Strona główna Nowości Czas na Parlament Europejski
PDF Drukuj Email

"Czas na Parlament Europejski", czyli uczennica III LO w Elblągu po drugiej stronie ekranu

 

W grudniu klasa dziennikarsko-medialna została poinformowana przez naszą wychowawczynię panią Katarzynę Macieszę o castingu na prezentera w lokalnej telewizji Truso TV. Wiedzieliśmy jedynie, że będzie to program o Parlamencie Europejskim, który miał być emitowany w aż 120 miastach w Polsce. Razem z kolegami z klasy postanowiliśmy spróbować swoich sił. Poprzeczka została zawieszona wysoko. Na spotkanie przyszło wiele młodych, prężnie działających na terenie Elbląga, ludzi z pasją. Musieliśmy stawić czoła płynnemu czytaniu z promptera, wykazać się własną inwencją twórczą oraz pokonać łamańce językowe.

Według mnie poradziłam sobie dobrze, ale nie wiedziałam, czy to wystarczy, aby sie dostać. Zupełnie nie spodziewałam się telefonu następnego dnia, w którym zostałam poinformowana, że to właśnie ja będę prowadzić program. Z uśmiechem na twarzy weszłam do siedziby Truso TV, aby nagrać swój pierwszy odcinek. Powiem szczerze, nie było łatwo. Mimo, że na co dzień nie mam najmniejszego problemu z wystąpieniami publicznymi, tak bezlitosne oko kamery wywołało u mnie niemały stres. Mam wrażenie, że tak na prawdę dopiero po czwartym odcinku udało mi się z nią zaprzyjaźnić.

 

Dzięki ekipie Truso TV czułam się swobodnie w trakcie nagrań. Z odcinka na odcinek było widać jak bardzo się rozwijam, stosując się do cennych rad i wskazówek ze strony dziennikarzy. Zostałam nauczona poprawnej modulacji głosem, a co najważniejsze wykorzystywania stresu jako motywacji!

Oczywiście nie zawsze szło dobrze. Zdarzały się momenty, kiedy nerwy brały górę albo trzeba było powtarzać kilkakrotnie dane partie tekstu, jednak myślę, że to właśnie czas, kiedy jesteśmy młodzi jest odpowiedni na naukę wszystkiego. To właściwy moment, aby rozwijać zainteresowania, bogacić swoje wnętrze, stawiać sobie cele i przede wszystkim spełniać marzenia!

Cieszę się, że trafiłam właśnie do Truso TV. Cudownym doświadczeniem było dla mnie spędzanie czasu z ludźmi, którzy swoją pracę wykonywali z pasją. Mogłam obserwować, uczyć się od nich oraz czerpać inspirację. Praca w tej telewizji przedstawiła mi zupełnie inny obraz mediów: otwartych na nieposiadającą jeszcze doświadczenia młodzież, przyjaznych, ale przede wszystkim pomocnych.

Oprócz ogromnej nauki, jaką wyciągnęłam z prowadzenia programu "Czas na Parlament Europejski", najbardziej w pamięci zachowam życzliwość oraz sympatię osób, które tworzą naszą lokalną telewizję. To na prawdę świetni ludzie, którzy zarażają do bycia aktywnym!

Adrianna Wilczewska,

klasa II a

Zmieniony: poniedziałek, 23 października 2017 20:11
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież