Strona główna
Piłkarki Ręczne na wojewódzkim podium

 a50

Nasz damski zespół piłki ręcznej osiągnął historyczny sukces. Otóż bardzo miło jest mi poinformować całą społeczność szkolną, że żeńska drużyna zajęła  drugie miejsce w Finale Wojewódzkim SZS w Piłce Ręcznej Dziewcząt Szkół Ponadgimnazjalnych. To wspaniałe osiągnięcie jest pierwszym sukcesem szkolnym w grach zespołowych uzyskane na poziomie wojewódzkim, który jest ostatecznym etapem w rywalizacji zespołów szkolnych.

Turniej finałowy rozegrany został w Elblągu, a gospodarzem było IV LO w Elblągu. Rywalizacja trzech zespołów, które po kilku zwycięskich turniejach  uzyskały prawo do gry w finale, stała na wysokim poziomie. Zacięte pojedynki drużyn zaowocowały wspaniałą atmosferą sportową ujmującą również kibiców. Należy również nadmienić, iż w pierwszym wyrównanym meczu rozegranym pomiędzy drużynami elbląskich szkół zabrakło nam niewiele do pełnego sukcesu.

Szczególne gratulacje za wytrwałą i konsekwentną postawę sportową należą się: maturzystkom Izabeli Kurowskiej, Martynie Szulc oraz Annie Cichońskiej, które tym sukcesem spełniły swoje marzenia. Starsze koleżanki miały wsparcie koleżanek z zespołu: Magdaleny Szatkowskiej, Pauliny Czarneckiej, Aleksandry Dudkiewicz, Patrycji Markowskiej, Julii Kruszewskiej i Kamili Piotrowskiej.

Dziewczyny: sportowe gratulacje!

WM.

 

 

Wykład Michała Olszewskiego – „Czy warto bać się niedźwiedzia? Czyli Rosja wczoraj i dziś w oczach Polaków” 26 kwietnia 2016 r., godz. 11.00, w auli III LO w Elblągu

 

Rosja, największe obszarowo państwo świata, ciągle jeszcze dominujące na kontynencie Euroazjatyckim, wzbudza powszechne zainteresowanie. Bliskie sąsiedztwo i oddziaływanie spraw rosyjskich na Polskę potęguje je w odniesieniu do naszego społeczeństwa.

 
Pod znakiem Krzyża i Korony

DRUŻYNA MIESZKA  NA TRZECIM MIEJSCU

„Pod Znakiem Krzyża i Korony” 07 kwietnia 2016 r. rozpoczęły się szkolne obchody 1050 Rocznicy Chrztu Polski, które zainaugurowało otwarcie wystawy poświęconej historycznym wydarzeniom Chrztu Polski w 966 roku oraz obchodom Millenium Chrystianizacji w 1966 r. Wystawa była I częścią uroczystości. 22 kwietnia w auli III LO  miało miejsce spotkanie naukowe przygotowane przez uczniów z Koła Historyczno-Społecznego. Uczniowie z klas I-II  obejrzeli film pt. „Krzyż i korona” oraz wysłuchali wykładu na temat „Millenium Chrztu Polski”, który wygłosił  ks. dr Waldemar Maliszewski z WSD w Elblągu. Do uświetnienia uroczystości przyczynili się nasi uczniowie z kl. II a, b; P.Starczewski, G.Kazarian, K.Smulska, J.Miązek, Z.Mikulak, K.Przypek, A.Piech. O zdjęcia zadbał  A. Nojek z kl. I e.

27 kwietnia Drużyna Mieszka złożona z uczniów klasy Ia K.Lakowskiej, K.Rutkowskiej i K.Pajewskiego wzięła udział w Grze Miejskiej poświęconej 1050 rocznicy chrztu Polski i najdawniejszych dziejów państwa Piastów. Honorowy Patronat nad uroczystościami objęły instytucje - Polskie Towarzystwo Historyczne i ZSPZ Pijarów im. Św. Mikołaja,  Prezydent Miasta W.Wróblewski oraz Wojewoda  Warmińsko-Mazurski. Podczas gry uczniowie 16 zespołów z elbląskich szkół zmierzyli się z trudnymi zadaniami m.in. z historii państwa pierwszych Piastów, treścią średniowiecznych kronik,  mapą ziem i plemion polskich, interpretacją obrazu Jana Matejki pt. „Chrzest Polski”. Nasza Drużyna stanęła na podium z zaszczytną trzecią lokatą.

Gratulacje i podziękowania za Wasze zaangażowanie kierują  ks. dr M. Klimkowski , T. Rakowska

 
Sukces Mateusza

Mateusz Kaczyński zdobył indeks Politechniki Gdańskiej

 a50

Mateusz Kaczyńskim  kl. III e 2 kwietnia 2016 r.  został laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Matematyczno-Fizycznego „Wygraj Indeks”. Uzyskany tytuł uprawnia do podjęcia studiów na kierunku Matematyka na Wydziale Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej Politechniki Gdańskiej w roku akademickim 2016/2017.

Gratulujemy

Danuta Huszcza-Sawicka

 
Zakończenie klas trzecich

W piątek 29 kwietnia odbyła się uroczystość zakończenia nauki klas III. Spotkaliśmy się w sali kina Światowid, aby pożegnać naszych absolwentów, którzy tego dnia odebrali świadectwa ukończenia szkoły. W uroczystości oprócz absolwentów uczestniczyli Pan Dyrektor Jan Zaborowski, pani wice dyrektor Beata Orzech, pozostali nauczyciele, zaproszeni goście - rodzice uczniów klas III oraz delegacje z klas I i II. Już za kilka dnia matura, życzymy Wam powodzenia drodzy maturzyści!
 

Dr Rafał Toczko – absolwent III LO - naszym gościem

Spotkania z absolwentem to projekt, który realizujemy przez cały rok szkolny.

Tym razem gościliśmy pana Rafała Toczko, który jest obecnie pracownikiem naukowym Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Jest także absolwentem toruńskiego MISH-u, uzyskał magisterium z filozofii, ukończył studia z filologii klasycznej. Doktoryzował się na podstawie pracy pt. „Obraz heretyka. Pelagiusz i jego poglądy w pismach Augustyna z lat 415-418”. Naukowe zainteresowania p. Rafała Toczko dotyczą literatury późnego antyku, pism św. Augustyna, filozofii Platona, filozofii i kultury. Jest także autorem licznych publikacji.

Spotkanie z absolwentem III LO było niezwykłe, ponieważ składało się z dwóch części. Pierwsza część to wspomnienia dotyczące nauki w naszej szkole, przyjaciół licealnych, studiów i drogi zawodowe. Nasz gość wielokrotnie podkreślał jak ważna jest dbałość o własny rozwój i to wszechstronny.

Druga część to wykład dr Toczko, który można sprowadzić do hasła: Disce puer latine, bo kształci…

 

 
KONKURS WIEDZY O ROSJI I JĘZYKU ROSYJSKIM ROZSTRZYGNIĘTY!

a50

Dnia 11 kwietnia 2016 roku odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy o Rosji i Języku Rosyjskim. Celem konkursu było popularyzowanie wiedzy na temat kultury i geografii Rosji oraz promowanie języka rosyjskiego na arenie szkolnej. W konkursie wzięło udział 38 uczniów z klas I, II oraz III. Konkurs miał formę pisemną i składał się z 2 części: geograficznej oraz kulturowej. Uczniowie mieli do rozwiązania 30 zadań o charakterze otwartym i zamkniętym. Maksymalna ilość punktów możliwych do zdobycia wynosiła 39.
Laureatki Konkursu:
I miejsce z wynikiem 22 pkt. zajęła Julia Borowik z klasy II b;
II miejsce z wynikiem 19,5 pkt. zajęła Kamila Piotrowska z klasy II d;
III miejsce z wynikiem 19 pkt. zajęła Angelika Wężyk z klasy II e.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!
Поздравляем победительниц конкурса!

Organizatorzy:
Anna Tokarewicz
Ewa Trykowska-Łukaszewicz
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 9 z 74

 

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 47 gości 

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj159
mod_vvisit_counterWczoraj88
mod_vvisit_counterW tym tygodniu159
mod_vvisit_counterW tym miesiącu1894

Sonda

Najbardziej lubię:
 

Pamiętaj !!!

 Z regulaminu Liceum (...) uczeń ma obowiązek:

- Podczas zajęć uczeń powinien aktywnie uczestniczyć w lekcji, prowadzić notatki i wykonywać polecenia nauczyciela. Uczeń, który nie orientuje sie w temacie lekcji, odrabia prace domowe z innego przedmiotu czy zajmuje sie czymś innym może otrzymać ocenę niedostateczną lub pisemną uwagę.