Strona główna Nowości Dzień Patrona
Dzień Patrona PDF Drukuj Email

d1

,, Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali’’ słowami św. Jana Pawła II rozpoczęło się spotkanie Pana Jana Zaborowskiego, Dyrektora naszego liceum, z klasą I a.

Usłyszeliśmy barwną historię związaną z nadaniem imienia naszej szkole. Było to w 1999 roku- pielgrzymki papieża Polaka do Ojczyzny, podczas której Jan Paweł II odwiedził Elbląg.,, Cała procedura trwała jednak kilka lat, wspomina Pan Dyrektor. Wówczas w Polsce była tylko jedna taka szkoła , która przyjęła imię papieża. Wiedzieliśmy ,jak wielką osobowością i osobą jest JP II, nie łatwo było sprostać. Postanowiliśmy na początku zwrócić się z oficjalnym pismem do Watykanu o zgodę na Patronat. Ku naszemu zdziwieniu w dość krótkim czasie przyszła odpowiedź- pozytywna. Teraz należało sprostać ,, wyzwaniu’’. Jan Paweł II to człowiek gór, obieżyświat, pielgrzym. Postanowiliśmy , idąc jego śladem , zwiedzić wraz z młodzieżą nasze góry a następnie obraliśmy kierunek- Europa . Były Włochy, Paryż, Słowacja, Austria.

Tradycje podróży pielęgnujemy , jako III LO do dziś. Wreszcie przyszedł czas na spływy kajakowe. Przez pierwsze lata całe roczniki, bywało że po 100- 140 uczniów brało w nich udział. To były piękne chwile -usłyszeliśmy. Nie trzeba wielkich pieniędzy aby ciekawie spędzić czas, ‘’ wspomina Pan J. Zaborowski. W 1999 roku władze miejskie jednogłośnie wyraziły zgodę na nadanie naszej szkole imienia Jana Pawła II. Jest ono wpisane w historię liceum do dziś.

Składamy podziękowania Panu Dyrektorowi za tę , jakże pouczającą lekcję historii i tradycji naszej alma mater. Przed nami jakże trudne zadanie aby czynić dobro a poprzez naukę stać się człowiekiem, na którym zawsze można polegać.

Kl.1a

 

Zmieniony: czwartek, 28 września 2017 10:16
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież