Strona główna Nowości Uczniowie w Sądzie Okręgowym
Uczniowie w Sądzie Okręgowym PDF Drukuj Email

sd2

Dnia 8 marca 2018r. klasa IIa wraz z Panią Agnieszką Krzywdzińską uczestniczyła w rozprawie Zbigniewa S., w Sądzie Okręgowym w Elblągu. 52 - letni Zbigniew S. jest oskarżony o uszkodzenie ciała 47 - letniej Beaty K., co doprowadziło do śmierci kobiety dn. 22 maja 2017r. Podczas rozprawy klasa IIa poznała m.in. przebieg rozprawy, sposób przedstawienia aktu oskarżenia oraz zestawienie materiałów dowodowych z zeznaniami oskarżonego. Klasa miała również okazję zadać sędziemu pytania odnośnie sprawy, pracy w sądzie oraz zobaczyć areszt z budynku sądu. Po trzech godzinach, Sąd postanowił odroczyć sprawę na 20. marca i przyznał, ze sprawa ta jest skomplikowana, i na finał będzie trzeba trochę poczekać.

Ptak Aleksandra kl. IIa

sd