Strona główna
Projekt Erasmus+

Wtorek 05.04

We wtorek 05.04.16 rozpoczęła się nasza podróż do Danii. Około godziny 11 wyruszyliśmy autobusem do Gdańska na lotnisko im. Lecha Wałęsy. Lot zaplanowany mieliśmy na 14:50 lecz było godzinne opóźnienie z niewiadomych nam przyczyn. O 19 znaleźliśmy się w Hillerød i w tamtejszej szkole odbyliśmy wieczór integracyjny.

Środa 06.04

O godzinie 9 wszyscy spotkaliśmy się w szkole aby odbyć zajęć dotyczących „Social incusions”. Po godzinnym wykładzie socjologa zaczęliśmy pracę w grupach i omawialiśmy problemy o których usłyszeliśmy na wykładzie. Następni udaliśmy się zwiedzać zamek w Hillerød. Po zakończonym zwiedzaniu spędzaliśmy czas z naszymi gospodarzami.

Jagoda Miązek

 
Wizyta II c na uczelni

- w zeszły czwartek klasa IIc udała się na drzwi otwarte Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Wysłuchaliśmy tam wykładów z serii: „Jak zdać maturę” wygłaszanych przez profesorów różnych przedmiotów. Dodatkowo była możliwość uczestniczenia w krótkich pokazach poszczególnych kierunków studiów, były tam m.in. Biologia, Bioinżynieria produkcji żywności, Administracja czy kierunek lekarski.

Każdy wydział miał swoje stanowisko, na którym studenci jak i profesorowie odpowiadali na nasze pytania, czy pokazywali swoje pomoce naukowe, np. na stanowisku weterynarii mogliśmy dotknąć czaszek konia czy krowy. Poszczególne wydziały organizowały również wycieczki po budynkach do nich należących.a49

a48Dzięki wyjazdowi na Dni otwarte 2016 dowiedzieliśmy się m. in. jak dostać się na studia na wybrany przez Nas kierunek, jakie są usprawnienia dla osób niepełnosprawnych, czy także do jakich krajów ewentualnie możemy wyjechać w ramach programów ERASMUS i MOST.

Wyjazd ogólnie oceniamy jako bardzo udany i na pewno skorzystamy ze zdobytych na nim informacji.

a50

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dnia 5.04.2016 r. w auli III LO w Elblągu odbył się wykład dr. Krzysztofa Sidorkiewicza pt. ”Stosunki polsko-litewskie po 1989 r.”

 a45


„Hej, rubieże dalekie Rzeczypospolitej, hej, kresy ciche, puste, zdławione,
wyludnione, wymordowane, wysiedlone, zamarłe dla szpiegowskiego oka
triumfującego łupieżcy - kata, kordonami bagnetów i ziemskiej mocy, dokumentami
rządów potężnych i kongresów od Macierzy oddarte i z kart wykreślone!”

 

a42Nasza delegacja na kolejne spotkanie programu ERASMUS+ do Danii

Druga grupa wyjazdowa realizująca program ERASMUS+ wyrusza do miasta Hillerød w Danii.
Od 5 do 9 kwietnia będziemy realizować w   At Frederiksborg Gymnasium tematykę poświęconą społecznemu wykluczeniu i imigracji – czyli bardzo na czasie.
W naszej grupie znajdują się uczniowie klas II: Jagoda Miązek, Paweł Kłysiak i Magdalena Mikołajuk, a opiekunem jest koordynator programu ERASMUS+ Tomasz Stężała.
 
Sukces Julii Tyburskiej w Warszawie
a14

Julia Tyburska zdobyła tytuł finalisty XLVI Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. W dniach 6-8 kwietnia 2016 r. w Warszawie odbył się etap ogólnopolski olimpiady, na który przyjechało z całej Polski i z zagranicy 180 najlepszych uczestników zawodów okręgowych . Wśród nich znalazła się Julia z klasy III a (profil humanistyczny). Zanim dotarła do stolicy na etapie szkolnym XLVI OLiJP napisała pracę na temat „Genologia Adama Mickiewicza”, która otworzyła jej drogę do kolejnego poziomu zmagań olimpijskich. Na etapie okręgowym w Olsztynie ponownie przystąpiła do napisania własnego tekstu (interpretacja porównawcza tekstów poetyckich) oraz bardzo trudnego testu z nauki o języku, uzyskane punkty pozwoliły Julii stawić czoło pytaniom komisji konkursowej podczas części ustnej (obrona pracy napisanej na etapie szkolnym). Z kolejnych prób wyszła zwycięsko, znalazła się w gronie najlepszych, co ponownie potwierdziła w Warszawie. Zdobyty tytuł finalisty XLVI OLiJP to ukoronowanie wytrwałej i ambitnej pracy nad rozwojem swoich zdolności, wiedzy i umiejętności. Sukces Julii przekłada się na wynik matury – 3 x 100% na maturze (egzamin pisemny podstawowy, rozszerzony i egzamin ustny)!

Gratulujemy! 

Danuta Huszcza-Sawicka

 
Absolwenci rocznik 97’

a30Jubileuszowy cykl spotkań z absolwentami III LO trwa, więc kolejne piątki marca gościliśmy p. Wojciecha Pulkę oraz p. Roberta Muraszko. Obydwaj panowie ukończyli naszą szkołę w 1997 roku, obydwaj mieszkają w Elblągu, gdzie realizują  się zawodowo.

11 marca klasy o profilu medycznym miały okazję spotkać  się z p. Wojciechem Pulką - lekarzem, specjalistą neurochirurgii.  Nasz gość wspominał naukę w III LO, studia medyczne na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym a także mówił o swojej pracy. Co ciekawe, młodzież kolejny raz usłyszała, że, aby zrealizować cele i marzenia, trzeba mieć pasję.

Kolejne marcowe spotkanie z absolwentem zgromadziło uczniów klas II i III zainteresowanych szkołami mundurowymi.

Gościem był p. Robert Muraszko- I z-ca Komendanta Miejskiego Policji w Elblągu. Niezwykle barwnie opowiadał o zawodzie policjanta, przedstawiał perspektywy zatrudnienia po ukończeniu różnych kierunków studiów.

Obydwaj zaproszeni goście podkreślali, jak ważna jest dbałość o własny rozwój, ponieważ tylko w taki sposób można dotrzeć do celu.

Katarzyna Maciesza

 
Dopalacze niszczą życie
a41W dniu 21 marca 2016r. w Multikinie, w ramach realizacji programu profilaktyki, odbyła się projekcja 2 filmów edukacyjnych związanych z tematyką uzależnień od narkotyków i dopalaczy.
Uczniowie klas I i II obejrzeli film  "Dopalacze niszczą życie" i "Amy".
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 10 z 74

 

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 22 gości 

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj5
mod_vvisit_counterWczoraj103
mod_vvisit_counterW tym tygodniu5
mod_vvisit_counterW tym miesiącu3518

Sonda

Najbardziej lubię:
 

Pamiętaj !!!

Z regulaminu Liceum (...) uczeń ma obowiązek:
- przestrzegania zasad kultury współżycia w stosunku do kolegów, nauczycieli i innych pracowników szkoły (np. nie trzyma rąk w kieszeni, w czasie lekcji nie żuje gumy, nie je, nie pije, itp.),
- przestrzegania zasad poprawności językowych i kultury języka,
- przestrzegania zasad poprawnej dyskusji,