Strona główna
Dzień Dziecka w IId

 

W przeddzień Światowego Dnia Dziecka klasa II d wybrała się wraz z wychowawcą świętować na starówce.

Były pyszne lody o ciekawym smaku ;) , żelki, nie zabrakło też „niespodzianki” matematycznej J . Najlepsze rozwiązania nagrodzone zostały ocenami bardzo dobrymi.

Warto zauważyć, że to był ostatni taki dzień dziecka, następne już będą w zupełnie dorosłym świecie….

Małgorzata Kujawska

 
Medalowa królowa sportu

 

a52Na pięknym, lekkoatletycznym stadionie w Pasłęku odbyły się zawody lekkoatletyczne dla szkół ponadgimnazjalnych w ramach Licealiady.  III LO reprezentowało 23 zawodników w różnych dyscyplinach. W  klasyfikacji generalnej zawodów dziewczęta zajęły II miejsce, chłopcy zaś III miejsce.

Indywidualnie zawodnicy z III LO wywalczyli następujące  medalowe miejsca:

Małgorzata Animucka – srebrny medal w pchnięciu kulą,

Lidia Karbowska – brązowy medal w pchnięciu kulą,

Aneta Mazurek – srebrny medal w rzucie oszczepem,

Julia Kruszewska – brązowy medal w rzucie oszczepem,

Wiktoria Bereda – brązowy medal w biegu na 200 m,

Jakub Maciesza – złoty medal w biegu na 400 m,

Kinga Lorek – brązowy medal w biegu na 800 m,

Patryk Siudziński – brązowy medal w biegu na 1500 m.

Gratulacje należą się zarówno medalistom jak i wszystkim zawodnikom z naszej szkoły, którzy przyczynili się do uzyskania wysokich lokat w klasyfikacji generalnej!

W.M.

 

Nagrody i  wyróżnienia z przyrody i biologii

Obecy jubileuszowy rok szkolny  okazał sie szczęśliwym rokiem dla przyrodników i biologów. Jesienią   wzięliśmy udział w Wojewódzkim Konkursie Fotogrficznym  ,,Magia światła w przyrodzie":  Magdalena Wileńska z klasy II c  otrzymała II nagrodę,  Paulina Kos z klasy II a  wyróżnienie.

Wiosną uczestniczyliśmy w kolejnych konkursach. W Wojewódzkim Konkursie Literackim ,,Poezja warmińsko- mazurskich wód" Klaudia Tańska z klasy II c zajęła III miejsce. Natomiast w Wojewódzkim Konkursie Prezentacji Multimedialnych ,,Odkrywamy wody w krajobrazie Warmii i Mazur" wyróznienie otrzymał Paweł Wojtasz z klasy II c.

Konkursy zostały zorganizowane przez Centrum Edukacji Ekologicznej w Elblągu. Dzięki uzyskanym nagrodom , zostaliśmy zaproszeni do udziału w Forum Młodych Ekologów pod nazwąWody Znane i Nieznane.

Agnieszka Adamczyk  z kasy II c wywalczyła II miejsce w  rejonowym etapie Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia organizownej przez  Polski Czerwony Krzyż i   zakwalifikowała się

do etapu okręgowego. W ramach olimpiady promującej zdrowie,   uczniowie musieli  przygotować  i przeprowadzić projekty społeczne promujące aktywny styl życia. Projekty obejmowały  wydarzenia sportowe  mające na celu relaks i  poprawę kondycji fizycznej. Nasza szkoła na eliminacjach rejonowych  była reprezentowana przez Agnieszkę Adamczyk i Pawła Wojtasza z II c. Agnieszka zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego, który odbył się w Olsztynie.

Aleksandra Zadrożna i Emilia Michałek z klasy II c zakwalifikowały się do etapu okręgowego   VII  Olimpiadzy o Żywieniu.

 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 
Erasmus we Francji

W dniach 4-14 maja odbywał się wyjazd do Francji, organizowany w ramach programu Erasmus +, w którym uczestniczyli uczniowie z Polski oraz Rumunii, w tym uczennice klasy IIa i IId naszego liceum.

Pierwszym punktem wyjazdu był Paryż. Dotarliśmy tam 5 maja wraz ze szkołami z Bartoszyc i Olsztyna, pełni entuzjazmu i gotowi do zwiedzania. Spędziliśmy tam świetnie czas na zwiedzaniu ulic miasta i jego najpopularniejszych zabytków. Tylko w ciągu jednego dnia zdążyliśmy zobaczyć między innymi Bazylikę Sacre Cœur, plac Pigalle i Moulin Rouge, dzielnicę Montmartre, plac Zgody i oczywiście Wieżę Eiffla. Główną atrakcją następnego dnia, poza Katedrą Notre Dame, był Luwr, piękny już z zewnątrz, a wewnątrz zupełnie zachwycający. Zobaczyliśmy tam między innymi Nike z Samotraki, Wenus z Milo i portret Mony Lisy, przed którym tłum był ogromny. Część z nas (szczególnie ta humanistyczna ) żałowała, że nie może spędzić tam więcej czasu, bo każdy eksponat, bez wyjątku, zasługiwał na uwagę i urzekał na swój własny sposób. Wiedzieliśmy jednak, że to dopiero początek naszej podróży i czeka nas jeszcze wiele niezapomnianych chwil.

 
Portret absolwenta - Aleksandra Bielska

 

W ramach realizacji projektu Portret absolwenta III LO odwiedziła szkołę pani Aleksandra Bielska, która obecnie pracuje w Centrum Spotkań Europejskich Światowid. Tematem spotkania z klasami Ia i Ie było więc kino, ponieważ pani Ola ukończyła filmoznawstwo na Uniwersytecie Łódzkim oraz studia podyplomowe z zakresu produkcji filmowej w słynnej łódzkiej filmówce.

Jak podkreślała nasza absolwentka, warto jest łączyć pasję z zawodem, jaki się wykonuje, bo to naprawdę daje satysfakcję.

Uczniowie obecni na spotkaniu chętnie rozmawiali o współczesnej polskiej kinematografii a także o Łodzi, która jest przecież kolebką polskiego filmu.

Zainteresowanych pani Ola zaprosiła do udziału w Dyskusyjnym Klubie Filmowym od lat działającym przy Światowidzie.

Następne, ostatnie już w tym roku szkolnym ,spotkanie z absolwentem odbędzie się 16 czerwca.

Katarzyna Maciesza

 
Radio Eska w III LO

 

Uczniowie klasy Ia mieli okazję uczestniczyć w warsztatach dziennikarskich, które prowadziła p. Ola Szocik, dziennikarka Radia Eska. Co ciekawe, Ola to absolwentka naszej szkoły, studentka psychologii UG i pracownica gdańskiego oddziału Radia Eska. Pierwsza część zajęć była teoretyczna i polegała na zaprezentowaniu radiowych form dziennikarskich. Radio Eska to rozgłośnia o zasięgu lokalnym, a więc przedmiotem zainteresowań dziennikarzy są sprawy mieszkańców Gdańska i okolic.

Druga część warsztatów to praca z programem audacity, który uczniowie Ia instalowali wcześniej na swoich laptopach. Były to niezwykle interesujące zajęcia, ponieważ ich rezultat to krótki radiowy news. Po odbyciu praktyk przyszli dziennikarze z Ia „ruszyli w teren”, czyli na szkolne korytarze, by przeprowadzić sondę wśród swoich kolegów. Zebrany materiał zostanie opracowany i wkrótce opublikowany.

Katarzyna Maciesza

 
I KONKURS WIEDZY O KRAJACH ŚRÓDZIEMNOMORSKICH

 

25 kwietnia 2016 r. odbył się w naszej szkole I Konkurs Wiedzy o Krajach Śródziemnomorskich. W konkursie wzięło udział 49 uczniów uczących się języków romańskich: włoskiego, francuskiego i hiszpańskiego. Test składał się z 60 pytań i dotyczył geografii, kultury, a nawet polityki Włoch, Hiszpanii oraz Francji. Najlepsi uczniowie otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom konkursu! Zapraszamy do wzięcia w nim udziału w przyszłym roku.

Najwięcej punktów zdobyli:

1. Arleta Sobieraj   38p.

2. Julia Fieducik   37p.

3. Michał Muskus   36p.

4. Małgorzata Animucka oraz Amadeusz Babiel  po 35p.

5. Joanna Olszewska, Krystian Pajewski, Natalia Prokurat   po 33p.

6. Joanna Kustra, Katarzyna Andrzejczak, Paulina Śnieżawska, Aleksandra Zuber  po 32p.

Organiatorzy: Aleksandra Trochimczuk, Ewa Romanowska, Edyta Lichacz.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 8 z 74

 

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 32 gości 

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj159
mod_vvisit_counterWczoraj88
mod_vvisit_counterW tym tygodniu159
mod_vvisit_counterW tym miesiącu1894

Sonda

Najbardziej lubię:
 

Pamiętaj !!!

Z regulaminu Liceum (...) uczeń ma obowiązek:

- systematycznego i aktywnego uczestnictwa w zajęciach lekcyjnych oraz w innych zajęciach i uroczystościach organizowanych przez szkołę (np. edukacja filmowa i teatralna, szkolne dni sportu, obchody Dnia Patrona, itp.),