Strona główna Nowości IIc na „Ruchomych wydmach”
IIc na „Ruchomych wydmach” PDF Drukuj Email

a65W dniach 12-14 czerwca 2017r. odbyła się wycieczka klasowa do Ośrodka Wypoczynkowego "Janina" w Nowęcinie, k. Łeby. Udział w niej brała klasa IIc wraz z wychowawcą p. Pawłem Banachem, oraz p. Małgorzatą Kujawską.
Uczniowie razem z opiekunami o godz. 8:05 wyruszyli pociągiem z Elbląga do Lęborka, skąd busem przemieścili się dalej do Nowęcina, gdzie znajduje się ośrodek. Tuż po przyjeździe, uczniowie udali się do swoich domków.

Po obiedzie, rozpoczęła się wędrówka plażą z Łeby na ruchome wydmy, a dokładnie na wydmę "Łącką", skąd rozciągał się piękny widok na morze Bałtyckie z jednej strony i jezioro Łebsko z drugiej. Następnie udali się do Muzeum Wyrzutni Rakiet, skąd statkiem przez Jezioro Łebsko dostali się do Rąbki. Na zakończenie pierwszego dnia wycieczki, wszyscy zasiedli przy ognisku, by zjeść smaczne przekąski, a także posłuchać i pośpiewać "hity" ogniskowe przy akompaniamencie gitary oraz ukulele.

Następnego dnia, tuż po śniadaniu klasa wraz z opiekunami wybrała się na kolejną, tym razem dłuższą wędrówkę. Obiektem zwiedzania w tym dniu była latarnia morska "Stilo", w Osetniku, niedaleko Sasina. Ponad dwudziestokilometrowa droga powrotna do Nowęcina dostarczyła wiele "niespodzianek", zmęczenie oraz bóle nóg, lecz pomimo tego, wszyscy wrócili szczęśliwi do ośrodka, gdzie do wyboru dalej mieli: kąpiel w basenie, dla wytrwałych - spacer do Łeby po pamiątki, a także po prostu zrelaksowanie się po długiej wędrówce w swoich domkach.

Klasa IIc wraz z opiekunami w drodze powrotnej zwiedzili jeszcze rynek w Lęborku i wrócili do Elbląga o godz. 13:00. Z dworca PKP wszyscy rozeszli się w swoją stronę, wspominając jeszcze przy tym wspaniałe chwile z wycieczki. To kolejny już wyjazd klasowy, w którym uczniowie profilu medyczno-przyrodniczego uwierzyli w swoje możliwości i przekonali się o swojej determinacji, a długie wędrówki jeszcze bardziej umocniły więź klasową.

Kasia Szumska

Kliknij by powiększyć zdjęcie