Strona główna Nowości PROJEKT PATRIOTYCZNO-EDUKACYJNY MŁODZIEŻ WIERNA TRADYCJOM NIEPODLEGŁOŚCI
PROJEKT PATRIOTYCZNO-EDUKACYJNY MŁODZIEŻ WIERNA TRADYCJOM NIEPODLEGŁOŚCI PDF Drukuj Email

W związku ze zbliżającą się 100. rocznicą niepodległości Polski III LO we współpracy z W-MODN w Elblągu rozpoczęło realizację Projektu patriotyczno-Edukacyjnego Młodzież wierna tradycjom niepodległości zaplanowanego na lata 2017/2018. Mottem projektu są słowa Jana Pawła II ,,Wolność jest nam dana, ale i zadana''. Patronat nad projektem sprawują:

Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin, Prezydent Miasta Elbląga Witold Wróblewski, Dyrektor IPN o/Gdańsk prof. Mirosław Golon, Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty. Patronat medialny – portEl.pl.

Projekt nawiązuje do 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Obejmuje przedsięwzięcia o charakterze patriotyczno-edukacyjnym. Celem projektu jest zaproszenie młodzieży Ziemi Elbląskiej oraz mieszkańców miasta Elbląga do wspólnego świętowania, do poznawania bogactwa polskiego dziedzictwa, kultury i idei, do wymiany wiedzy na temat wzajemnego rozumienia istoty niepodległości i jej wagi, zwłaszcza w obliczu współczesnych wyzwań i zagrożeń. Projekt jest skierowany do nauczycieli i uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych Elbląga i okolic oraz mieszkańców miasta.

Program obchodów zaproponowany w projekcie opiera się na trzech motywach, które będą przyświecały realizacji wydarzeń związanych ze stuleciem odzyskania niepodległości.

Do najważniejszych, jakie obrali autorzy projektu należą: budowa kapitału społecznego w środowisku lokalnym, poczucie dumy narodowej, radość ze wspólnoty.

Koordynatorami są: Teresa Rakowska (III LO) oraz Irena Poździech (WMODN).

Danuta Huszcza-Sawicka

 

 

Zmieniony: wtorek, 10 października 2017 08:49
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież