Strona główna
Wykład na temat transplantologii

PART_1521630200413

Młodzież klas drugich 15 marca 2018 r. wysłuchała wykładu pani Anny Skalskiej-Wołoszyn, lekarza anestezjologa z Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu, na temat przeszczepów. Uczniowie poznali historię transplantologii, przepisy prawne regulujące przeszczepianie narządów, sposób przekazania własnej decyzji o przekazaniu narządów na wypadek śmierci. Ważną część wykładu stanowiła problematyka etyczna związana z przeszczepami, dylematy rodziny dawcy oraz postawa lekarzy. Pani A. Skalska-Wołoszyn część teoretyczną wykładu wzbogaciła poruszającymi przykładami z codziennej praktyki szpitalnej. Wykład z pewnością skłonił do refleksji nad kruchością ludzkiego życia, które młodzi ludzie często niepotrzebnie narażają, oraz nad skalą potrzeb transplantologii.

Danuta Huszcza-Sawicka

 
Zajęcia na EUHE

002

Do matury mamy jeszcze rok lub dwa lata, ale warto już teraz pomyśleć o swojej przyszłości, dlatego w poniedziałek 12 marca uczniowie klas 1c i 2c pod opieką pani Iwony Stando i pani Marty Misterkiewicz udali się do Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej w Elblągu, aby wysłuchać wykładu dotyczącego problemu uzależniania od narkotyków. Wysłuchanie autorytetu w tej dziedzinie bardzo wzbogaciło naszą wiedzę dotyczącą uzależnień i patologii społecznej. Po wykładzie mogliśmy zapoznać się z nowoczesnym sprzętem dydaktycznym (różnego rodzaju fantomy i inne symulatory ćwiczeń). By pomagać innym, trzeba się tego nauczyć.

 
Podsumowanie Szkolnych Dni Matematyki

1

W tygodniu 12-16 marca miało miejsce świętowanie matematyki w III LO. Uczniowie bardzo licznie wzięli udział w konkursach, które się w tym czasie odbywały. Najwięcej osób, aż 94 uczestniczyło w konkursie z wiedzy. Zwycięzcy w swoich kategoriach:

Klasy I

  1. Kamila Moch Ic
  2. Klaudia Tyburska Id
  3. Julia Jarosz Ic

Klasy II :Matematyczna 2d

  1. Maksymilian Terebus
  2. Karolina Bierkowska
  3. Natalia Filarska, Bartłomiej Kucewicz, Weronika Machuła, Dawid Stokłosiński
 
Konkurs Wiedzy Biblijnej

W dniach od 12 -14 marca w naszej szkole odbył się etap szkolny XXII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. Zakres materiału obejmował Księgę Psalmów, List św. Pawła Apostoła do Filipian i do Galatów. Uczniowie naszej szkoły tj. Kamila Skowrońska z klasy 1B, Gabriela Dramińska i Marcela Ozga-Zajło z klasy 2 C, którzy wzięli udział w XXII Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Biblijnej awansowali do etapu diecezjalnego, który odbędzie się 18 kwietnia w Elblągu. Wszystkim ponad 40 uczniom biorącym udział serdecznie dziękuję. A zwycięzcom etapu szkolnego gratuluję awansu i życzę powodzenia.

KS. Artur Młodziński

 
Wojna bogów - spotkanie z nową książką pana Tomasza Stężały

k

15 marca (czwartek) klasa Ia uczestniczyła w sesji popularnonaukowej w siedzibie Biblioteki Elbląskiej w ramach promocji nowej powieści historycznej pana Tomasza Stężały Wojna bogów. Honorowy patronat nad spotkaniem objął Przewodniczący Rady Miejskiej miasta Elbląga, pan Marek Pruszak.

 
Edukacja patriotyczna

PART_1520618723717

W czwartek 8 marca w III LO gościliśmy przedstawicieli Jednostki Wojskowej nr 4260 w Elblągu. Starszy Chorąży Krzysztof Czubiński opowiedział zabranej w auli młodzieży klas I o swoich doświadczeniach na misjach w Iraku i Afganistanie. Opowieści naszego Gościa wzbogacone były ciekawym i wzruszającym filmem oraz interesującymi zdjęciami przedstawiającymi codzienne życie na misjach. Dodatkową atrakcją był konkurs o historii polskich misji pokojowych z udziałem naszych żołnierzy, który wygrał uczeń klasy 1a Michał Ząbek.

 
NOC OSKARÓW

no

Dnia 2 marca 2018r. w naszej szkole odbyła się noc filmowa. Sala kinowa została przygotowana przez uczniów klas 1D i 1B - przynieśli oni koce, śpiwory, przekąski. Spędziliśmy czas w przyjemnej atmosferze wraz z p. Małgorzatą Kujawską oraz p. Martą Misterkiewicz. Wieczór ten na pewno pozostanie miłym wspomnieniem.

Zachęcamy Was do uczestnictwa przy następnym spotkaniu.

Zofia Piórkowska, kl. 1d.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 8 z 94

 

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 35 gości 

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj29
mod_vvisit_counterWczoraj94
mod_vvisit_counterW tym tygodniu262
mod_vvisit_counterW tym miesiącu2619

Sonda

Najbardziej lubię:
 

Pamiętaj !!!

Nasze motto:  „Wymagajcie od siebie, choćby inni nawet od was nie wymagali” - Jan Paweł II