Strona główna Nowości WSPÓŁPRACA POLSKO-ROSYJSKA
WSPÓŁPRACA POLSKO-ROSYJSKA PDF Drukuj Email
flaga_rosja

Po kilkumiesięcznych próbach nawiązania kontaktu z rosyjskimi placówkami edukacyjnymi, na początku lutego br. III LO podpisało oficjalne porozumienie o współpracy partnerskiej ze Szkołą nr 1561 w Moskwie (strona www:http://sch1561uz.mskobr.ru/). W imieniu naszej szkoły umowę podpisała Pani Dyrektor Beata Orzech, zaś ze strony rosyjskiej porozumienie zostało podpisane przez Dyrektora Walerego W. Pazynina. Główne cele umowy partnerskiej zakładają przede wszystkim rozwój współpracy na płaszczyźnie edukacyjnej, m.in. poprzez organizację wymian, wizyt studyjnych, korespondencję online pomiędzy kadrą pedagogiczną oraz społecznością uczniowską obu szkół; poprzez realizację wspólnych projektów i programów edukacyjno-badawczych oraz innych przedsięwzięć o charakterze edukacyjnym.

Szkoła, z którą nawiązaliśmy współpracę jest placówką publiczną, która kształci dzieci i młodzież na wszystkich poziomach nauczania. Mieści się tam zarówno przedszkole, szkoła podstawowa (1-4 klasa), jak też szkoła średnia (5-11 klasa). Warto dodać, iż w szkole prowadzone są lekcje języka polskiego i młodzież rosyjska uczestniczyła już w międzynarodowych projektach (m. in. w polsko-rosyjskiej wymianie młodzieży Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia). Mamy nadzieję, iż podpisanie porozumienia przyczyni się do budowania pozytywnych relacji w stosunkach polsko-rosyjskich i pozwoli na lepsze zrozumienie i poznanie odrębności kulturowej i narodowej obu krajów.

Anna Tokarewicz

Zmieniony: poniedziałek, 12 lutego 2018 21:53