Strona główna
Miłośnicy poezji nagrodzeni

W piątek 20 maja 2016 r. w naszej szkole odbył się Konkurs recytatorsko-wokalny „Polska poezja XX i XXI wieku” dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Wśród uczestników konkursu znaleźli się uczniowie Gimnazjum nr 2, 7, 6, 10, Zespołu Szkół Pijarskich oraz III LO. Jury przyznało następujące lokaty: I miejsce – Marcel Bryłka Gimnazjum nr 10, II miejsce – Wojciech Dłużniewski Zespół Szkół Pijarskich, III miejsce – Kacper Grabowski Gimnazjum nr 10. Wyróżnienia otrzymały: Adrianna Wilczewska III LO, Adrianna Pałkowska Gimnazjum nr 2, Karolina Skórowska Gimnazjum nr 10. Wszyscy uczniowie zaprezentowali wielką wrażliwość na piękno polskiej mowy i poezji.

Gratulujemy!

Danuta Huszcza-Sawicka

 

Nowy profil od 1 września 2016 r.

a43                               a44

w III LO im. Jana Pawła II w Elblągu otwieramy KLASĘ  POD PATRONATEM  Wydziału Prawa i Administracji UG o profilu prawno-dyplomatycznym. Patronat w  latach szkolnych 2016-2019 będzie polegał na wyjazdach naukowych młodzieży na wykłady  pracowników WPIA UG, uczestnictwo w zagranicznych sympozjach prawniczych, imprezach kulturalnych UG. W III kl. uczniowie kończą naukę z prestiżowym Certyfikatem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego.

 

Zapraszamy zdolną, ambitną młodzież w nasze progi!

 

 
Dzień Dziecka w IId

 

W przeddzień Światowego Dnia Dziecka klasa II d wybrała się wraz z wychowawcą świętować na starówce.

Były pyszne lody o ciekawym smaku ;) , żelki, nie zabrakło też „niespodzianki” matematycznej J . Najlepsze rozwiązania nagrodzone zostały ocenami bardzo dobrymi.

Warto zauważyć, że to był ostatni taki dzień dziecka, następne już będą w zupełnie dorosłym świecie….

Małgorzata Kujawska

 
Portret absolwenta - Aleksandra Bielska

 

W ramach realizacji projektu Portret absolwenta III LO odwiedziła szkołę pani Aleksandra Bielska, która obecnie pracuje w Centrum Spotkań Europejskich Światowid. Tematem spotkania z klasami Ia i Ie było więc kino, ponieważ pani Ola ukończyła filmoznawstwo na Uniwersytecie Łódzkim oraz studia podyplomowe z zakresu produkcji filmowej w słynnej łódzkiej filmówce.

Jak podkreślała nasza absolwentka, warto jest łączyć pasję z zawodem, jaki się wykonuje, bo to naprawdę daje satysfakcję.

Uczniowie obecni na spotkaniu chętnie rozmawiali o współczesnej polskiej kinematografii a także o Łodzi, która jest przecież kolebką polskiego filmu.

Zainteresowanych pani Ola zaprosiła do udziału w Dyskusyjnym Klubie Filmowym od lat działającym przy Światowidzie.

Następne, ostatnie już w tym roku szkolnym ,spotkanie z absolwentem odbędzie się 16 czerwca.

Katarzyna Maciesza

 
Jak jeść zdrowo

Po spotkaniu z naszą absolwentką Agnieszką Kopczyńską , która wzbudziła wielkie zainteresowanie wśród uczniów swoją bogatą osobowością , zamieszczamy jej artykuł na temat zasad zdrowego odżywiania . Jak pamiętacie dietetyka stała się pasją Agnieszki , która w istocie  podyktowana została wymogami życia, a obecnie jest również jej zawodem, chociaż z wykształcenia jest m. in. germanistką.
Po przeprowadzeniu ankiety okazało się ,że w dużym procencie uczniowie naszej szkoły posiadają wiedzę na temat zasad zdrowego odżywiania , ale gorzej z zastosowaniem  ich w życie. Aby Was jeszcze bardziej zmotywować do wdrożenia tych zasad , zachęcam do przeczytania artykułu i zapraszam do kolejnego spotkania z Agnieszką, tym razem w formie warsztatowej.  

Jak jeść zdrowo

Dorota Pawłow
 
Medalowa królowa sportu

 

a52Na pięknym, lekkoatletycznym stadionie w Pasłęku odbyły się zawody lekkoatletyczne dla szkół ponadgimnazjalnych w ramach Licealiady.  III LO reprezentowało 23 zawodników w różnych dyscyplinach. W  klasyfikacji generalnej zawodów dziewczęta zajęły II miejsce, chłopcy zaś III miejsce.

Indywidualnie zawodnicy z III LO wywalczyli następujące  medalowe miejsca:

Małgorzata Animucka – srebrny medal w pchnięciu kulą,

Lidia Karbowska – brązowy medal w pchnięciu kulą,

Aneta Mazurek – srebrny medal w rzucie oszczepem,

Julia Kruszewska – brązowy medal w rzucie oszczepem,

Wiktoria Bereda – brązowy medal w biegu na 200 m,

Jakub Maciesza – złoty medal w biegu na 400 m,

Kinga Lorek – brązowy medal w biegu na 800 m,

Patryk Siudziński – brązowy medal w biegu na 1500 m.

Gratulacje należą się zarówno medalistom jak i wszystkim zawodnikom z naszej szkoły, którzy przyczynili się do uzyskania wysokich lokat w klasyfikacji generalnej!

W.M.

 

Nagrody i  wyróżnienia z przyrody i biologii

Obecy jubileuszowy rok szkolny  okazał sie szczęśliwym rokiem dla przyrodników i biologów. Jesienią   wzięliśmy udział w Wojewódzkim Konkursie Fotogrficznym  ,,Magia światła w przyrodzie":  Magdalena Wileńska z klasy II c  otrzymała II nagrodę,  Paulina Kos z klasy II a  wyróżnienie.

Wiosną uczestniczyliśmy w kolejnych konkursach. W Wojewódzkim Konkursie Literackim ,,Poezja warmińsko- mazurskich wód" Klaudia Tańska z klasy II c zajęła III miejsce. Natomiast w Wojewódzkim Konkursie Prezentacji Multimedialnych ,,Odkrywamy wody w krajobrazie Warmii i Mazur" wyróznienie otrzymał Paweł Wojtasz z klasy II c.

Konkursy zostały zorganizowane przez Centrum Edukacji Ekologicznej w Elblągu. Dzięki uzyskanym nagrodom , zostaliśmy zaproszeni do udziału w Forum Młodych Ekologów pod nazwąWody Znane i Nieznane.

Agnieszka Adamczyk  z kasy II c wywalczyła II miejsce w  rejonowym etapie Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia organizownej przez  Polski Czerwony Krzyż i   zakwalifikowała się

do etapu okręgowego. W ramach olimpiady promującej zdrowie,   uczniowie musieli  przygotować  i przeprowadzić projekty społeczne promujące aktywny styl życia. Projekty obejmowały  wydarzenia sportowe  mające na celu relaks i  poprawę kondycji fizycznej. Nasza szkoła na eliminacjach rejonowych  była reprezentowana przez Agnieszkę Adamczyk i Pawła Wojtasza z II c. Agnieszka zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego, który odbył się w Olsztynie.

Aleksandra Zadrożna i Emilia Michałek z klasy II c zakwalifikowały się do etapu okręgowego   VII  Olimpiadzy o Żywieniu.

 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 10 z 77

 

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 22 gości 

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj91
mod_vvisit_counterWczoraj218
mod_vvisit_counterW tym tygodniu309
mod_vvisit_counterW tym miesiącu2617

Sonda

Najbardziej lubię:
 

Pamiętaj !!!

 Z regulaminu Liceum (...) uczeń ma obowiązek:

- Podczas zajęć uczeń powinien aktywnie uczestniczyć w lekcji, prowadzić notatki i wykonywać polecenia nauczyciela. Uczeń, który nie orientuje sie w temacie lekcji, odrabia prace domowe z innego przedmiotu czy zajmuje sie czymś innym może otrzymać ocenę niedostateczną lub pisemną uwagę.