Erasmus + PDF Drukuj Email

7

Od 24 do 30 września odbyło się kolejne spotkanie członków grupy Erasmus + w ramach trzyletniego projektu „Small towns in Europe”. Tym razem spotkanie młodzieży i nauczycieli z 8 krajów Europy odbyło się w Szwecji. Naszą szkołę reprezentowały uczennice kl.IIIa: Aleksandra Kłos, Julia Fieducik i Julia Rybska, wraz z nauczycielką języka angielskiego Anną Lasek. Oprócz Polski w projekcie biorą udział Szwecja, Niemcy, Holandia, Dania, Norwegia, Włochy oraz Kraj Basków.

Podczas 5 dni pobytu na miejscu uczniowie pracowali nad projektem „Sustainable Development” (Zrównoważony Rozwój) nauczyciele brali udział w warsztatach metodycznych, omawiali bieżący oraz planowali przyszłe projekty, zapoznawali się z systemem edukacyjnym Szwecji a wszyscy razem zwiedzali Karlskronę oraz Soft Center w Ronneby.

Oto niektóre z naszych działań w Szwecji: przygotowanie i wykonanie projektu w ramach tzw: zrównoważonego rozwoju, przygotowanie przez uczniów plakatów na wystawę na w/w temat, zwiedzanie Marine Museum w Karlskronie (wejście na okręt podwodny), zwiedzanie centrum Karlskrony, omawianie przez nauczycieli szczegółów projektów (przyszłych i obecnych) na pięknej wyspie Tjaro, zapoznanie się przez nauczycieli z technologią informacyjną w Knut Hahn w Ronneby, zwiedzanie całej szkoły (ciekawostka: każdy uczeń ma od szkoły na 3 lata laptop, na którym pracuje na większości zajęć),budowanie przez nauczycieli tzw.”shitty robots”, czyli robotów z odpadków, zapoznawanie się z nowoczesnymi metodami pracy, mieszkanie u rodzin szwedzkich (uczniowie), zapoznanie się z kulturą i stylem życia w Szwecji, spędzanie czasu razem z hostami szwedzkimi, wizyta w Soft Center w Ronneby (zapoznanie się z technologią Waterjet, czyli cięcia wodą, zapoznanie się z projektem „Cradle to cradle”, czyli nowoczesnym sposobem recyklingu w obiegu zamkniętym oraz z drukowaniem 3D.

Cały pobyt wspaniały, wnoszący mnóstwo nowych umiejętności, znajomości, wrażeń i pozytywnej energii!

1.3_1

22207254_1581843365205757_279527531_n.6

4.nnnnn

 

Zmieniony: wtorek, 03 października 2017 20:57
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież