika Cichocka, Ala Chojnowska, Agata Czeszejko- Sochacka, Ola Pawłow, Zuzanna Rejman, Natalia Nazarewicz, Laura Milczanowska, Ola Żuk, Wiktoria Majewska,

-sztafeta chłopców: Kacper Baranowski, Wojciech Mierzwa, Krystian Szucki, Wojciech Wojtyna, Radosław Pasik, Cezary Latecki, Adam Dzik,Maciek Rozumowski, Wiktor Godlewski,Jakub Weis.

Przełaje rozpoczęły cykl zawodów w ramach Licealiady, w której od lat bierzemy czynny udział , osiągając dobre wyniki. Przed nami rozgrywki w drużynowych sportach halowych i jak zawsze na koniec lekkoatletyka indywidualna. Na ostateczny wynik III LO składać się będą osiągnięcia drużynowe we wszystkich dyscyplinach.

Mamy nadzieję, że zawodnicy reprezentujący naszą szkołę podtrzymają dobre miejsce , które III LO osiągało w ubiegłych latach. Dotychczasowych sukcesów gratulujemy!

Waldemar Maciesza

 
Otrzęsiny klas pierwszych

20171013_125349_1

Zgodnie z tradycja III LO uczniowie klas pierwszych w piątek 13 października 2017 r. zostali ostatecznie przyjęci w poczet braci szkolnej. Otrzęsiny pierwszaków odbyły się w sali gimnastycznej specjalnie na to wydarzenie przygotowanej. Klasa II b wykonała dekorację, przygotowała oprawę muzyczną i konkurencje dla młodszych koleżanek i kolegów. Motywem przewodnim tegorocznej zabawy było fantasy. Każda klasa wykonała pomysłowe kostiumy oraz plakat ją promujący. Konkursy sprawdzały znajomość literatury i filmów o tematyce fantasy, kreatywność, sprawność fizyczną i pracę zespołową. Pierwszaczki zgadywały kalambury, odpowiadały na pytania quizu, rysowały, popisywały się sprawnością fizyczną i poczuciem humoru. W rywalizacji zwycięski laur przypadł klasie politechniczno-informatycznej Id, wspieranej przez wychowawczynię Panią Małgorzatę Kujawską. Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody: przechodnią maskotkę, która na rok zamieszka w gabinecie 204, worek cukierków i – co najważniejsze – zaszczyt zorganizowania otrzęsin kolejnemu rocznikowi uczniów III LO.

Danuta Huszcza-Sawicka

 
Europejski Dzień Języków Obcych

Tradycyjnie obchodzony 26 września, Europejski Dzień Języków zawitał do naszej szkoły 6 października. Tym razem wszyscy nauczyciele języków obcych postanowili "zjednoczyć siły"i przygotować atrakcje zarówno dla uczniów, jak i pozostałych nauczycieli. Po raz pierwszy na drzwiach sal lekcyjnych i korytarzach pojawiły się plakaty oraz napisy w 6 nauczanych językach: angielskim, niemieckim, rosyjskim, francuskim, hiszpańskim i włoskim. Niektóre z nich świetnie oddawały klimat pracy w szkole.

Zwieńczeniem Dnia Języków stał się interaktywny Quiz Kahoot dla uczniów klas I, w którym należało wykazać nie tylko podstawową wiedzą na temat krajów i języków europejskich, ale również refleksem :) W pierwszej, i miejmy nadzieję nie ostatniej, edycji QUIZU I miejsce zajęła drużyna w składzie:Kamila Skowrońska (kl. I b), Aleksandra Pawłow (kl. I c) oraz Kamila Moch (kl. I c).

Serdecznie gratulujemy zwyciężczyniom!

 
Pomóż Radkowi

POMÓŻ RADKOWI !!!

Picture1.

NASZEGO KOLEGĘ – RADKA I JEGO RODZINĘ SPOTKAŁA OGROMNA TRAGEDIA. STRACILI DOM, 

A WRAZ Z NIM CAŁY DOROBEK SWOJEGO ŻYCIA.

W NOCY Z 28.09 NA 29.09.2017r. DOSZCZĘTNIE SPŁONĄŁ ICH DOM W MIEJSCOWOŚCI JAZOWA. RADEK WRAZ Z RODZINĄ W CIĄGU JEDNEJ CHWILI ZOSTALI BEZ NICZEGO.

NIE BĄDŹ OBOJĘTNY !!! MOŻESZ POMÓC RADKOWI I JEGO RODZINIE WPŁACAJĄC PIENIĄDZE NA KONTO na rachunek bankowy numer:
65 8306 0003 0000 1300 2000 0070
z dopiskiem: „pomoc pogorzelcom— Jazowa 6".


KLASA III B

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 8 z 84

 

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 7 gości 

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj65
mod_vvisit_counterWczoraj124
mod_vvisit_counterW tym tygodniu420
mod_vvisit_counterW tym miesiącu2739

Sonda

Najbardziej lubię:
 

Pamiętaj !!!

Z regulaminu Liceum (...) uczeń ma obowiązek:

- przygotowywania się do zajęć lekcyjnych, w szczególności posiadania odpowiedniego podręcznika i odrobionej pracy domowej,