Strona główna Nowości Międzyszkolny Konkurs Recytatorski

a60Międzyszkolny Konkurs Recytatorski w III LO

Miłośnicy kultury żywego słowa we wtorek 11 kwietnia 2017 r. mieli okazję uczestniczyć w Międzyszkolnym konkursie Recytatorskim organizowanym przez III LO. Konkurs ten, adresowany do gimnazjalistów, miał na celu  propagowanie kultury żywego słowa, rozwijanie zainteresowań humanistycznych uczniów, popularyzowanie czytelnictwa.  W przesłuchaniach konkursowych wzięli udział uczniowie z Gimnazjum w Milejewie, Zespołu Szkół w Gronowie Elbląskim, Gimnazjum nr 4, Gimnazjum nr 2, Gimnazjum nr 9, Zespołu Szkół nr 2 w Elblągu. Uczestnicy konkursu  zaprezentowali wiersze Wisławy Szymborskiej, Bolesława Leśmiana, Jonasza Kofty, Władysława Syrokomli, Czesława Miłosza, Tadeusza Różewicza, Joanny Kulmowej, Leszka Sulimy-Ciundziewickiego. W roli organizatorów wystąpiła klasa I B, konkurs poprowadził Filip Wudkowski I b, na początku wystąpiła z fragmentem prozy Karolina Skórowska I b, następnie świetnie przygotowani gimnazjaliści.

Laureatami konkursu zostali:

I miejsce – Katarzyna Aleksandrowicz Gim. nr 9