Strona główna Nowości Festiwal Nauki
Festiwal Nauki PDF Drukuj Email

fgh

W czwartek 26 maja w auli PWSZ w Elblągu, w ramach Festiwalu Nauki odbył się finał Konkursu Matematycznego „Żyjemy wśród liczb” organizowany przez Hannę Targońską we współpracy z I LO i Szkołą Podstawową Nr 11.

Po raz osiemnasty 50 uczniów zmagało się z konkursowymi zadaniami matematycznymi. Konkurs jest objęty Patronatem Prezydenta Miasta oraz Rektora PWSZ w Elblągu. Wzięli w nim udział uczniowie siódmych klas szkół podstawowych oraz gimnazjów z Elbląga, Gronowa Górnego, Gronowa Elbląskiego oraz z Pasłęka. Jego celem jest popularyzowanie wiedzy matematycznej, rozwijanie uzdolnień i zainteresowań matematycznych uczniów oraz doskonalenie umiejętności logicznego i twórczego myślenia. Ponadto stwarza młodzieży możliwości sprawdzenia własnej wiedzy i umiejętności oraz okazją do zdobycia ciekawych nagród. Poza rywalizacją finaliści konkursu brali udział w atrakcjach przygotowanych w związku z Festiwalem Nauk. Atrakcyjne nagrody ufundowane przez Rady Rodziców, ELZAMBUD oraz PWSZ w Elblągu wręczyła zwycięzcom dr Iwona Kijowska Prorektor ds. Kształcenia PWSZ w Elblągu PWSZ w Elblągu.

Tegorocznymi laureatami zostali:

Klasy VII szkół podstawowych

1. Nikola Lachowcz - Szkoła Podstawowa Nr 1 w Pasłęku

2. Michał Kruba - Szkoła Podstawowa Nr 11 w Elblągu

3. Wojciech Ślusarski - Szkoła Podstawowa Nr 6 w Elblągu

Klasy II gimnazjum

1. Radosław Tonga - Gimnazjum Nr 3 w Elblągu

2. Mateusz Zaborski - Gimnazjum Nr 8 w Elblągu

2. Jakub Stankiewicz - Gimnazjum Nr 4 w Elblągu

Klasy III

1. Jakub Siemaszko - Gimnazjum Nr 3 w Elblągu

2. Piotr Romanowski - Gimnazjum Nr 3 w Elblągu

3. Maciej Borawski - Gimnazjum nr 4 w Elblągu

Gratulujemy laureatom i ich nauczycielom!

Resized_20180426_122659_65.20180426_094729