Strona główna
Wizyta w General Electric

18452509_820826401406967_1093649166_o

12 maja dziewczęta z klasy 2E wraz Panią Małgorzatą Kujawską odbyły wycieczkę do firmy General Electric. Wybrały się tam w ramach projektu mającego zachęcić młode pokolenie kobiet do wybierania studiów technicznych. Dziewczyny przemierzyły fabrykę ubrane w specjalne stroje ochronne, poznały proces budowy oraz elementy tworzonych tam turbin. Spotkały się również z kobietami- pracownikami ośrodka, które szczegółowo opowiedziały jak przebiega ich praca w GE, poradziły jakie kierunki studiów wybrać oraz jak udaje im się połączyć życie prywatne z tak wymagającą pracą. Dziewczyny wyszły z firmy pełne optymizmu, bogatsze w nowe doświadczenia oraz z optymistycznym nastawieniem do kierunków inżynierskich. Kto wie, może część z nich powróci tam w przyszłości, już jako nowo wykształcone panie inżynier.

 
„WIEM NA BANK”

zdjecie_104 kwietnia 2017 roku młodzież III LO uczestniczyła w regionalnym konkursie „Wiem na bank”. Konkurs skierowany był do uczniów szkół ponadgimnazjalnych zainteresowanych wiedzą ekonomiczną związaną z procesem zakładania firmy, jej zarządzaniem, prowadzeniem finansów i bankowością.

Naszą szkołę w tym roku reprezentowali: Kamila Głogowska klasa Id, Artur Nowaczyk klasa Id, Łukasz Wierciński klasa Ia oraz Oskar Błaszczyk klasa Ia.

Zadaniem 80-ciu uczestników było rozwiązanie testu składającego się z 30 pytań, sprawdzającego ich indywidualną wiedzę ekonomiczną, a także wykonanie projektu grupowego. Bardzo miło nam poinformować, że wśród zwycięzców znalazł się Oskar Błaszczyk z klasy Ia zdobywając drugie miejsce i zabierając ze sobą cenne nagrody.

Gratulacje!!!

Magdalena Gracz 
III LO podbija Włochy

Wróciliśmy właśnie ze szkoły Rolando da Piazzola we Włoszech w ramach realizacji projektu Erasmus+. Włochy przywitały nas piękną, słoneczną pogodą. Tematem przewodnim spotkania był wolontariat i jego różne oblicza.

Na samym początku wzięliśmy udział w zajęciach integracyjnych, które zbliżyły cała grupę. Braliśmy udział w dwóch konferencjach, w których mogliśmy dowiedzieć się o różnych formach wolontariatu we Włoszech i w innych krajach, co było to bardzo interesujące i zaskakujące zarazem. Odkrywając Padwę graliśmy w grę Treasure Hunt, dzięki której odkrywaliśmy zabytki i inne charakterystyczne dla miasta obiekty, a jednocześnie poznawaliśmy się z goszczącymi nas uczniami. Mieliśmy niepowtarzalną okazję odwiedzić Wenecję, która z początku wydawała się nam egzotyczna, ale znaleźliśmy tam też polskie akcenty. Zwiedzając wstąpiliśmy do Bazyliki św. Marka zobaczyliśmy Plac św. Marka i Most Rialto i Most Konstytucyjny. Niepowtarzalnym przeżyciem był rejs na wyspę Murano, gdzie uczestniczyliśmy w pokazie dmuchania szkła. Pokaz był krótki, ale bardzo satysfakcjonujący.

Kolejnego dnia odwiedziliśmy Villa Contarini (barokowy pałac w Piazzola sul Brenta), gdzie wzięliśmy udział w serii wykładów o pomocy humanitarnej. Wykłady, a następnie wspólne warsztaty, dały nam dużo do myślenia. W piątek wiedzę, którą nabyliśmy podczas wyjazdu mogliśmy wykorzystać w praktyce opiekując się starszymi i niepełnosprawnymi osobami. Każdy z nas zrealizował kilkugodzinny wolontariat w jednej z instytucji współpracującej ze szkołą.

Dodatkowo, każdego wieczoru wzbogacaliśmy się kulturowo spotykając sie całą grupą w ciekawych miejscach. Cały wyjazd uważamy za wspaniałe i ciekawe przeżycie, dzięki któremu zdobyliśmy wiele nowych przyjaźni i poznaliśmy inną kulturę.

Aleksandra Garbaczewska, Karolina Kacprzak i Wojciech Mierzwa.

Artykuł i zdjęcia na nowej stronie:3loelblag.edupage.org

 
Speaking in Public

15 marca 2017r. odbyła się w naszej szkole kolejna edycja konkursu „Speaking in Public”. Jest to konkurs przemówień publicznych w języku angielskim skierowany do uczniów szkół gimnazjalnych z Elbląga i okolic. W tym roku gościliśmy uczniów z Elbląga, Fromborka i Braniewa. W jury zasiedli: p. Mariola Chodakowska-Malkiewicz, p. Aleksandra Trochimczuk, p. Arkadiusz Trochimczuk. Wśród 14 uczestników jury wyłoniło 7 laureatów, w tym jedną osobę wybraną przez publiczność. Laureatami zostali:

I miejsce: Jakub Pilimon z Gimnazjum nr 3 w Braniewie

II miejsce: Franciszek Sikora z Gimnazjum nr 3 w Elblągu

III miejsce: Antoni Frączek z Gimnazjum przy PZSZ w Elblągu

IV miejsce: Paulina Burszta z Gimnazjum nr 9 w Elblągu

Wyróżnienia: Oliwia Sienkiewicz z Gimnazjum we Fromborku, Emilia Kwapiszewska z Gimnazjum przy PZSM w Elblągu, Weronika Olszewska z Gimnazjum nr 3 w Elblągu.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za przygotowanie się do konkursu oraz uczniom, którzy prowadzili konkurs: Darii Daszkiewicz z Ib oraz Kamilowi Świniarskiemu z Ia.

Organizatorki konkursu:

Agnieszka Bronś i Aleksandra Trochimczuk

Artykuł i zdjęcia na nowej stronie:3loelblag.edupage.org

 

a60Międzyszkolny Konkurs Recytatorski w III LO

Miłośnicy kultury żywego słowa we wtorek 11 kwietnia 2017 r. mieli okazję uczestniczyć w Międzyszkolnym konkursie Recytatorskim organizowanym przez III LO. Konkurs ten, adresowany do gimnazjalistów, miał na celu  propagowanie kultury żywego słowa, rozwijanie zainteresowań humanistycznych uczniów, popularyzowanie czytelnictwa.  W przesłuchaniach konkursowych wzięli udział uczniowie z Gimnazjum w Milejewie, Zespołu Szkół w Gronowie Elbląskim, Gimnazjum nr 4, Gimnazjum nr 2, Gimnazjum nr 9, Zespołu Szkół nr 2 w Elblągu. Uczestnicy konkursu  zaprezentowali wiersze Wisławy Szymborskiej, Bolesława Leśmiana, Jonasza Kofty, Władysława Syrokomli, Czesława Miłosza, Tadeusza Różewicza, Joanny Kulmowej, Leszka Sulimy-Ciundziewickiego. W roli organizatorów wystąpiła klasa I B, konkurs poprowadził Filip Wudkowski I b, na początku wystąpiła z fragmentem prozy Karolina Skórowska I b, następnie świetnie przygotowani gimnazjaliści.

Laureatami konkursu zostali:

I miejsce – Katarzyna Aleksandrowicz Gim. nr 9

II miejsce – Adrianna Pałkowska Gim. nr 2

III miejsce – Aleksandra Winiarska Gim. nr 4

Wyróżnienie – Marcel Bryłka Zespół Szkół nr 2

Wyróżnienie – Jakub Tomasz Zespół Szkół w Gronowie Elbląskim

Organizator

Danuta Huszcza-Sawicka

 
Narodowe Czytanie „Wesela” w III Liceum Ogólnokształcącym w Elblągu

Młodzież III LO od 27 do 31 marca 2017 r. uczestniczyła w Projekcie Narodowe Czytanie „Wesela”. Maturzyści czytali dzieło Stanisława Wyspiańskiego koleżankom i kolegom z młodszych klas. Z tej okazji przygotowane zostały pomysłowe kostiumy, scenografie, prezentacje. Uczniowie mieli okazję nie tylko przypomnieć sobie ważne w polskiej kulturze dzieło, ale również wykazać się kreatywnością. Na czas czytania „Wesela” szkolna biblioteka i czytelnia zamieniły się w bronowicką chatę, a uczniowie bawili się niemal tak dobrze jak goście Pana Młodego.

 

Artykuł i zdjęcia na nowej stronie:3loelblag.edupage.org

 
Konkurs filmowy

KLAPS to ogólnopolski konkurs filmowy organizowany już po raz dziewiąty przez Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 6 w Bydgoszczy, skierowany do młodzieży w wieku od 15 do 24 lat. Filmy są oceniane w 4 kategoriach: film fabularny, reportaż, teledysk i animacja.

Konkurs otrzymał patronat m. in. Ministerstwa Edukacji Narodowej, Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej czy Międzynarodowego Festiwalu Camerimage, co poświadcza wysokie walory edukacyjne i artystyczne przedsięwzięcia. Wśród patronów medialnych Konkursu znajdują się m. in. TVP Kultura, Gazeta Wyborcza i Radio Eska.

Finaliści spędzą w Bydgoszczy dwa dni od 25 do 26 maja 2017 r. - obejrzą stworzone przez rówieśników produkcje, poszerzą swoją wiedzę i umiejętności podczas warsztatów filmowych, spędzą wieczór w dobrym towarzystwie oglądając nagrodzone w poprzednich edycjach filmy pod gołym niebem. Laureaci i finaliści konkursu zostaną nagrodzeni podczas Gali Finałowej, która odbędzie się 26 maja 2017 r. Nagrody zostaną przyznane w czterech głównych kategoriach, wręczona będzie również nagroda Grand Prix, której laureata wybiera publiczność.

W poprzedniej edycji do konkursu przystąpiło aż 191 filmów na bardzo wysokim poziomie. Chcielibyśmy, aby ta liczba nieustannie rosła. Naszym celem jest dotarcie z informacją o konkursie do jak największej liczby osób zainteresowanych kulturą i sztuką, dlatego zwracamy się z prośbą o umieszczenie na Państwa stronie internetowej informacji o IX Ogólnopolskim Konkursie Filmów Amatorskich KLAPS.

Pod tymi linkami znajdziecie Państwo: plakat regulamin KLAPS-a.

Zgłoszenia przyjmujemy do 05.05.2017!

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 9 z 81

 

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 70 gości 

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj49
mod_vvisit_counterWczoraj127
mod_vvisit_counterW tym tygodniu486
mod_vvisit_counterW tym miesiącu1833

Sonda

Najbardziej lubię:
 

Pamiętaj !!!

Nasze motto:  „Wymagajcie od siebie, choćby inni nawet od was nie wymagali” - Jan Paweł II