Strona główna
Piłkarze ręczni na podium!

PRCH2017

30 listopada w IV LO w Elblągu odbył się finał Licealiady w piłkę ręczną chłopców. Jest nam niezmiernie miło zakomunikować, ze drużyna III LO zajęła III miejsce w turnieju!

 

Jest to historyczny sukces naszej szkoły, ponieważ męskiej piłki ręcznej na podium nie mieliśmy. Gratulacje należą się zawodnikom: Michałowi Cierzan, Filipowi Ostałowskiemu, Leszkowi Grendzie, Kacprowi Jurewiczowi, Mateuszowi Rysiowi, Damianowi Wolskiemu, Kacprowi Wojtasikowi, Bartkowi Brzezińskiemu, Jakubowi Borysewiczowi oraz Adrianowi Komoń.

 

Należy dodać, że sukces cieszy tym bardziej, że turniej tegoroczny należał do wymagających. Podczas gry naszego zespołu można było zaobserwować wiele różnorodnych akcji wymagających płynnych zmian pozycji a bramki padały po ciekawych akcjach całego zespołu.

WM.

 
Spotkanie koordynatorów naszego programu ERASMUS +

2017.11.30-2MoguncjazMichciem21

W dniach od 30 listopada do 2 grudnia 2017, w niemieckiej Moguncji (Mainz), odbyło się trzecie już spotkanie koordynatorów programu “Small towns in Europe – Sharing innovative practices”.W trakcie spotkania omówiono zbliżające się, marcowe spotkanie w Breukelen (Niderlandy) oraz kwietniowe w Schaerding (Austria).

Grupa lecąca do Holandii (5-10 marca) przez trzy dni będzie pracowała w szkole w Breukelen a następnie wyjedzie do miejsca, gdzie w tradycyjnym dla tego kraju przemyśle (kwiaciarstwo) stosowane są bardzo innowacyjne metody produkcji.

Wyjazd do Austrii zapowiada się równie ekscytująco (16-20 kwietnia). Początkowo pracować będziemy w szkole w Schaerding (temat–attracting tourism).Zwiedzimy nadgraniczne Passau oraz wyjedziemy do mozartowskiego Salzburga i Bad Reinchenall w Germanii.

 
Olimpiady wiedzy o Unii Europejskiej

Dnia 21 listopada 2017 r. odbył się etap szkolny Olimpiady wiedzy o Unii Europejskiej. Wzięli w nim udział: Sara Syska i Szymon Ruciński z klasy Ia oraz Magdalena Chojnowska i Julia Kruszewska z klasy IIIb.

Najwyższy wynik punktowy uzyskała Magdalena Chojnowska (IIIb), która będzie reprezentować naszą szkołę 16 grudnia 2017 r. na etapie okręgowym.

Gratuluję!

Agnieszka Krzywdzińska

 
Olimpiada Solidarności. Dwie Dekady 1970-1990.

pobrane_sol

28 listopada o godzinie 10:00 został przeprowadzony w całym kraju etap szkolny V edycji Olimpiady Solidarności. Miło mi poinformować, że do etapu wojewódzkiego przeszedł Artur Nowaczyk uczeń kl. II b, który będzie reprezentował nasze liceum w etapie wojewódzkim olimpiady.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

T. Rakowska

 
Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach

2017-12-02_2252

W listopadzie 2017r. ruszyła w całej Polsce II edycja Akcji ,, Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach'' pod Patronatem Pierwszej Damy RP Agaty Dudy . Szkolną zbiórkę pieniędzy pt. ,, Złotówka od serca'' zorganizowała po raz drugi klasa 2 a. W akcję zaangażowały się klasy Ia, Ib, Ic, Id, IIa, IIc, IId, IIIa, IIIb, IIIc, IIId oraz IIIe. Łącznie zebraliśmy aż 280 złotych! Dzięki wsparciu, zakupiliśmy przybory szkolne i słodycze dla polskich dzieci z przedszkoli, szkół oraz sierocińców na Wileńszczyźnie. Nasze paczki dotrą do domów na Kresach przed Bożym Narodzeniem. W rozwożeniu pomagać będą żołnierze z 16 Batalionu Dowodzenia w Elblągu. Mamy nadzieję, że symboliczna złotówka przyniesie radość polskim dzieciom mieszkającym poza Ojczyzną.

Mikołajkami zostały Ola Ptak, Julia Częścik, Agnieszka Kłosowska,Maja Patalon i Weronika Długołęcka.

DZIĘKUJEMY WYCHOWAWCOM ORAZ NASZYM KOLEŻANKOM I KOLEGOM ZA SOLIDARNOŚĆ SERC !!!

T.Rakowska

 
Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Państwie i Prawie

Dnia 29 listopada b.r. odbył się etap szkolny Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Państwie i Prawie. Konkurs cieszył się sporym zainteresowaniem. Wzięło w nim udział 14 uczniów: Julia Rożentalska i Mirela Zasowska z klasy Ib, Wojciech Wojtyna z klasy IIa, Wiktoria Majewska, Daria Wójcik, Agnieszka Nowokrzewska, Artur Nowaczyk i Bartłomiej Brzeziński z klasy IIb, Kacper Jurewicz z klasy IIIa oraz Paulina Szymańska, Julia Wężyk, Sebastian Nowak, Filip Ostałowski i Szymon Łesyk z klasy IIIb.

Aby zakwalifikować się do etapu okręgowego, należało otrzymać co najmniej 30 pkt z 50 możliwych.Taki wynik uzyskał Filip Ostałowski (IIIb).
Serdecznie gratuluję!

Agnieszka Krzywdzińska

 
Olimpiada Historyczna

pobrane_oh

Ogólnopolska Olimpiada Historyczna to ciesząca się wysoką renomą przedmiotowa olimpiada organizowana od 1974 r. przez Polskie Towarzystwo Historyczne – Komitet Główny Olimpiady Historycznej, Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Kancelarię Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej, we współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej.

Miło nam poinformować, że w tegorocznej edycji XLIV wzięło udział 4 uczniów z klas 2a, 3b.Do etapu okręgowego olimpiady zakwalifikowało się 3 uczniów - Filip Ostałowski 3b, Agnieszka Szturo 3b, Paulina Kamieniecka 2a.

Gratulujemy i życzymy sukcesów podczas eliminacji okręgowych w styczniu 2018 r. na UWM w Olsztynie.

T. Rakowska

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 2 z 81

 

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 49 gości 

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj49
mod_vvisit_counterWczoraj127
mod_vvisit_counterW tym tygodniu486
mod_vvisit_counterW tym miesiącu1833

Sonda

Najbardziej lubię:
 

Pamiętaj !!!

III LO było pierwszą szkołą w Elblągu, która miała stały dostęp do Internetu. Uzyskaliśmy go już na początku 1997 roku. Byliśmy też pierwszą szkołą z własną stroną internetową.