Strona główna
Patrycja Markowska w finale Public Speaking Competition
sobota, 04 marca 2017 15:45

pat1

2 marca odbył się w Gdańsku konkurs wygłaszania przemówień w języku angielskim (Public Speaking Competition).Był to etap okręgowy konkursu, startowało 18 zawodników z Gdańska, Gdyni. Słupska, Chojnic oraz z Elbląga. Nasze miasto i naszą szkołę reprezentowali Patrycja Markowskaz kl.3b oraz Mateusz Dudek z kl.1a. Temat wiodący konkursu w tym roku to: ‘Peace is not an absence of war’. Oboje zaprezentowali się bardzo dobrze w swoich 5-minutowych wystąpieniach. Szczególny sukces odniosła Patrycja, gdyż zakwalifikowała się do ogólnopolskiego etapu konkursu, który odbędzie się pod koniec miesiąca w Bydgoszczy. Gratulacje dla Patrycji i Mateusza. Resztę uczniów zachęcamy do wzięcia udziału w przyszłorocznej edycji konkursu!

 

Anna Lasek


 

 

 

 
Lekcja wf z Mistrzem Olimpijskim

a63W dniu 05.01.2017r. na hali CSB odbyły się zajęcia w ramach programu "Stop zwolnieniom z wf-u". Gościem był wybitny sportowiec, dwurotny mistrz olimpijski w judo - pan  Waldemar Legień.  Medale olimpijskie zdobył na igrzyskach w Seulu i Barcelonie.

Zgromadzonej w hali młodzieży elbląskich szkół zaprezentował podstawowe techniki judo - pady, podcięcia i rzuty. W treningu z mistrzem brali udział również nasi uczniowie: Kasia Czaplińska, Gabriela Mirecka, Adam Dzik, Filip Łuszczyński, Mikołaj Olender, Mateusz Grabowski, Michał Gajewski, Jakub Maleńczyk, Maksymilian Terebus. Opiekunem był Pan Waldemar Maciesza.

Dla nas było to niezwykłe doświadczenie. Poznanie Waldemara Legienia było przemiłym wydarzeniem, a zajęcia z nim pokazały, że nawet na sportowej emeryturze jest wielki. Mamy nadzieję, że w przyszłości poznamy więcej osób formatu Pana Waldemara Legienia. Takie spotkania być może powstrzymają zwolnienia z wf, a nas zachęcą do uprawiania sportu.

Fotorelacja w załączeniu.

Uczestnicy spotkania

 
Paczka dla Polaka i Bohatera na Kresach
niedziela, 05 lutego 2017 22:23

a61W grudniu 2016 r. młodzież z Koła Historyczno- Społecznego zorganizowała w naszej szkole akcję charytatywną pod hasłem ,, Paczka dla Polaka i Bohatera na Kresach'', pod Honorowym Patronatem Pani Prezydentowej Agaty Kornhauser- Dudy. Symboliczna złotówka od każdego ucznia pomogła w  zakupie skromnych ale jakże potrzebnych artykułów dla polskich dzieci mieszkających na Wileńszczyźnie , z których powstały magiczne paczki pod choinkę - kredki, mazaki, kolorowe zeszyty, pachnące mydełka i  oczywiście słodycze))).  Dziękujemy Wam za wielkie serce  i oddanie z jakim podeszliscie do tej akcji. Uczennice z kl. I a Ptrycja Baranowska i Patrycja Kwiatkowska pod okiem wychowawcy i naszego konserwatora Pana Rysia przekazały je do Caritas Polska , dzięki czemu paczki trafiły do polskich rodzin na Kresach jeszcze przed świętami. Wielkim zaskoczeniem były osobiste podziękowania dla Dyrekcji III LO oraz Koła HIS z biura Pani Prezydentowej, To dla nas wielkie wyróżnienie, dziękujemy.

T. R

 
Mistrzynie kosza
a57Dziewczęta zakończyły rozgrywki koszykówki zdobywając w tegorocznej elbląskiej licealiadzie pierwsze miejsce. Ten znaczący sukces osiągnięty został dobrym zgraniem zespołu oraz ambitną postawą dziewcząt w każdym meczu. Woli walki nie brakowało!

Finałowy turniej drużyna naszej szkoły rozegrała w IV LO w Elblągu. W pierwszym meczu zmierzyliśmy się z zespołem gospodarzy turnieju. Mecz był „zacięty” i obfitował w wiele indywidualnych pojedynków. Dziewczęta sprostały trudom kondycyjnym spotkania. Wzorowo realizowana taktyka gry pozwoliła na kontrolowanie wydarzeń na boisku. Zespół wygrał spotkanie zapewniając sobie co najmniej drugie miejsce w turnieju.

Komfort psychiczny oraz chęć rewanżu, za porażkę jednopunktową podczas fazy grupowej z drużyną Zespołu Szkół Technicznych w Elblągu, zmotywował dodatkowo nasze dziewczęta. Od początku spotkania byliśmy zespołem dokładniejszym rzutowo. Systematycznie zdobywane punkty utwierdziły dziewczęta, że spotkanie z bardzo dobrze grającym przeciwnikiem jest do wygrania. Cel został osiągnięty, dziewczyny wygrały Licealiadę i to jest wspaniały sukces naszych uczennic:

Wiktoria Podowska, Kamila Piotrowska, Olga Zalewska, Karolina Pytkowska, Aleksandra Dąbrowska, Aleksandra Dudkiewicz,  Nikola Łałyko, Julia Kruszewska, Lidia Karbowska oraz kapitan zespołu Natalia Filarska. Brawo dziewczyny!

WM.

 
Studniówka 2017 – ...nasze wspomnienia są wciąż żywe...

a62Za nami tegoroczna studniówka III Liceum, która odbyła się 7 stycznia w hali MOSiR.  
Już od początku wrażenie robiła pięknie wystrojona sala, która wprowadziła nas w niesamowitą  atmosferę. Po motywującym do dobrej zabawy, ale i również późniejszej nauki przemówieniu Pana Dyrektora, przyszedł czas na poloneza. Dla wielu z nas był to oczywiście wielki moment. Mimo stresu, który nam towarzyszył, taniec wyszedł wspaniale i była to zapowiedź równie wspaniałej zabawy, która trwała do późna. Całą noc przetańczyliśmy dzięki DJowi, który zaserwował nam przeróżne hity, od disco, po pop, od utworów najnowszych, po te dobrze nam znane już od dawna. Część artystyczna składała się z występu tanecznego oraz pokazu filmu wykonanego przez naszych utalentowanych uczniów. Wielką furorę zrobiła fotobudka, dzięki której mogliśmy zrobić sobie zdjęcia upamiętniające ten bal. 

Nie ma żadnych wątpliwości, że ten wieczór był zorganizowany wzorowo. Niesamowita atmosfera towarzyszyła nam jeszcze długo po studniówce. Nasze wspomnienia są wciąż żywe i z pewnością będziemy je trzymać w pamięci jeszcze przez lata. 

Udowodniliśmy już, że potrafimy się świetnie bawić! Teraz już tylko wyczekujemy matury. Poprzez jej wyniki postaramy się dowieść, że jako uczniowie III LO reprezentujemy równie wysoki poziom - wprost proporcjonalny do tego, jaki zaprezentowaliśmy na naszym balu.

Pamela Gawęcka, kl. IIIa

 Obszerna fotorelacja dostępna na stronie:

https://info.elblag.pl/17,48622,-Zobacz-jak-podczas-Studniowki-bawili-sie-maturzysci-III-LO.html

 
Wolontariat w 3LO

Grudzień  w III Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Pawła II w Elblągu był czasem  działań charytatywne na rzecz społeczności szkolnej i lokalnej.

W dniach 25-27 listopada trzynastu wolontariuszy  - jak co roku - wspierało akcję Banku Żywności, pełniąc trzygodzinne dyżury w markecie Biedronka przy ul. Zagonowej. Łącznie, w czasie zbiórki w marketach elbląskich, zebrano 7,5 ton żywności, która dotarła do najbardziej potrzebujących mieszkańców naszego miasta. 

Przeprowadzona została kolejna edycja akcji charytatywnej Pomóż nam pomagać innym (20.11.2016-21.12.2016 r.), mającej na celu udzielenie wsparcia materialnego i psychicznego dla  uczniów z naszej społeczności szkolnej, znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej. 
W akcji udział wzięła młodzież  wszystkich klas. W efekcie produkty rekomendowane w postaci paczek trafiły do 13 rodzin najbardziej potrzebujących pomocy. Akcję zasilił Bank Żywności, z którym szkoła współpracuje od wielu lat.
W wyniku inicjatywy jednej z klas paczka z artykułami pierwszej potrzeby oraz artykułami szkolnymi dotarła również do rodziny chorego na porażenie mózgowe 4-letniego  Mikołaja i  jego brata.

Z inicjatywy klasy III a zorganizowane zostały kiermasze  kiermasze ciast (6 i 19 grudnia) , a  zebrane środki przeznaczono na potrzeby elbląskiego schroniska dla zwierząt.

W dniu 6 grudnia uruchomiono akcję uwalniania książek (Mikołajkowy boockrossing), mającą na celu zachęcenie do czytania. Pod choinką szkolną uczniowie mogli zostawiać przeczytane książki, pochodzące ze zbiorów prywatnych,  zaopatrzone w krótki komentarz lub recenzję zachęcającą innych do czytania.

Z inicjatywy Samorządu Szkolnego na Mikołajki obdarowano w szkole cukierkami każdego ucznia, nauczyciela i pracownika administracji i obsługi.

Koordynatorem akcji charytatywnych i wolontariatu była pani Mariola Babraj.

Danuta Huszcza-Sawicka
 
Srebrna siatkówka

a56W ostatnich tygodniach nasza reprezentacja męska rozegrała dwa trudne turnieje siatkarskie. Gry ćwierćfinałowe to trzy mecze z dobrymi szkolnymi drużynami elbląskich szkół: IV LO, ZSTI oraz ZSM. Wszystkie szkoły to zeszłoroczni finaliści licealiady. Turniej zapowiadał się ciekawie i taki był. Nasza szkolna drużyna grała z meczu na mecz coraz lepiej. Dzięki zaangażowaniu i dążeniu do zwycięstwa został osiągnięty cel. Chłopcy wygrali dwa mecze z IV LO i ZSTI, co wystarczyło, aby awansować do finałowej czwórki.

Turniej finałowy rozegrany został w ZSM w Elblągu i wzięły w nim udział cztery zespoły: ZSM, ZSOŚiU, ZS Pasłęk i nasza drużyna. Zwycięstwo nad zespołem z Pasłęka otworzyło Naszym Chłopcom drogę do ścisłego finału. Podczas walki o pierwsze miejsce przegraliśmy z renomowanym zespołem gospodarzy. Mecz był wyrównany i obfitował w wiele wielofazowych akcji.

Ostatecznie Nasi Chłopcy wywalczyli drugie miejsce kontynuując medalowe tradycje siatkarskie III LO.

Skład reprezentacji: Łukasz Łubiński, Paweł Bieńkowski, Maciej Szydłowski, Paweł Szałkowski, Jakub Pańczuk, Jakub Borysewicz, Bartosz Mysłowski, Wojciech Wojtyna, Filip Kaniecki.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 10 z 81

 

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 50 gości 

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj49
mod_vvisit_counterWczoraj127
mod_vvisit_counterW tym tygodniu486
mod_vvisit_counterW tym miesiącu1833

Sonda

Najbardziej lubię:
 

Pamiętaj !!!

 Z regulaminu Liceum (...)
- „Szczęśliwy numerek” nie zwalnia ucznia z pisania zapowiedzianych prac klasowych i sprawdzianów, udziału w zapowiedzianym ustnym powtórzeniu materiału, posiadania pisemnych prac domowych.