Strona główna Nowości Paczka dla Polaka i Bohatera na Kresach
Paczka dla Polaka i Bohatera na Kresach PDF Drukuj Email
niedziela, 05 lutego 2017 22:23

a61W grudniu 2016 r. młodzież z Koła Historyczno- Społecznego zorganizowała w naszej szkole akcję charytatywną pod hasłem ,, Paczka dla Polaka i Bohatera na Kresach'', pod Honorowym Patronatem Pani Prezydentowej Agaty Kornhauser- Dudy. Symboliczna złotówka od każdego ucznia pomogła w  zakupie skromnych ale jakże potrzebnych artykułów dla polskich dzieci mieszkających na Wileńszczyźnie , z których powstały magiczne paczki pod choinkę - kredki, mazaki, kolorowe zeszyty, pachnące mydełka i  oczywiście słodycze))).  Dziękujemy Wam za wielkie serce  i oddanie z jakim podeszliscie do tej akcji. Uczennice z kl. I a Ptrycja Baranowska i Patrycja Kwiatkowska pod okiem wychowawcy i naszego konserwatora Pana Rysia przekazały je do Caritas Polska , dzięki czemu paczki trafiły do polskich rodzin na Kresach jeszcze przed świętami. Wielkim zaskoczeniem były osobiste podziękowania dla Dyrekcji III LO oraz Koła HIS z biura Pani Prezydentowej, To dla nas wielkie wyróżnienie, dziękujemy.

T. R