Strona główna
Edukacja patriotyczna

PART_1520618723717

W czwartek 8 marca w III LO gościliśmy przedstawicieli Jednostki Wojskowej nr 4260 w Elblągu. Starszy Chorąży Krzysztof Czubiński opowiedział zabranej w auli młodzieży klas I o swoich doświadczeniach na misjach w Iraku i Afganistanie. Opowieści naszego Gościa wzbogacone były ciekawym i wzruszającym filmem oraz interesującymi zdjęciami przedstawiającymi codzienne życie na misjach. Dodatkową atrakcją był konkurs o historii polskich misji pokojowych z udziałem naszych żołnierzy, który wygrał uczeń klasy 1a Michał Ząbek.

 
Konkurs Wiedzy Biblijnej

W dniach od 12 -14 marca w naszej szkole odbył się etap szkolny XXII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. Zakres materiału obejmował Księgę Psalmów, List św. Pawła Apostoła do Filipian i do Galatów. Uczniowie naszej szkoły tj. Kamila Skowrońska z klasy 1B, Gabriela Dramińska i Marcela Ozga-Zajło z klasy 2 C, którzy wzięli udział w XXII Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Biblijnej awansowali do etapu diecezjalnego, który odbędzie się 18 kwietnia w Elblągu. Wszystkim ponad 40 uczniom biorącym udział serdecznie dziękuję. A zwycięzcom etapu szkolnego gratuluję awansu i życzę powodzenia.

KS. Artur Młodziński

 
Uczniowie w Sądzie Okręgowym

sd2

Dnia 8 marca 2018r. klasa IIa wraz z Panią Agnieszką Krzywdzińską uczestniczyła w rozprawie Zbigniewa S., w Sądzie Okręgowym w Elblągu. 52 - letni Zbigniew S. jest oskarżony o uszkodzenie ciała 47 - letniej Beaty K., co doprowadziło do śmierci kobiety dn. 22 maja 2017r. Podczas rozprawy klasa IIa poznała m.in. przebieg rozprawy, sposób przedstawienia aktu oskarżenia oraz zestawienie materiałów dowodowych z zeznaniami oskarżonego. Klasa miała również okazję zadać sędziemu pytania odnośnie sprawy, pracy w sądzie oraz zobaczyć areszt z budynku sądu. Po trzech godzinach, Sąd postanowił odroczyć sprawę na 20. marca i przyznał, ze sprawa ta jest skomplikowana, i na finał będzie trzeba trochę poczekać.

Ptak Aleksandra kl. IIa

 
MATEMATYKA NOCĄ

PART_1520323946267

Matura zbliża się wielkimi krokami, więc wykorzystujemy każdą wolną chwilę, by się do niej przygotować. Klasa IIIe przyjęła z entuzjazmem propozycję Pani Małgorzaty Kujawskiej, by zorganizować wieczorne zmagania z matematyką. W piątek 2 marca klasa IIIe wraz z Panią Małgorzatą Kujawską spędziła wieczór z matematyką. Od godziny 18:30 do 23:00 uczniowie pracowali z arkuszami maturalnymi. By uniknąć szkolnej rutyny umilali sobie czas słuchaniem muzyki. Krzepili się pizzą, która pozwoliła im na intelektualna zmagania. Atmosfera była wesoła, jednak wysiłek się opłacił i mamy nadzieję, że przyniesie sukces maturalny.

 
NOC OSKARÓW

no

Dnia 2 marca 2018r. w naszej szkole odbyła się noc filmowa. Sala kinowa została przygotowana przez uczniów klas 1D i 1B - przynieśli oni koce, śpiwory, przekąski. Spędziliśmy czas w przyjemnej atmosferze wraz z p. Małgorzatą Kujawską oraz p. Martą Misterkiewicz. Wieczór ten na pewno pozostanie miłym wspomnieniem.

Zachęcamy Was do uczestnictwa przy następnym spotkaniu.

Zofia Piórkowska, kl. 1d.

 
Akcja '' Nie bij mnie-kochaj mnie !"

Podziękowanie dla III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO za pełne zaangażowania działanie w akcji " Nie bij mnie - kochaj mnie! "

Podziękowanie :folder

 
Podziękowania dla naszego liceum od Pierwszej Damy III RP Pani Agaty Dudy

duda

Na ręce Pani Dyrektor Beaty Orzech wpłynęły podziękowania od Pierwszej Damy Pani Agaty Dudy za udział w akcji charytatywnej ''Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach'',edycja 2017 r.

W trzecim akcję prowadziła klasa 2 a ''Pod Patronatem Wydziału Prawa i Administracji UG''. Dziękujemy wszystkim klasom za złotówkę od serca, podarowaną naszym rodakom przed Świętami Bożego Narodzenia.

T.R.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 9 z 94

 

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 73 gości 

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj39
mod_vvisit_counterWczoraj72
mod_vvisit_counterW tym tygodniu629
mod_vvisit_counterW tym miesiącu1475

Sonda

Najbardziej lubię:
 

Pamiętaj !!!

 Z regulaminu Liceum (...) 
- Nagrywanie i robienie zdjęć na lekcji bez zgody nauczyciela oraz rozpowszechnianie takich materiałów jest przestępstwem i podlega karze zgodnie z kodeksem karnym.