Strona główna
Zakończenie klas trzecich

W piątek 29 kwietnia odbyła się uroczystość zakończenia nauki klas III. Spotkaliśmy się w sali kina Światowid, aby pożegnać naszych absolwentów, którzy tego dnia odebrali świadectwa ukończenia szkoły. W uroczystości oprócz absolwentów uczestniczyli Pan Dyrektor Jan Zaborowski, pani wice dyrektor Beata Orzech, pozostali nauczyciele, zaproszeni goście - rodzice uczniów klas III oraz delegacje z klas I i II. Już za kilka dnia matura, życzymy Wam powodzenia drodzy maturzyści!
 
Pod znakiem Krzyża i Korony

DRUŻYNA MIESZKA  NA TRZECIM MIEJSCU

„Pod Znakiem Krzyża i Korony” 07 kwietnia 2016 r. rozpoczęły się szkolne obchody 1050 Rocznicy Chrztu Polski, które zainaugurowało otwarcie wystawy poświęconej historycznym wydarzeniom Chrztu Polski w 966 roku oraz obchodom Millenium Chrystianizacji w 1966 r. Wystawa była I częścią uroczystości. 22 kwietnia w auli III LO  miało miejsce spotkanie naukowe przygotowane przez uczniów z Koła Historyczno-Społecznego. Uczniowie z klas I-II  obejrzeli film pt. „Krzyż i korona” oraz wysłuchali wykładu na temat „Millenium Chrztu Polski”, który wygłosił  ks. dr Waldemar Maliszewski z WSD w Elblągu. Do uświetnienia uroczystości przyczynili się nasi uczniowie z kl. II a, b; P.Starczewski, G.Kazarian, K.Smulska, J.Miązek, Z.Mikulak, K.Przypek, A.Piech. O zdjęcia zadbał  A. Nojek z kl. I e.

27 kwietnia Drużyna Mieszka złożona z uczniów klasy Ia K.Lakowskiej, K.Rutkowskiej i K.Pajewskiego wzięła udział w Grze Miejskiej poświęconej 1050 rocznicy chrztu Polski i najdawniejszych dziejów państwa Piastów. Honorowy Patronat nad uroczystościami objęły instytucje - Polskie Towarzystwo Historyczne i ZSPZ Pijarów im. Św. Mikołaja,  Prezydent Miasta W.Wróblewski oraz Wojewoda  Warmińsko-Mazurski. Podczas gry uczniowie 16 zespołów z elbląskich szkół zmierzyli się z trudnymi zadaniami m.in. z historii państwa pierwszych Piastów, treścią średniowiecznych kronik,  mapą ziem i plemion polskich, interpretacją obrazu Jana Matejki pt. „Chrzest Polski”. Nasza Drużyna stanęła na podium z zaszczytną trzecią lokatą.

Gratulacje i podziękowania za Wasze zaangażowanie kierują  ks. dr M. Klimkowski , T. Rakowska

 
Sukces Mateusza

Mateusz Kaczyński zdobył indeks Politechniki Gdańskiej

 a50

Mateusz Kaczyńskim  kl. III e 2 kwietnia 2016 r.  został laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Matematyczno-Fizycznego „Wygraj Indeks”. Uzyskany tytuł uprawnia do podjęcia studiów na kierunku Matematyka na Wydziale Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej Politechniki Gdańskiej w roku akademickim 2016/2017.

Gratulujemy

Danuta Huszcza-Sawicka

 
Finalistka OTK

 

W dniach 31 marca – 2 kwietna 2016 roku nasza uczennica kl. 2b- Marta Flisikowska reprezentowała diecezję elbląską  a50

oraz III Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II w Elblągu na XXVI Ogólnopolskiej Olimpiadzie Teologii Katolickiej. Tegoroczna OTK przebiegała pod hasłem: Jan Paweł II – wychowawca młodych pokoleń. Organizatorem była diecezja łowicka. Hasło nawiązywało do homilii Jana Pawła II w Łowiczu w dniu 14 czerwca 1999 roku poświęconej tematyce wychowania. Jednocześnie stwarza okazję do włączenia się w dzieło duchowych przygotowań do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, których inicjatorem był właśnie Święty Jan Paweł II. Olimpiada Teologii Katolickiej jest zaliczana do olimpiad przedmiotowych zatwierdzonych przez MEN.

a50

Marta Flisikowska została finalistką OTK, umożliwia jej to podjęcie studiów na kilku uniwersytetach w Polsce na kierunkach: polonistycznych, humanistycznych, teologicznych, filozoficznych, pedagogicznych, matematyczno-przyrodniczych, nauk historycznych i społecznych.

ks. Mariusz Klimkowski

 

Dr Rafał Toczko – absolwent III LO - naszym gościem

Spotkania z absolwentem to projekt, który realizujemy przez cały rok szkolny.

Tym razem gościliśmy pana Rafała Toczko, który jest obecnie pracownikiem naukowym Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Jest także absolwentem toruńskiego MISH-u, uzyskał magisterium z filozofii, ukończył studia z filologii klasycznej. Doktoryzował się na podstawie pracy pt. „Obraz heretyka. Pelagiusz i jego poglądy w pismach Augustyna z lat 415-418”. Naukowe zainteresowania p. Rafała Toczko dotyczą literatury późnego antyku, pism św. Augustyna, filozofii Platona, filozofii i kultury. Jest także autorem licznych publikacji.

Spotkanie z absolwentem III LO było niezwykłe, ponieważ składało się z dwóch części. Pierwsza część to wspomnienia dotyczące nauki w naszej szkole, przyjaciół licealnych, studiów i drogi zawodowe. Nasz gość wielokrotnie podkreślał jak ważna jest dbałość o własny rozwój i to wszechstronny.

Druga część to wykład dr Toczko, który można sprowadzić do hasła: Disce puer latine, bo kształci…

 

 
KONKURS WIEDZY O ROSJI I JĘZYKU ROSYJSKIM ROZSTRZYGNIĘTY!

a50

Dnia 11 kwietnia 2016 roku odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy o Rosji i Języku Rosyjskim. Celem konkursu było popularyzowanie wiedzy na temat kultury i geografii Rosji oraz promowanie języka rosyjskiego na arenie szkolnej. W konkursie wzięło udział 38 uczniów z klas I, II oraz III. Konkurs miał formę pisemną i składał się z 2 części: geograficznej oraz kulturowej. Uczniowie mieli do rozwiązania 30 zadań o charakterze otwartym i zamkniętym. Maksymalna ilość punktów możliwych do zdobycia wynosiła 39.
Laureatki Konkursu:
I miejsce z wynikiem 22 pkt. zajęła Julia Borowik z klasy II b;
II miejsce z wynikiem 19,5 pkt. zajęła Kamila Piotrowska z klasy II d;
III miejsce z wynikiem 19 pkt. zajęła Angelika Wężyk z klasy II e.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!
Поздравляем победительниц конкурса!

Organizatorzy:
Anna Tokarewicz
Ewa Trykowska-Łukaszewicz
 

ERASMUS+ w Danii. Temat : social inclusion.


a50

Nasza delegacja w Danii: Magda, Jagoda, Paweł, p.Stężała.

Wtorek 05.kwietnia 2016

We wtorek 05.04.16 rozpoczęła się nasza podróż do Danii. The około godziny 11 wyruszyliśmy autobusem do Gdańska na lotnisko im. Lecha Wałęsy. Lot zaplanowany mieliśmy na 13:50 lecz było godzinne opóźnienie z przyczyn technicznych. W Kopenhadze czekali na nas nasi duńscy partnerzy i dzięki nim bezpiecznie dojechaliśmy do  Hillerød.  W tamtejszej szkole trwała już impreza integracyjna, gdzie także przedstawiliśmy to, co przygotowaliśmy w szkole.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 9 z 74

 

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 78 gości 

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj5
mod_vvisit_counterWczoraj103
mod_vvisit_counterW tym tygodniu5
mod_vvisit_counterW tym miesiącu3518

Sonda

Najbardziej lubię:
 

Pamiętaj !!!

 Z regulaminu Liceum (...)
- Uczeń, który nie przestrzega zasad kultury oraz poprawności językowej może zostać ukarany pisemną uwagą nauczyciela.