Strona główna
Dni Otwarte na Uniwersytecie Gdańskim

PART_1521705160755

We wtorek 20 marca klasy IIc oraz IIIc wraz z opiekunami p. Martą Misterkiewicz oraz p. Pawłem Banachem uczestniczyły w dniach otwartych organizowanych przez Uniwersytet Gdański. Klasa II miała okazję poznać wpływ hormonów na zachowanie, czyli podstawowe zasady psychoneuroendokrynologii, a także wziąć udział w warsztatach. Uczniowie rozdzieleni na dwie grupy poznali znaczenie owadów w kryminologii lub poszerzyli wiedzę na temat zmysłu węchu. Uczniowie klasy IIIc mieli okazję zapoznać się z ofertami edukacyjnymi uczelni wyższych.

Alicja Komar kl. IIc

 
Holandia ERASMUS +

IMG_20180307_132408

W dniach 5-10 marca w ramach programu Erasmus + uczennice naszej szkoły w towarzystwie nauczyciela j. angielskiego Doroty Zakrzewskiej uczestniczyły w zajęciach zorganizowanych przez szkołę średnią w Breukelen w Holandii. Młodzież z biorących udział w projekcie szkół z Austrii, Danii, Kraju Basków, Niemiec, Norwegii, Szwecji, Włoch oraz z naszej szkoły przez 3 dni gościła w domach holenderskich kolegów i koleżanek. Następnie z częścią gospodarzy zwiedzała autokarem pozostałe miejsca objęte programem spotkania.

 
Wykład na temat transplantologii

PART_1521630200413

Młodzież klas drugich 15 marca 2018 r. wysłuchała wykładu pani Anny Skalskiej-Wołoszyn, lekarza anestezjologa z Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu, na temat przeszczepów. Uczniowie poznali historię transplantologii, przepisy prawne regulujące przeszczepianie narządów, sposób przekazania własnej decyzji o przekazaniu narządów na wypadek śmierci. Ważną część wykładu stanowiła problematyka etyczna związana z przeszczepami, dylematy rodziny dawcy oraz postawa lekarzy. Pani A. Skalska-Wołoszyn część teoretyczną wykładu wzbogaciła poruszającymi przykładami z codziennej praktyki szpitalnej. Wykład z pewnością skłonił do refleksji nad kruchością ludzkiego życia, które młodzi ludzie często niepotrzebnie narażają, oraz nad skalą potrzeb transplantologii.

Danuta Huszcza-Sawicka

 
Wojna bogów - spotkanie z nową książką pana Tomasza Stężały

k

15 marca (czwartek) klasa Ia uczestniczyła w sesji popularnonaukowej w siedzibie Biblioteki Elbląskiej w ramach promocji nowej powieści historycznej pana Tomasza Stężały Wojna bogów. Honorowy patronat nad spotkaniem objął Przewodniczący Rady Miejskiej miasta Elbląga, pan Marek Pruszak.

 
Klasa IIIb i IIId w Europejskim Centrum Solidarności

gggg

Wizytę w Gdańsku na Targach Akademia 19 marca 2018 r. wzbogaciliśmy o zwiedzanie Europejskiego Centrum Solidarności. Była to doskonała okazja dla rozwijania kompetencji historycznych i społecznych. Wydarzenia historyczne, takie jak wydarzenia grudniowe z 1970 roku, strajk sierpniowy 80, stan wojenny czy pokojowe rewolucje w 1989 roku w Europie Środkowo-Wschodniej stały się dla nas punktem wyjścia do dyskusji na temat mechanizmów życia społecznego, reguł i procedur demokracji, a także postaw. Podejmując trudne tematy z naszej historii, staraliśmy się zrozumieć znaczenie dobrej obywatelskości współcześnie oraz przygotować się do aktywnego uczestnictwa w życiu publicznym.

 
Zajęcia na EUHE

002

Do matury mamy jeszcze rok lub dwa lata, ale warto już teraz pomyśleć o swojej przyszłości, dlatego w poniedziałek 12 marca uczniowie klas 1c i 2c pod opieką pani Iwony Stando i pani Marty Misterkiewicz udali się do Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej w Elblągu, aby wysłuchać wykładu dotyczącego problemu uzależniania od narkotyków. Wysłuchanie autorytetu w tej dziedzinie bardzo wzbogaciło naszą wiedzę dotyczącą uzależnień i patologii społecznej. Po wykładzie mogliśmy zapoznać się z nowoczesnym sprzętem dydaktycznym (różnego rodzaju fantomy i inne symulatory ćwiczeń). By pomagać innym, trzeba się tego nauczyć.

 
Podsumowanie Szkolnych Dni Matematyki

1

W tygodniu 12-16 marca miało miejsce świętowanie matematyki w III LO. Uczniowie bardzo licznie wzięli udział w konkursach, które się w tym czasie odbywały. Najwięcej osób, aż 94 uczestniczyło w konkursie z wiedzy. Zwycięzcy w swoich kategoriach:

Klasy I

  1. Kamila Moch Ic
  2. Klaudia Tyburska Id
  3. Julia Jarosz Ic

Klasy II :Matematyczna 2d

  1. Maksymilian Terebus
  2. Karolina Bierkowska
  3. Natalia Filarska, Bartłomiej Kucewicz, Weronika Machuła, Dawid Stokłosiński
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 8 z 94

 

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 67 gości 

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj39
mod_vvisit_counterWczoraj72
mod_vvisit_counterW tym tygodniu629
mod_vvisit_counterW tym miesiącu1475

Sonda

Najbardziej lubię:
 

Pamiętaj !!!

 Z regulaminu Liceum (...) 
- Rada pedagogiczna może podjąć uchwałę o niepromowaniu do klasy programowo wyższej lub nieukończeniu szkoły przez ucznia, któremu w danej szkole po raz drugi z rzędu ustalono naganną roczną ocenę klasyfikacyjną zachowania.