Strona główna Nowości Współpraca z Uniwersytetem SWPS w Sopocie
Współpraca z Uniwersytetem SWPS w Sopocie PDF Drukuj Email

Klasa II b została objęta patronatem Uniwersytetu Humanistycznospołecznego SWPS w Sopocie na mocy porozumienia między III LO i USWPS podpisanego 17 stycznia 2018 r. przez Panią Dyrektor Beatę Orzech i Panią Dziekan dr hab. Aleksandrę Fila - Jankowską.

W ramach współpracy uczniowie będą uczestniczyli w bezpłatnych wykładach, warsztatach, spotkaniach interaktywnych, grach psychologicznych oraz konsultacjach z wykładowcami Uniwersytetu SWPS. Młodzież spotka się ze studentami, którzy podczas zwiedzania uczelni opowiedzą o kierunkach i formie kształcenia akademickiego. Zajęcia prowadzone będą w Sopocie i w III LO.

Uczniowie klasy II b będą mieli możliwość uczestniczenia jako wolontariusze przy organizacji wydarzeń na Uniwersytecie SWPS, każdorazowo otrzymując certyfikat poświadczający ich wkład. Najbliższe spotkanie odbędzie już 23 lutego 2018 r., uczniowie klasy II B wezmą udział w dwóch wykładach na USWPS w Sopocie. Natomiast 16 marca 2018 r. młodzież z klasy II b oraz III a czeka „Dzień z psychologią”, czyli wykłady, warsztaty, gry psychologiczne przygotowane na uczelni.Planowane jest rozszerzenie współpracy patronackiej na kolejną klasę humanistyczną, która rozpocznie naukę w naszym liceum w roku szkolnym 2018/2019.

Zmieniony: niedziela, 11 lutego 2018 20:23