Strona główna Nowości III LO to Szkoła Sukcesu
III LO to Szkoła Sukcesu PDF Drukuj Email

ghoed

Uzyskaliśmy największy wzrost EWD. Ostateczny wynik zdawalności matur wynosi 100%. Od 1 września 2018 roku nową siedzibą szkoły będzie budynek obecnego Gimnazjum nr 9 przy ul. Browarnej.

Absolwenci naszej szkoły to obecnie studenci renomowanych uczelni polskich i zagranicznych oraz pracownicy znanych firm.

Na rok szkolny 2018/2019 do III LO planowany jest nabór do następujących klas:

Klasa humanistyczna (dyplomatyczno - prawna)

pod patronatem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego

PRZEDMIOTY:

Rozszerzone: język polski, język angielski, historia

Uzupełniające (realizowane od klasy II): elementy wiedzy o świecie współczesnym, matematyka dla prawników; współpraca patronacka z WPiA UG i EUHE

Klasa humanistyczna (psychologiczno-medialna)

pod patronatem Uniwersytetu SWPS

PRZEDMIOTY:

Rozszerzone: język polski, język angielski, wos

Uzupełniające (realizowane od klasy II): elementy wiedzy o historii, matematyka dla humanistów; patronat Uniwersytetu SWPS w Sopocie, współpraca z EUHE

Klasa medyczno-przyrodnicza

Rozszerzone: biologia, chemia

Uzupełniające (realizowane od klasy II): chemia – praktyka laboratoryjna, nowoczesna biologia; kształcenie promedyczne przy współpracy z EUHE

Klasa politechniczno - informatyczna

Rozszerzone: matematyka, fizyka

Uzupełniające (realizowane od klasy II): podstawy programowania; współpraca z PWSZ w Elblągu

Drugi języki do wyboru: niemiecki, francuski, rosyjski, włoski, hiszpański.

Zajęcia dodatkowe rozwijające zainteresowania uczniów realizowane w naszej szkole: edukacja filmowa i teatralna, warsztaty filmowe: animacje poklatkowe, tworzenie krótkich dokumentów, koło biologiczne, koło chemiczne, koło matematyczne, koło języka polskiego, koła językowe: angielskiego, włoskiego, niemieckiego, hiszpańskiego, koło szachowe, zajęcia terenowe, warsztaty z dietetykiem, wirtualne laboratorium fizyczne, gry logiczne, grafika prezentacyjna, koło historyczno-społeczne, warsztaty z WOS i historii, warsztaty z wiedzy o prawie, wykłady pracowników WPiA Uniwersytetu Gdańskiego, wizyty w sądzie.

Atuty III LO:

- kładziemy duży nacisk na nauczanie języków obcych, tworzymy międzyklasowe grupy językowe

- tylko u nas Extra conversation classes I przygotowanie do PUBLIC SPEAKING COMPETITION

- udział w projektach unijnych i współpraca w ramach programu Erasmus+ ze szkołami europejskimi

- wymiana uczniowska ze szkołą Knut Hahnosskolan w Ronneby (Szwecja)

- współpraca z UG, PG, PWSZ, WSPS w Sopocie, EUHE, IPN, ECS , CSE „Światowid”, Teatrem im. A. Sewruka, Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim

- bogata oferta zajęć pozalekcyjnych (koła przedmiotowe, szkolne sekcje sportowe, koło golfowe we współpracy z Sand Valley)

- wyposażone w nowoczesny sprzęt multimedialny sale lekcyjne

- bogaty księgozbiór biblioteczny

- duża, nowa sala gimnastyczna

- bogata oferta dodatkowych zajęć z zakresu prawa, dyplomacji i nauk społecznych

- warsztaty psychologiczne i zajęcia z zakresu psychologii społecznej i pedagogicznej

- kształcenie pro medyczne – warsztaty we współpracy z EUH-E

- szkolny klub wolontariatu

Jesteśmy kameralną szkołą, tworzymy miłą atmosferę sprzyjającą integracji międzyklasowej oraz uczeniu się i rozwijaniu zainteresowań.

Inne ważne informacje w zakładce REKRUTACJA 2018/2019.