Strona główna Nowości CZWARTKI Z HUMANISTYKĄ
CZWARTKI Z HUMANISTYKĄ PDF Drukuj Email

SAM_8138

Dnia 14 grudnia br. 13-osobowa grupa uczennic z naszego liceum przy współudziale uczennic z gimnazjum akademickiego w Elblągu po raz pierwszy uczestniczyła w spotkaniach edukacyjnych pod nazwą CZWARTKI Z HUMANISTYKĄ. Jest to dosyć nowa oferta Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, skierowana do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z całego województwa. W ramach comiesięcznych spotkań przewidziane są wykłady oraz warsztaty o tematyce humanistycznej, które prowadzone są przez pracowników, będących przedstawicielami wszystkich kierunków, znajdujących się na Wydziale Humanistycznym.

Podczas grudniowego spotkania uczniowie mieli okazję wysłuchać wykładów o różnorodnej tematyce, m.in. o sztuce dyplomacji, o przyswajaniu mowy przez dziecko, o szczęściu oraz o europejskich związkach władców rosyjskich. Na warsztatach teatralnych "Od śmiechu do płaczu", prowadzonych przez dr M. Zaorską (filologia rosyjska) zapoznałyśmy się z tajnikami metody Stanisławskiego i przekonałyśmy się "na własnej skórze", iż praca aktora jest niezwykle wymagającą i wyczerpującą emocjonalnie pracą.

Anna Tokarewicz

SAM_8141.SAM_8146