Strona główna Nowości Warsztaty z dietetykiem
Warsztaty z dietetykiem PDF Drukuj Email

20180510_125026

Jakie są zalety zdrowej diety przekonała się klasa Ic, która uczestniczyła w warsztatach z dietetykiem prowadzonych przez Panią Agnieszkę Kopczyńską – naszą absolwentkę. Zajęcia odbywały się po 3 razy w semestrze. Jako przyszli lekarze uczniowie podjęli różnorodną tematykę zajęć. Klasa rozpoczęła od analizy własnych jadłospisów oraz zasad zdrowego odżywiania. Kolejny wykład obejmował temat węglowodanów, białek i tłuszczy, a także komponowania posiłków według tzw. dobrych zasad zdrowego gotowania.

Na zajęciach każdy wyliczał swoje BMI, PPM, następnie starał się dopasować dietę do swoich potrzeb, tak aby samodzielnie ocenić swoje zapotrzebowanie kaloryczne.

W kolejnym semestrze uczniowie przypatrywali się wpływom cukru i substancji słodzących na organizmy, a także poznawali ich zdrowsze zamienniki. Były również podejmowane tematy żywienia, a aktywności fizycznej i psychologii w odżywianiu.

Zajęcia bardzo wpłynęły na młode umysły, wielu z nich podjęło próbę zmian swoich diet i rozpatrywania zdrowego stylu życia. Zachęcamy wszystkich do tego typu pogadanek i dbania o siebie.

Uczennice klasy Ic:

Ewelina Jureko