Strona główna Nowości Salon Maturzystów 2017
Salon Maturzystów 2017 PDF Drukuj Email

boy

W dniu 28 września uczniowie kl. IIIA odwiedzili tegoroczny Salon Maturzystów.

Jest to od 11 lat największa w kraju edukacyjna kampania informacyjna , przeznaczona dla uczniów klas maturalnych. Salon to miejsce, gdzie matura spotyka się ze studiami –takie motto przyświeca organizatorom imprezy.

Rzeczywiście jest to doskonała okazja dla uczniów klas maturalnych, by uzyskać niezbędne informacje na temat ofert wyższych szkół zarówno polskich, jak i zagranicznych. Jednocześnie uczniowie mogli uczestniczyć w wykładach eksperckich dotyczących zasad egzaminowania.

Klasa III A uczestniczyła w zajęciach zorganizowanych przez Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Uczniowie wysłuchali wykładu ekspertów i egzaminatorów OKE Gdańsk na temat matury z historii, wos-u i języka polskiego. Mogli porozmawiać z ekspertami rynku pracy, którzy prezentowali zawody przyszłości.

Każdy uczeń mógł otrzymać Informator Maturzysty 2018, a także pobrać aplikację rankingową Perspektyw. Wyposażeni w taką wiedzę uczniowie z pewnością lepiej przygotują się do matury. Warto dodać, że Salon Maturzystów to impreza na ogromną skalę i odbywa się we wrześniu w największych ośrodkach akademickich w kraju.

Katarzyna Maciesza

 

Zmieniony: poniedziałek, 02 października 2017 15:18
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież