Strona główna Nowości „Dobroć jest cichym czynieniem tego, o czym inni głośno mówią…”
„Dobroć jest cichym czynieniem tego, o czym inni głośno mówią…” PDF Drukuj Email

1a_lazarus

22 grudnia 2017 roku klasa 1a pod opieką p. Magdaleny Gracz oraz wychowawczyni p. Katarzyny Ruty udała się z wizytą do Elbląskiego Stowarzyszenia Pomocy Humanitarnej im. Św. Łazarza LAZARUS. Pretekstem do odwiedzenia tego miejsca był pomysł jednej z uczennic, Lilianny Iwanickiej, zaakceptowany przez pozostałe koleżanki i kolegów. Uczniowie zrezygnowali z przygotowywania dla siebie tradycyjnych paczek, w zamian za to postanowili przeznaczyć pieniądze na szczytny cel. Spośród kilku propozycji wybrali pomoc dla podopiecznych Lazarusa.

Pracownicy ośrodka przyjęli nas bardzo serdecznie, znaleźli chwilę wolnego czasu, aby opowiedzieć o swojej pracy. Młodzież zwiedziła salę rehabilitacyjną, kuchnię oraz liczne pracownie, w których podopieczni zdobywają nowe umiejętności, spędzają miło czas, tworzą rękodzieła. Uczniowie mieli okazję obejrzeć prace wykonane z drewna, filcu, ze szkła itp. Na koniec wizyty wysłuchali programu artystycznego w wykonaniu zespołu muzycznego oraz zaśpiewali wspólnie kolędy. Odwiedziny w tak wyjątkowym czasie, przed Wigilią, wywołały sporo wzruszeń.

Uczniowie tej klasy nie po raz pierwszy okazali dobre serce i współczucie dla ludzi potrzebujących. W listopadzie zorganizowali kiermasz ciast i kartek świątecznych, a zebrane pieniądze przekazali rodzinie, która ucierpiała w pożarze.

We współczesnym świecie nastawionym głównie na konsumpcjonizm taka postawa młodych ludzi zasługuje na uznanie. Można powtórzyć za Janem Pawłem II, naszym patronem następujące słowa: „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”

Katarzyna Ruta

1a_lazarus_zespmuzyczny.1a_lazarusa