Strona główna
Wykład pana Zbigniewa Zajchowskiego

Dnia 7 grudnia (czwartek) odbył się wykład pana Zbigniewa Zajchowskiego pt. Elbląg wczoraj Elbląg dziś dla klas Ia, Ib i Ic. Zbigniew Zajchowski jest znawcą dawnej kultury Warmii, a także popularyzatorem historii miasta Elbląga. Od lat z pasją kolekcjonuje karty pocztowe oraz guziki. Szczególnie ważne są jego dokonania na polu filokartystyki, orbikulologii i heraldyki zawarte w pracach Elbląg wczoraj Elbląg dziś, Elbląg i okolice na starych pocztówkach oraz dwuczęściowym opracowaniu Guziki herbowe, zamki i pałace czyli guziki liberyjne z herbami szlacheckimi oraz zamki, pałace, dwory na dawnych pocztówkach. Autor z sukcesem przygotowuje opracowania z zakresu fachowej literatury kolekcjonerskiej.

 
Co wiem o przyrodzie i zdrowiu

Realizację projektu rozpoczęto w grudniu 2016 roku. Pierwszą czynnością jaką wykonali uczniowie klasy II e (Bartosz Szymanowski, Kacper Kimso i Filip Zbrzeźny pod kierownictwem Szymona Horbala) było przygotowanie zestawu pytań testowych. Konkurs był przeznaczony dla uczniów klas pierwszych i klasy drugiej c, a jego głównym celem była edukacja przyrodnicza oraz motywowanie uczniów do zachowań proekologicznych.

Zmagania konkursowe odbyły się 16 stycznia 2017. Wszyscy zgłoszeni uczniowie rozwiązywali testy, które składały się z 24 pytań o tematyce przyroda wokół nas, biologii i chemii. W przerwie konkursu przygotowano dla wszystkich uczestników słodki poczęstunek, którego sponsorem było szkolne koło historyczno-społeczne.

 
Wycieczka do Poznania

30 listopada uczniowie klasy IIIc wyruszyli na dwudniową wycieczkę do Poznania. Ich głównym celem było zwiedzenie wystawy Body Worlds, najliczniej odwiedzanej wystawy na świecie dotyczącej anatomii człowieka. Specjalnie dla naszych uczniów została zorganizowana również prezentacja Uniwersytetu Przyrodniczego, dzięki temu mogli oni zapoznać się z regułami rekrutacji oraz zwiedzić budynek jednej z lepszych uczelni w Polsce. Poza tym uczniowie w czasie wolnym mogli podziwiać uroki poznańskiej starówki.

 
Gala z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariatu

12wsdc

W dniu 5 grudnia br. w Ratuszu Staromiejskim odbyła się uroczysta Gala z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariatu.

W czasie tej uroczystości zostały wręczone dyplomy i nagrody. Jedną z nagród otrzymała uczennica klasy 2c Marcela Ozga-Zajło za hasło w wymyślone na Marsz Zdrowia, który odbył się 30 września.

Wśród osób wyróżnionych za ideę wolontariatu znalazła się również Anna Stempniewska z tej samej klasy.

Gratulujemy

Marta Misterkiewicz

 
Elbląg wczoraj , Elbląg dziś

IMG_20171208_123941

Od piątku, 8 grudnia, na korytarzach naszej szkoły pojawiła się wystawa Elbląg wczoraj, Elbląg dziś prezentująca historię naszego miasta. Mamy możliwość oglądać plansze przedstawiające etapy badań archeologicznych, plan średniowiecznego miasta, dzieje rzemiosł, Elbląg nowożytny oraz powojenne wizerunki zniszczonego miasta. Wystawa została uzupełniona o obiekty dodatkowe jak: parę średniowiecznych butów, patynki, drewniany kielich, miskę i łyżkę, tabliczki woskowe oraz kafle, które są dostępne w Bibliotece szkolnej.

Materiały pochodzą z Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Elblągu.

Agnieszka Krzywdzińska

 
''Zajęcia uniwersyteckie z mumią w tle... ''

20171205_1255531

5 grudnia klasy 1 b i 2 a ,,Pod Patronatem Wydziału Prawa i Administracji'' Uniwersytetu Gdańskiego wraz ze studentami III roku WPiA UG wzięły udział w wykładzie na temat ,, Prawo karne i prawo wykroczeń- kontratypy'', który poprowadził prof. UG dr.hab. Pan Wojciech Zalewski. Uczniowie i studenci poznali wykładnię prawa obrony koniecznej, dozwolonego ryzyka, karcenia wychowawczego nieletnich.

 
Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym

Dnia 2 grudnia 2017 r. odbył się etap okręgowy Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym, na którym III Liceum Ogólnokształcące reprezentowała Agnieszka Szturo z klasy IIIb.

Agnieszka uzyskała najlepszy wynik w województwie warmińsko-mazurskim i zakwalifikowała się do etapu centralnego.

Serdecznie gratuluję!

Agnieszka Krzywdzińska

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 9 z 89

 

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 23 gości 

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj28
mod_vvisit_counterWczoraj132
mod_vvisit_counterW tym tygodniu1152
mod_vvisit_counterW tym miesiącu3556

Sonda

Najbardziej lubię:
 

Pamiętaj !!!

Z regulaminu Liceum (...) 

- Zgłoszenie nieprzygotowania nie zwalnia ucznia z aktywnego udziału w zajęciach lekcyjnych.