Strona główna

 Sienkiewicz Wielki – w 100. rocznicę śmierci

 26 października 2016 r. w godz. 17.00-19.00 uczniowie III LO gościli w murach Szkoły Podstawowej nr 1 w Elblągu, gdzie w bibliotece szkolnej zaimprowizowali scenę wręczenia Nagrody Nobla, przyznanej w 1905 r. wybitnemu polskiemu pisarzowi, Henrykowi Sienkiewiczowi. Na twarzach uczniów klas IV-VI, stanowiących widownię spektaklu, nie sposób było nie dostrzec zainteresowania oraz podziwu dla swoich starszych kolegów za stylizacje sienkiewiczowskich bohaterów i umiejętności aktorskie.

 Wydarzeniu towarzyszyły także inne atrakcyjne formy promowania i przybliżania twórczości pierwszego polskiego noblisty, tj.: krzyżówka, konkurs i kalambury. Te spotkały się również z niczym nieskrępowanym entuzjazmem ze strony młodszych kolegów, godnym pozazdroszczenia w pracy z młodzieżą! W drugiej części spotkania wszyscy uczestnicy mieli niepowtarzalną okazję zapoznać się z filmowymi, batalistycznymi fragmentami „Potopu” czyli drugiej części trylogii zekranizowanej przez Jerzego Hoffmana. Całość prezentacji została opatrzona ciekawym komentarzem historyka, pana Wojciecha Paczkowskiego.

 

Sportowe zmagania w nowym roku szkolnym

Dobiega końca październik, po wakacjach pozostały już tylko wspomnienia, a więc rozpoczęły się także zmagania sportowe, w których biorą uczniowie III LO.

Tradycyjnie sportowy rok 2016/2017 rozpoczął się od biegów przełajowych w Parku Modrzewie, w których Kinga Lorek z klasy IIIB zajęła II miejsce. Ponadto cała drużyna dziewcząt i chłopców uplasowała się w pierwszej dziesiątce, co daje powody do satysfakcji.

Po biegach przełajowych przyszła pora na rywalizację w sportach halowych. Trwają rozgrywki fazy grupowej. Piłkarki ręczne wygrały wszystkie spotkania i awansowały do dalszych rozgrywek. III LO reprezentują: Magda Szatkowska, Paulina Czarnecka, Ola Dudkiewicz, Julia Kruszewska, Małgorzata Animucka, Karolina Depka, Kamila Piotrowska, Daria Wójcik, Patrycja Markowska.

Eliminacyjny turniej piłki ręcznej chłopców zakończyliśmy na trzecim miejscu. Do awansu zabrakło jednej bramki.

Kolejną dyscypliną jest piłka siatkowa dziewcząt. Drużyna III LO wygrała turniej eliminacyjny z dużą przewagą, prezentując wysoki poziom umiejętności technicznych i taktycznych. Należy dodać, że jest to nowa reprezentacja, ponieważ większość zawodniczek to uczennice klasy pierwszej : Weronika Długołęcka, Weronika Cichocka, Ola Majewska, Agnieszka Sawczenko, Karolina Bierkowska, Anna Stempniewska oraz Patrycja Grycko, Dominika Sadlińska Agata Leszczyńska z klasy drugiej.

 

OBÓZ W SZTUTOWIE

Czując nieuchronnie zbliżającą się maturę, klasa IIId wyjechała na dwudniowy obóz matematyczny do Sztutowa. Wszyscy pracowali nad zadaniami, nie zabrakło też dotleniającego spaceru nad morze. Dla niektórych nowością było rozwiązywanie zadań bez korzystania z zasobów Internetu ;) I oczywiście fakt, że można nad zadaniami z matematyki spędzić kilka godzin jednego dnia.

Małgorzata Kujawska

 
Otrzęsiny w III LO

Uczniowie klas pierwszych zostali wreszcie pełnoprawnymi członkami naszej szkolnej społeczności.

To wesołe przyjęcie w poczet uczniów miało miejsce 4 października w sali gimnastycznej III LO. Do zabawy zaprosiła pierwszaków klasa IIA , która przygotował a młodszym kolegom mnóstwo niespodzianek.

Hasłem przewodnim zabawy był baśniowy świat Walta Disneya. Nie brakowało więc na sali piratów z Karaibów, dalmatyńczyków czy śpiących królewien.

Konkursy również dotyczyły znajomości filmów Walta Disneya- bohaterów, ścieżki dźwiękowej itp.

Klasy oceniane były również za stroje, które naprawdę były niezwykłe.

Jak nakazuje tradycja, na koniec odbyły się zawody w jedzeniu papieskich kremówek.

Gratulacje i nagrodę za zwycięstwo odebrała klasa IB, której przypada tez zaszczyt zorganizowania Otrzęsin w przyszłym roku.

K.M.

 
Konkurs

W dniu 12 października, w ramach Międzynarodowych Dni Języków Obcych, odbył się w Szkole Konkurs Wiedzy o Kulturze Wielkiej Brytanii, Hiszpanii i Włoch. Brali w nim udział uczniowie z 4 grup językowych (I/6, I/1, I/7, I/8), którzy rywalizowali ze sobą o pierwsze miejsce, oceny celujące oraz nagrody książkowe. Zwycięzcami konkursu zostali reprezentanci grupy I/6: Dawid Stokłosiński, Agata Kowalewska, Kamil Świniarski, Michał Grześ, Weronika Długołęcka. Gratulujemy dużej wiedzy na temat wyżej wymienionych krajów!

Organizatorzy:

Agata Szestowicka, Aleksandra Trochimczuk, Arkadiusz Trochimczuk

 

Realizacja filmu „Wojna trzynastoletnia i II pokój toruński”

Dnia 13 września 2016 roku uczniowie klasy IIa i IIb: Klaudia Lakowska, Piotr Lichocki, Adrianna Wilczewska, Aniela Afeltowicz, Kamila Rutkowska, Julia Wężyk, Julia Kruszewska, Szymon Łesyk, Aleksandra Myślicka, Krystian Pajewski, Mateusz Wądołkowski i Agnieszka Szturo brali udział w filmie na temat przebiegu wojny trzynastoletniej oraz okoliczności podpisania II pokoju toruńskiego (https://www.youtube.com/watch?v=_qkCQTz9J8Y). Został on zrealizowany w gotyckiej sali Biblioteki Elbląskiej im. Cypriana Kamila Norwida oraz w zrekonstruowanej średniowiecznej chacie przed Muzeum Historyczno-Archeologicznym w Elblągu. Bogaty wystrój tych pomieszczeń stanowił doskonałą scenografię dla prezentowanych scen. Aby jeszcze lepiej oddać realia epoki wypożyczyliśmy kostiumy z Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu.

 

„5 dni w Krainie Fiordów…”

W dniach 26.09-1.10 odbyliśmy (Natalia, Angelika & Daniel z IIId), wraz z p. Agnieszką Bronś,  niezwykłą podróż do Høyanger w Norwegii, w ramach programu Erasmus+.

Nadrzędnym celem spotkania było wspólne zastanowienie się nad rolą szkoły w życiu młodych ludzi: po co tam chodzimy?, czy jest dla nas ważna? Jak powinna się zmieniać? , itp. Nad tymi i innymi pytaniami zastanawialiśmy się wspólnie z uczniami z ośmiu innych krajów. Naturalnie oprócz merytorycznej pracy, mieliśmy mnóstwo czasu na integrację i obserwację życia w małym norweskim miasteczku.

Zauważyliśmy wiele ciekawych różnic kulturowych. Norwedzy ufają sobie bezgranicznie, przez co nie używają zabezpieczeń do rowerów, nie dbają o zabezpieczenie domów, nie wydają paragonów.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 8 z 77

 

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 61 gości 

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj91
mod_vvisit_counterWczoraj218
mod_vvisit_counterW tym tygodniu309
mod_vvisit_counterW tym miesiącu2617

Sonda

Najbardziej lubię:
 

Pamiętaj !!!

Z regulaminu Liceum (...) 

- Zgłoszenie nieprzygotowania nie zwalnia ucznia z aktywnego udziału w zajęciach lekcyjnych.