Strona główna Nowości Co wiem o przyrodzie i zdrowiu
Co wiem o przyrodzie i zdrowiu PDF Drukuj Email

Realizację projektu rozpoczęto w grudniu 2016 roku. Pierwszą czynnością jaką wykonali uczniowie klasy II e (Bartosz Szymanowski, Kacper Kimso i Filip Zbrzeźny pod kierownictwem Szymona Horbala) było przygotowanie zestawu pytań testowych. Konkurs był przeznaczony dla uczniów klas pierwszych i klasy drugiej c, a jego głównym celem była edukacja przyrodnicza oraz motywowanie uczniów do zachowań proekologicznych.

Zmagania konkursowe odbyły się 16 stycznia 2017. Wszyscy zgłoszeni uczniowie rozwiązywali testy, które składały się z 24 pytań o tematyce przyroda wokół nas, biologii i chemii. W przerwie konkursu przygotowano dla wszystkich uczestników słodki poczęstunek, którego sponsorem było szkolne koło historyczno-społeczne.

Kolejnym etapem naszej pracy była ocena napisanych prac i zdobycie sponsorów. Chcieliśmy pozyskać sponsorów, którzy sfinansują godne nagrody dla uczniów naszej szkoły. I to nam się udało. Głównym sponsorem została firma Meble Wójcik Sp. z o.o. Dzięki hojności właściciela mogliśmy wręczyć zwycięzcom karty upominkowe Empik i zabrać ich na wycieczkę do Szymbarka, która odbyła się 12 października. Możliwe było również wręczenie encyklopedii multimedialnych i gadżetów dzięki Warmińsko-Mazurskiemu Ośrodkowi Szkolenia Nauczycieli w Elblągu.Środki na realizację projektu od Firmy Wójcik zostały pozyskane dzięki inicjatywie dwóch nauczycieli: Krzysztofa Sawickiego i Marioli Babraj.
Uroczyste wręczenie nagród nastąpiło 23 czerwca 2017r. w dniu zakończenia roku szkolnego.

Zmieniony: poniedziałek, 18 grudnia 2017 19:38