Strona główna

Gra Miejska III LO

22 czerwca 2016

 

W ostatnim tygodniu roku szkolnego wszystkie klasy, wraz ze swoimi wychowawcami, rywalizowali dzielnie w grze miejskiej zorganizowanej przez uczniów z klasy IId. Wszyscy musieli wykazać się sprawnością fizyczną, znajomością liczb pierwszych, wiedzą na temat swoich nauczycieli a na koniec w sposób artystyczny przedstawić III LO.

W zaciętej rywalizacji zwyciężyła klasa Id, drugie miejsce zajęła klasa Ic, trzecie klasa Ie.

Szczegółowa punktacja:

 
Dzień Sportu na Sportowo

We czwartek 23 czerwca 2016r w naszej szkole młodzież przystąpiła do miedzy rocznikowej rywalizacji sportowej. Program rywalizacji sportowej obejmował konkurencje lekkoatletyczne oraz gry sportowe. Dziewczęta rozegrały mecz siatkówki a chłopcy grali w koszykówkę i piłkę halową. W konkurencjach indywidualnych uczniowie uzyskali znaczące wyniki:

Bieg na 100m – 12:62/14:90

Rzut oszczepem- 31,5m/23,2m

Skok wzwyż – tylko startowały dziewczęta – 135cm

Rzut piłka lekarską – 13,90m/ 9,60m

Międzyrocznikową rywalizację sportową wygrały klasy pierwsze, którym gratuluję bardzo dobrego zorganizowania się i sportowej postawy w trakcie rywalizacji. Obejrzyj fotorelację!

WM.

 

Międzynarodowy Dzień Języka Rosyjskiego z QR kodami

Z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Rosyjskiego, który został ustanowiony przez Radę ONZ dnia 6 czerwca, w dniach 7 i 8 czerwca uczniowie klas pierwszych, uczący się języka rosyjskiego, wzięli udział w nietypowej grze. Tematyka gry była ściśle związana z najwybitniejszymi twórcami rosyjskiej poezji i literatury. Na drzwiach sal szkolnych pojawiły się cytaty, sentencje i aforyzmy autorstwa Lwa Tołstoja, Fiodora Dostojewskiego, Michaiła Bułchakowa, Antoniego Czechowa, Aleksandra Puszkina i wielu innych twórców. Zadania zostały „ukryte”, a dokładniej „zakodowane” za pomocą QR kodów (Quick Response), które zostały rozmieszczone na korytarzach oraz drzwiach sal szkolnych. Uczniowie musieli w sumie odnaleźć 11 kodów, zeskanować je za pomocą smartfonów, a następnie rozwiązać zadania w jak najkrótszym czasie, korzystając oczywiście z zasobów Internetu :)
Anna Tokarewicz
 
 
Wystawa

Uczennice naszej szkoły z klas I i II zdecydowały się wziąć udział w czwartej edycji Konkursu Fotograficznego „Geografia – proces, forma, obiekt”. Konkurs objął honorowym patronatem Pan prof. Tadeusz Marszał – Dziekan Wydziału Nauk Geograficznych Uniwersytetu Łódzkiego. Wysłane prace nie zostały niestety nagrodzone, ale efekty pracy dziewczyn można podziwiać w sali 203. Zapraszamy serdecznie do obejrzenia wystawy bo jest na co popatrzeć!

 

Uczniowie Ic spłynęli...  na szczęście nie krwią, a Wdą Smile 

15-17 czerwca odbyła się wycieczka klasowa do Ośrodka Wypoczynkowego "Efka" we Wielu. Udział w niej brała klasa Ic wraz z wychowawcą p. Pawłem Banachem oraz nauczycielem wychowania fizycznego p. Waldemarem Macieszą.

Uczniowie razem z opiekunami dotarli do Czerska  pociągiem z  przesiadką w Tczewie. Z Czerska ruszyli autokarem do miejscowości Wiele, gdzie znajduje się Ośrodek Wypoczynkowy. Zachwyceni widokami  po wyjściu z autobusu, udali się do swoich pokoi, gdzie nastąpiło zakwaterowanie.

 

Kolejna edycja Konkursu Wiedzy o Janie Pawle II za nami

9 czerwca w pięknie udekorowanej czytelni odbył się finał konkursu, który organizujemy w naszej szkole cyklicznie od kilku lat.

Konkurs wiedzy o patronie III LO jest dwuetapowy, a zapraszamy do niego gimnazjalistów oraz uczniów klas I i II naszej szkoły. Pierwsza część to test wiedzy o Karolu Wojtyle, późniejszym Janie Pawle II.  Z kilkudziesięciu uczestników wyłoniliśmy szóstkę laureatów, którzy przystąpili do etapu II.

Finał polegał na wygłoszeniu  prezentacji, która byłaby rozwinięciem słów Jana Pawła II. W tym roku hasłem przewodnim są oczywiście Światowe Dni Młodzieży. Jury konkursu z wielką przyjemnością wysłuchało wypowiedzi uczestników, którzy wykazali się nie tylko wiedzą , ale też dojrzałością sądów.

Nagrodzeni za wyjątkowe prezentacje zostali:

Aleksandra Dąbrowska- Gimnazjum nr 3

Adam Dzik- Gimnazjum nr 6

Paweł Wojtasz- III LO

Wyróżnienia otrzymali: Julia Samokar i Maksymilian Safarewicz z Gimnazjum nr 3 oraz Daria Darmorost z Gimnazjum nr 5.

Gratulujemy i mamy nadzieję, że w przyszłorocznej edycji konkursu będzie jeszcze więcej uczestników.

Magdalena Gracz

Katarzyna Maciesza

 
Wycieczka do Berlina


Zainteresowani wyjazdem proszeni są o zgłaszanie się do pani D.Kruby. Konieczne wpłacenie pierwszej raty (250 zł).


PROGRAM WYCIECZKI

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 9 z 77

 

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 35 gości 

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj91
mod_vvisit_counterWczoraj218
mod_vvisit_counterW tym tygodniu309
mod_vvisit_counterW tym miesiącu2617

Sonda

Najbardziej lubię:
 

Pamiętaj !!!

Z regulaminu Liceum (...)  
- Uczeń, który w wyniku klasyfikacji rocznej uzyskał z obowiazkowych zajęć edukacyjnych średnią ocen co najmniej 4,75 oraz co najmniej bardzo dobrą ocenę zachowania, otrzymuje promocję do klasy programowo wyższej z wyróżnieniem.