Strona główna Nowości III LO podbija Włochy
III LO podbija Włochy PDF Drukuj Email

Wróciliśmy właśnie ze szkoły Rolando da Piazzola we Włoszech w ramach realizacji projektu Erasmus+. Włochy przywitały nas piękną, słoneczną pogodą. Tematem przewodnim spotkania był wolontariat i jego różne oblicza.

Na samym początku wzięliśmy udział w zajęciach integracyjnych, które zbliżyły cała grupę. Braliśmy udział w dwóch konferencjach, w których mogliśmy dowiedzieć się o różnych formach wolontariatu we Włoszech i w innych krajach, co było to bardzo interesujące i zaskakujące zarazem. Odkrywając Padwę graliśmy w grę Treasure Hunt, dzięki której odkrywaliśmy zabytki i inne charakterystyczne dla miasta obiekty, a jednocześnie poznawaliśmy się z goszczącymi nas uczniami. Mieliśmy niepowtarzalną okazję odwiedzić Wenecję, która z początku wydawała się nam egzotyczna, ale znaleźliśmy tam też polskie akcenty. Zwiedzając wstąpiliśmy do Bazyliki św. Marka zobaczyliśmy Plac św. Marka i Most Rialto i Most Konstytucyjny. Niepowtarzalnym przeżyciem był rejs na wyspę Murano, gdzie uczestniczyliśmy w pokazie dmuchania szkła. Pokaz był krótki, ale bardzo satysfakcjonujący.

Kolejnego dnia odwiedziliśmy Villa Contarini (barokowy pałac w Piazzola sul Brenta), gdzie wzięliśmy udział w serii wykładów o pomocy humanitarnej. Wykłady, a następnie wspólne warsztaty, dały nam dużo do myślenia. W piątek wiedzę, którą nabyliśmy podczas wyjazdu mogliśmy wykorzystać w praktyce opiekując się starszymi i niepełnosprawnymi osobami. Każdy z nas zrealizował kilkugodzinny wolontariat w jednej z instytucji współpracującej ze szkołą.

Dodatkowo, każdego wieczoru wzbogacaliśmy się kulturowo spotykając sie całą grupą w ciekawych miejscach. Cały wyjazd uważamy za wspaniałe i ciekawe przeżycie, dzięki któremu zdobyliśmy wiele nowych przyjaźni i poznaliśmy inną kulturę.

Aleksandra Garbaczewska, Karolina Kacprzak i Wojciech Mierzwa.

Artykuł i zdjęcia na nowej stronie:3loelblag.edupage.org

Zmieniony: poniedziałek, 03 kwietnia 2017 21:03
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież