Strona główna
Jubileusz 100 Lecia Niepodległości Polski 1918-2018

niepod2

Wojciech Kossak „Zaślubiny Polski z morzem

 

„Młodzież wierna tradycjom niepodległości”

10 lutego 1920 roku generał Józef Haller dokonał symbolicznych zaślubin Polski z Morzem Bałtyckim. Tym samym potwierdzono wykonanie jednego z punktów postanowień Traktatu Wersalskiego przyznającego Polsce odcinek 140 kilometrów wybrzeża.

 
Współpraca z Uniwersytetem SWPS w Sopocie

Klasa II b została objęta patronatem Uniwersytetu Humanistycznospołecznego SWPS w Sopocie na mocy porozumienia między III LO i USWPS podpisanego 17 stycznia 2018 r. przez Panią Dyrektor Beatę Orzech i Panią Dziekan dr hab. Aleksandrę Fila - Jankowską.

 
DEBATA SZKOLNA

P1050978

Dnia 18 stycznia 2018 r. w naszej szkole odbyła się debata z udziałem wszystkich uczniów klas I, II, III. Debatę prowadziła pani Aleksandra Trochimczuk, a moderatorami byli przedstawiciele klas. Uczniowie mogli wypowiedzieć się na 10 tematów, m.in. w sprawie promocji szkoły, prac domowych, działalności samorządu uczniowskiego, metod pracy na lekcjach czy zagospodarowania przestrzeni w nowym budynku szkolnym. Uczniowie przedstawili wiele ciekawych pomysłów, które rozważone zostaną przez Dyrekcję szkoły i Radę Pedagogiczną. W debacie będą mogli wziąć udział także rodzice. Tematy pod rozwagę zostaną przekazane poprzez dziennik elektroniczny, tą też drogą rodzice będą mogli zgłaszać swoje pomysły kadrze III LO. Planowane są kolejne debaty szkolne w celu zaangażowania zarówno uczniów, jak i rodziców w proces budowania rzeczywistości szkolnej.

Rzecznik III LO D. Huszcza-Sawicka

 
Współpraca z PWSZ

20171221_umowa_z_malborkiem_i_III_LO42

21 grudnia 2017 r. podpisana została umowa o współpracy między Państwową Wyższą Szkołą Zawodową i III Liceum Ogólnokształcącym w Elblągu przez Pana Rektora prof. dr. hab. inż. Zbigniewa Walczaka i Panią Dyrektor Beatę Orzech. Współpraca umożliwi zacieśnienie stosunków między społecznością akademicką PWSZ i społecznością uczniowską III LO.

 
PROGRAM ERASMUS+ DLA NAUCZYCIELI

logo_erasmus

W roku szkolnym 2017/2018 realizujemy w naszej szkole projekt programu Erasmus+ w ramach akcji KA1 - mobilność kadry edukacji szkolnej ,, Rozwój zawodowy i metodyczny nauczycieli ”.Projekt skierowany jest do kadry pedagogicznej 3 LO zainteresowanej podnoszeniem swoich kwalifikacji zawodowych oraz kompetencji językowych. W ramach projektu 6 nauczycieli języków obcych (angielskiego, hiszpańskiego, włoskiego i rosyjskiego) oraz nauczycielka matematyki wzbogacą swój warsztat pedagogiczny, uczestnicząc w różnych formach doskonalenia zawodowego, takich jak szkolenia i warsztaty metodyczne, które odbędą się w 7 krajach UE: Austrii, Danii, Hiszpanii, Holandii, Niemczech, Norwegii oraz Szwecji.

 
Jubileusz 100 Lecia Niepodległości Polski 1918-2018 ,, Młodzież wierna tradycjom niepodległości ''

Czternaście punktów Wilsona – program pokojowy, który przedstawił 8 stycznia 1918 roku w orędziu noworocznym do Kongresu USA prezydent Thomas Woodrow Wilson. Postulował w nim podjęcie działań, które należałoby przedsięwziąć, by zapewnić sprawiedliwszy świat po I wojnie światowej. Realizacja ich miałaby też zapobiec kolejnym konfliktom.

 
„Dobroć jest cichym czynieniem tego, o czym inni głośno mówią…”

1a_lazarus

22 grudnia 2017 roku klasa 1a pod opieką p. Magdaleny Gracz oraz wychowawczyni p. Katarzyny Ruty udała się z wizytą do Elbląskiego Stowarzyszenia Pomocy Humanitarnej im. Św. Łazarza LAZARUS. Pretekstem do odwiedzenia tego miejsca był pomysł jednej z uczennic, Lilianny Iwanickiej, zaakceptowany przez pozostałe koleżanki i kolegów. Uczniowie zrezygnowali z przygotowywania dla siebie tradycyjnych paczek, w zamian za to postanowili przeznaczyć pieniądze na szczytny cel. Spośród kilku propozycji wybrali pomoc dla podopiecznych Lazarusa.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 2 z 84

 

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 44 gości 

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj68
mod_vvisit_counterWczoraj124
mod_vvisit_counterW tym tygodniu423
mod_vvisit_counterW tym miesiącu2742

Sonda

Najbardziej lubię:
 

Pamiętaj !!!

 Z regulaminu Liceum (...) uczeń ma obowiązek:

- Podczas zajęć uczeń powinien aktywnie uczestniczyć w lekcji, prowadzić notatki i wykonywać polecenia nauczyciela. Uczeń, który nie orientuje sie w temacie lekcji, odrabia prace domowe z innego przedmiotu czy zajmuje sie czymś innym może otrzymać ocenę niedostateczną lub pisemną uwagę.