Strona główna
Uczniowie w Sądzie Okręgowym

sd2

Dnia 8 marca 2018r. klasa IIa wraz z Panią Agnieszką Krzywdzińską uczestniczyła w rozprawie Zbigniewa S., w Sądzie Okręgowym w Elblągu. 52 - letni Zbigniew S. jest oskarżony o uszkodzenie ciała 47 - letniej Beaty K., co doprowadziło do śmierci kobiety dn. 22 maja 2017r. Podczas rozprawy klasa IIa poznała m.in. przebieg rozprawy, sposób przedstawienia aktu oskarżenia oraz zestawienie materiałów dowodowych z zeznaniami oskarżonego. Klasa miała również okazję zadać sędziemu pytania odnośnie sprawy, pracy w sądzie oraz zobaczyć areszt z budynku sądu. Po trzech godzinach, Sąd postanowił odroczyć sprawę na 20. marca i przyznał, ze sprawa ta jest skomplikowana, i na finał będzie trzeba trochę poczekać.

Ptak Aleksandra kl. IIa

 
Akcja '' Nie bij mnie-kochaj mnie !"

Podziękowanie dla III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO za pełne zaangażowania działanie w akcji " Nie bij mnie - kochaj mnie! "

Podziękowanie :folder

 
Podziękowania dla naszego liceum od Pierwszej Damy III RP Pani Agaty Dudy

duda

Na ręce Pani Dyrektor Beaty Orzech wpłynęły podziękowania od Pierwszej Damy Pani Agaty Dudy za udział w akcji charytatywnej ''Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach'',edycja 2017 r.

W trzecim akcję prowadziła klasa 2 a ''Pod Patronatem Wydziału Prawa i Administracji UG''. Dziękujemy wszystkim klasom za złotówkę od serca, podarowaną naszym rodakom przed Świętami Bożego Narodzenia.

T.R.

 
Patronat Narodowy dla Projektu ,, Młodzież wierna tradycjom niepodległości''

20180305_115421

Nasz projekt patriotyczno-edukacyjny poświęcony 100 Leciu Niepodległości Polski został objęty Patronatem Honorowym Prezydenta RP Pana Andrzeja Dudy. Zostanie umieszczony na mapie Polski wśród przedsięwzięć ogólnokrajowych w Roku Jubileuszowym 1918-2018.

To dla naszego liceum zaszczyt i wyróżnienie.

 
MATEMATYKA NOCĄ

PART_1520323946267

Matura zbliża się wielkimi krokami, więc wykorzystujemy każdą wolną chwilę, by się do niej przygotować. Klasa IIIe przyjęła z entuzjazmem propozycję Pani Małgorzaty Kujawskiej, by zorganizować wieczorne zmagania z matematyką. W piątek 2 marca klasa IIIe wraz z Panią Małgorzatą Kujawską spędziła wieczór z matematyką. Od godziny 18:30 do 23:00 uczniowie pracowali z arkuszami maturalnymi. By uniknąć szkolnej rutyny umilali sobie czas słuchaniem muzyki. Krzepili się pizzą, która pozwoliła im na intelektualna zmagania. Atmosfera była wesoła, jednak wysiłek się opłacił i mamy nadzieję, że przyniesie sukces maturalny.

 
Konkurs Szkół Średnich DLA NIEPODLEGŁEJ 1918-2018

Olsztyn1

Wyróżnienie dla III LO im. Jana Pawła II w Elblągu

Organizatorzy: Delegatura Instytutu Pamięci Narodowej w Olsztynie Zespół Szkół Budowlanych im. Żołnierzy Armii Krajowej w Olsztynie

Komitet honorowy: Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty w Olsztynie Naczelnik Delegatury Instytutu Pamięci Narodowej w Olsztynie Prezes Zarządu Okręgu Warmińsko-Mazurskiego Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej

28 lutego 2018 r. w Olsztynie miał miejsce finał etapu wojewódzkiego Konkursu Szkół Średnich ,,Dla Niepodległej 1918 - 2018''. Z województwa warmińsko -mazurskiego rywalizowało ponad 50 prac historycznych.

Kapituła Konkursowa w składzie: dr. hab. Karol Sacewicz, Sebastian Nowakowski, Lidia Nowacka, Lilla Tymińska – Bajkowska, Henryk Falkowski, przedstawiciel Kuratorium Oświaty w Olszynie przyznała 3 nagrody i 3 wyróżnienia.

Zespół z naszego liceum z kl. 1 c Julia Jarosz, Ewelina Jureko i Helena Świlska otrzymał wyróżnienie.

 
Rok Zbigniewa Herberta

Projekt edukacyjny III LO i Telewizji Truso został częściowo zrealizowany. 28 lutego nasza czytelnia gościła 47 recytatorów, którzy zaprezentowali swoje interpretacje wierszy Herberta. Naszymi gośćmi byli uczniowie następujących szkół: SP 4, SP 12, Gimnazjum 2, Gimnazjum 9, Zespołu Szkół Pijarskich, II LO, Gimnazjum 3, Gimnazjum w Gronowie Elbląskim oraz III LO.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 9 z 94

 

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 68 gości 

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj29
mod_vvisit_counterWczoraj94
mod_vvisit_counterW tym tygodniu262
mod_vvisit_counterW tym miesiącu2619

Sonda

Najbardziej lubię:
 

Pamiętaj !!!

Z regulaminu Liceum (...) uczeń ma obowiązek:

- przygotowywania się do zajęć lekcyjnych, w szczególności posiadania odpowiedniego podręcznika i odrobionej pracy domowej,