Strona główna Nowości Konkurs Szkół Średnich DLA NIEPODLEGŁEJ 1918-2018
Konkurs Szkół Średnich DLA NIEPODLEGŁEJ 1918-2018 PDF Drukuj Email

Olsztyn1

Wyróżnienie dla III LO im. Jana Pawła II w Elblągu

Organizatorzy: Delegatura Instytutu Pamięci Narodowej w Olsztynie Zespół Szkół Budowlanych im. Żołnierzy Armii Krajowej w Olsztynie

Komitet honorowy: Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty w Olsztynie Naczelnik Delegatury Instytutu Pamięci Narodowej w Olsztynie Prezes Zarządu Okręgu Warmińsko-Mazurskiego Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej

28 lutego 2018 r. w Olsztynie miał miejsce finał etapu wojewódzkiego Konkursu Szkół Średnich ,,Dla Niepodległej 1918 - 2018''. Z województwa warmińsko -mazurskiego rywalizowało ponad 50 prac historycznych.

Kapituła Konkursowa w składzie: dr. hab. Karol Sacewicz, Sebastian Nowakowski, Lidia Nowacka, Lilla Tymińska – Bajkowska, Henryk Falkowski, przedstawiciel Kuratorium Oświaty w Olszynie przyznała 3 nagrody i 3 wyróżnienia.

Zespół z naszego liceum z kl. 1 c Julia Jarosz, Ewelina Jureko i Helena Świlska otrzymał wyróżnienie.

Dziewczęta nakręciły 3 – częściowy film o tematyce niepodległościowej. Pierwszą część w formie wiadomości z kraju i ze świata, przygotowała i poprowadziła Ewelina Jureko, druga pt.'' Sensacje XX wieku'' to pomysł Heleny Świlskiej a trzecia pt. ''Agora historyczna 3 LO '' przybrała postać debaty naukowej pomysłu Julii Jarosz. Aby nakręcić film zespół historyczny odwiedził podczas ferii zimowych miejsca związane z II RP – Puck, Władysławowo i Gdynię. Wkrótce można będzie obejrzeć wyróżnioną pracę na youtube naszego liceum. Gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszym rozwijaniu pasji historycznej.

T.R

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież