Strona główna
Pomoc dla Radka

Klasa 3b chciałaby serdecznie podziękować całej społeczności szkolnej za pomoc i wsparcie akcji zbiórki pieniędzy dla naszego kolegi z klasy Radka Urbankiewicza i jego rodziny. W dniach 05-06.10.2017 r. udało nam się zebrać 1630 zł . Bardzo dziękujemy, że mogliśmy na Was liczyć i mamy nadzieję, że to jeszcze nie koniec naszych szkolnych inicjatyw, aby dalej nieść pomoc.

Klasa 3b

 

 
Erasmus +

7

Od 24 do 30 września odbyło się kolejne spotkanie członków grupy Erasmus + w ramach trzyletniego projektu „Small towns in Europe”. Tym razem spotkanie młodzieży i nauczycieli z 8 krajów Europy odbyło się w Szwecji. Naszą szkołę reprezentowały uczennice kl.IIIa: Aleksandra Kłos, Julia Fieducik i Julia Rybska, wraz z nauczycielką języka angielskiego Anną Lasek. Oprócz Polski w projekcie biorą udział Szwecja, Niemcy, Holandia, Dania, Norwegia, Włochy oraz Kraj Basków.

Podczas 5 dni pobytu na miejscu uczniowie pracowali nad projektem „Sustainable Development” (Zrównoważony Rozwój) nauczyciele brali udział w warsztatach metodycznych, omawiali bieżący oraz planowali przyszłe projekty, zapoznawali się z systemem edukacyjnym Szwecji a wszyscy razem zwiedzali Karlskronę oraz Soft Center w Ronneby.

 
Marsz Zdrowia 2

Jak pisaliśmy w poprzednim artykule, uczniowie klasy Ic i IIc brali udział w sobotę 30 września w Marszu Zdrowia organizowanym przez Elbląskie Stowarzyszenie Amazonek. Uczniowie przygotowali hasła propagujące ideę marszu. Na najlepsze hasło można głosować za pośrednictwem specjalnej aplikacji na portalu społecznościowym facebook, gdzie odbywa się głosowanie. Zachęcamy do oddawania głosów na pracę naszych uczniów pod adresem:

https://info.elblag.pl/11,51860,Rusza-glosowanie-na-najlepsze-haslo-promujace-Marsz-Zdrowia-.html

następnie należy „wejść” w link „Wejdź do aplikacji i zagłosuj”.

Marta Misterkiewicz

 
Salon Maturzystów 2017

boy

W dniu 28 września uczniowie kl. IIIA odwiedzili tegoroczny Salon Maturzystów.

Jest to od 11 lat największa w kraju edukacyjna kampania informacyjna , przeznaczona dla uczniów klas maturalnych. Salon to miejsce, gdzie matura spotyka się ze studiami –takie motto przyświeca organizatorom imprezy.

Rzeczywiście jest to doskonała okazja dla uczniów klas maturalnych, by uzyskać niezbędne informacje na temat ofert wyższych szkół zarówno polskich, jak i zagranicznych. Jednocześnie uczniowie mogli uczestniczyć w wykładach eksperckich dotyczących zasad egzaminowania.

Klasa III A uczestniczyła w zajęciach zorganizowanych przez Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Uczniowie wysłuchali wykładu ekspertów i egzaminatorów OKE Gdańsk na temat matury z historii, wos-u i języka polskiego. Mogli porozmawiać z ekspertami rynku pracy, którzy prezentowali zawody przyszłości.

Każdy uczeń mógł otrzymać Informator Maturzysty 2018, a także pobrać aplikację rankingową Perspektyw. Wyposażeni w taką wiedzę uczniowie z pewnością lepiej przygotują się do matury. Warto dodać, że Salon Maturzystów to impreza na ogromną skalę i odbywa się we wrześniu w największych ośrodkach akademickich w kraju.

Katarzyna Maciesza

 

 
Wizyta w Oceanarium

sd

W poniedziałek 2 października klasa IIc pojechała wraz z wychowawczynią panią Martą Misterkiewicz oraz panem Wicedyrektorem Pawłem Banachem do Gdyńskiego Akwarium na zajęcia pt. „Chemia wody”. Uczniowie uczestniczyli w niedługim wykładzie na temat wód Morza Bałtyckiego oraz zagrożeń i korzyści związanych ze zmianą obecności niektórych pierwiastków chemicznych, następnie mieli okazję sprawdzić w laboratorium parametry wody Bałtyckiej oraz Amazońskiej. Po zajęciach wszyscy udali się do Ocenarium, aby podziwiać zgromadzone tam okazy różnych gatunków organizmów wodnych.

Alicja Komar kl. IIc

 
Marsz Zdrowia

2

W sobotę, 30 września 2017 r uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Marszu Zdrowia organizowanym przez Elbląskie Stowarzyszenie Amazonek. Uczniowie klasy Ic i II c przeszli w różowym korowodzie ulicami naszego miasta, propagując zdrowy styl życia oraz profilaktykę chorób nowotworowych a szczególnie wagę badań we wczesnym wykrywaniu raka piersi. Uczniowie przygotowali hasła propagujące ideę marszu. Konkurs na najlepsze hasło zostanie rozstrzygnięty za pośrednictwem specjalnej aplikacji na portalu społecznościowym facebook, gdzie odbędzie się głosowanie. Już dziś zachęcamy do oddania głosów na pracę naszych uczniów. Szczegóły w następnym materiale.

Ewa Piwcewicz

 
Rzecznik Praw Ucznia w III LO wybrany

20170929_093352_1

W naszej szkole 26 września 2017 r. odbyły się wybory Rzecznika Praw Ucznia. W głosowaniu wzięło udział 76% uczniów III LO. Zdecydowaną większość głosów otrzymała pani Teresa Rakowska, nauczycielka historii, doświadczony pedagog, wychowawca, osoba życzliwa młodzieży. Gratulujemy zwycięstwa i życzymy powodzenia w sprawowaniu tej ważnej w społeczności szkolnej funkcji Smile

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 9 z 84

 

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 30 gości 

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj66
mod_vvisit_counterWczoraj124
mod_vvisit_counterW tym tygodniu421
mod_vvisit_counterW tym miesiącu2740

Sonda

Najbardziej lubię:
 

Pamiętaj !!!

 Z regulaminu Liceum (...) 
- Telefony komórkowe, odtwarzacze muzyki i inne urządzenia elektroniczne przed wejściem do klasy na lekcję musza być wyłączone i schowane w torbie na książki. W czasie lekcji nie wolno ich wyjmować ani używać. Nie wolno również  używać telefonów jako zegarków, kalkulatorów, itp.