Strona główna Absolwenci
absolwenci Drukuj Email

Losy absolwentów 2017

Matura 2017 dla absolwentów III LO zakończyła się sukcesem - wszyscy zdali egzamin dojrzałości, który otworzył im podwoje wyższych uczelni w kraju i zagranicą. Wielu byłych uczniów naszej szkoły wybrało studia uniwersyteckie (aż 50 osób), głównie na Uniwersytecie Gdańskim, ale też na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim, Uniwersytecie Warszawskim, Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz na Uniwersytecie Wrocławskim. Kilkoro absolwentów kontynuuje naukę w Wyższej Szkole Psychologii Społecznej. Popularnością cieszyły się też kierunki oferowane przez Akademię Morską i Akademię Marynarki Wojennej. O fizyczny rozwój przyszłych pokoleń zadbają studenci Akademii Wychowania Fizycznego. Studia na kierunkach technicznych nasza młodzież podjęła na Politechnice Gdańskiej i Politechnice Wrocławskiej. Absolwenci III LO zasilili również szeregi studentów takich renomowanych uczelni, jak GUM, WSZ w Gdańsku, WSB, Akademia Ekonomiczna oraz uczelni lokalnych - PWSZ, EUHE. Kilka osób rozpoczęło studia poza granicami Polski, np. na Uniwersytecie Walijskim w Aberystwyth.Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym wykazem wybranych przez młodzież kierunków zamieszczonym nastronie III LO w zakładce Absolwenci.

Danuta Huszcza-Sawicka

Kierunki wybrane przez maturzystów 2017 r.:

• prawo
  • filologia polska, angielska, hiszpańska, skandynawska
  • studia wschodnie
  • psychologia, psychologia kliniczna, kognitywistyka
  • pedagogika
  • logopedia
  • lingwistyka w biznesie
  • stosunki międzynarodowe
  • zarządzanie i administracja
  • rachunkowość i finanse