Strona główna Frombork
Wspomnienia z pobytu w Kraju Basków Drukuj Email
Wpisany przez Weronika Sadocha, kl IId
poniedziałek, 14 kwietnia 2014 21:49

Bilbao to miejsce gdzie spotykają się Yoko Ono, bogata baskijska kultura i piękne widoki. W stolicy kraju basków,  znajduje się jedno z największych muzeów na świecie muzeum Guggenheima , w którym mieliśmy okazję zobaczyć  m.in. dzieła Eduarda Chillidy , Andy’ego Warhola, Willema de Koonig’a i Roberta Rauschenberga, ale i również muzy Jona Lennona, której zarówno prace, jak i galerie poświęconą jej dorobku, podziwialiśmy w tym wyjątkowym miejscu.   Budynek muzeum umiejscowiony jest w samym centrum miasta, w którym stare budynki komponują się z nowoczesną architekturą, a w jego tle rozciągają się niższe partie Pirenejów.

Podczas pobytu w tym niewielkim kraju, zarówno ja jak i inni uczniowie mieliśmy okazję poznać jego bogate tradycje. Umożliwili nam to nasi gospodarze, którzy  zorganizowali posiłek podczas którego mogliśmy skosztować typowych regionalnych potraw. Oczywiście poznawaliśmy kulturę, nie tylko poprzez aspekty kulinarne.  Uzyskaliśmy również sposobność, nauki narodowego tańca mieszkańców Baskonii, którego ćwiczenie należy do jednych z zajęć szkolnych.

Jednak jednym z głównych przyczyn wyjazdu, było podsumowanie w formie prezentacji, pobytu uczestników programu Comenius w poszczególnych krajach partnerskich, gdyż był to już ostatni, uwieńczający pracę zarówno uczniów jak i nauczycieli, wyjazd.  Wszystkie prezentację, były bardzo ciekawe i różnorodne, ponieważ w każdej przedstawiony temat, traktowany był z innej perspektywy.

W ostatni dzień pobytu udaliśmy się do pięknego nadmorskiego miasta San Sebastian, w którym co roku organizowany jest mały, ale efektowny festiwal filmowy.  Przez parę godzin, zarówno nauczyciele i uczniowie zachwycali się urokiem tego miejsca.

Niestety wszystko co dobre musi się kiedyś skończyć, lecz emocje związane z wyjazdem będą dawać o sobie znać jeszcze przez długi czas.

Dzień Comeniusa Drukuj Email
Wpisany przez Klaudia Korczak kl. Ib
środa, 26 czerwca 2013 11:14

25 czerwca w naszej szkole odbył się Dzień Comeniusa. Pierwszym punktem programu był konkurs piosenki zagranicznej. Każda klasa miała za zadanie przygotować utwór i przedstawić go przed uczniami i jury, które musiało wyłonić zwycięzcę.

Pod słońcem Italii… Drukuj Email
Wpisany przez Kinga Żukowska, IIc
niedziela, 21 kwietnia 2013 20:51

W czwartek, kiedy wróciliśmy z wycieczki po Padwie cała Comeniusowa grupa integrowała się przy kręglach. Podzieleni na grupy dzielnie walczyliśmy o zwycięstwo. Nie udało nam się niestety zdobyć pierwszego miejsca, ale nie ma co żałować, nagród nie było.

Pozdrowienia z Italii – dzień drugi Drukuj Email
Wpisany przez Monika Żuk, IId
niedziela, 21 kwietnia 2013 20:44

Środa

W końcu możemy nacieszyć się słońcem – pogoda naprawdę nas rozpieszcza, temperatura w ciągu dnia sięga 29 stopni!. Zaraz po wizycie w Urzędzie Miejskim, gdzie przedstawialiśmy swoje prezentacje, udaliśmy się na wycieczki do lokalnych fabryk i zakładów produkcyjnych: szwalni, fabryki cementu, tłumików samochodowych i firmy grafiki komputerowej.

Pozdrowienia z Italii Drukuj Email
Wpisany przez Joanna Niesiobędzka, kl. IId
środa, 17 kwietnia 2013 22:59

Pozdrowienia z Italii! - czyli relacja z pobytu w Piazzola Sul Brenta w ramach programu Comenius („Small Towns in Europe”)