Strona główna Strona główna
III LO im. Jana Pawła II w Elblągu
III LO to Szkoła Sukcesu Drukuj Email

ghoed

Uzyskaliśmy największy wzrost EWD. Ostateczny wynik zdawalności matur wynosi 100%. Od 1 września 2018 roku nową siedzibą szkoły będzie budynek obecnego Gimnazjum nr 9 przy ul. Browarnej.

Absolwenci naszej szkoły to obecnie studenci renomowanych uczelni polskich i zagranicznych oraz pracownicy znanych firm.

 

Na rok szkolny 2018/2019 do III LO planowany jest nabór do następujących klas:

 

Klasa humanistyczna (dyplomatyczno - prawna)

pod patronatem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego

PRZEDMIOTY:

Rozszerzone: język polski, język angielski, historia

Uzupełniające (realizowane od klasy II): elementy wiedzy o świecie współczesnym, matematyka dla prawników; współpraca patronacka z WPiA UG i EUHE

Klasa humanistyczna (psychologiczno-medialna)

pod patronatem Uniwersytetu SWPS

PRZEDMIOTY:

Rozszerzone: język polski, język angielski, wos

Uzupełniające (realizowane od klasy II): elementy wiedzy o historii, matematyka dla humanistów; patronat Uniwersytetu SWPS w Sopocie, współpraca z EUHE

Klasa medyczno-przyrodnicza

PRZEDMIOTY:

Rozszerzone: biologia, chemia

Uzupełniające (realizowane od klasy II): chemia – praktyka laboratoryjna, nowoczesna biologia; kształcenie promedyczne przy współpracy z EUHE

Klasa politechniczno - informatyczna

PRZEDMIOTY:

Rozszerzone: matematyka, fizyka

Uzupełniające (realizowane od klasy II): podstawy programowania; współpraca z PWSZ w Elblągu

 
Orienteering na medal Drukuj Email

IMG_20180515_115815

W Bażantarni 15 maja 2018r odbył się Finał Wojewódzki Licealiady w Drużynowych Biegach na Orientację. Organizatorem zawodów był ESZS oraz elbląskie stowarzyszenie „Gryf”. W zawodach wystartował osiem zespołów w tym nasze szkolne dwie drużyny, damska i męska. Chłopcy w zawodach zajęli drugie miejsce a dziewczęta przybiegły na czwartej pozycji z niewielką stratą do podium.

 
Młodzi w Akcji Drukuj Email

cvgyj

W ramach programu „Młodzi w Akcji”, uczniowie klasy IIc Maciej Orzechowski i Radosław Przeździecki przygotowali ankietę dotyczącą funkcjonowania Elbląga.

Zadaniem było poznanie miejsc w przestrzeni lokalnej:

- ważnych dla mieszkańców i mieszkanek,

- zapomnianych,

- miejsc, które kiedyś pełniły inną funkcję niż obecnie,

- miejsc ważne i ciekawe dla uczniów, ich kolegów i koleżanek,

- miejsc zaniedbanych,

- miejsc, z którymi wiąże się ciekawa historia,

- miejsc, z którymi wiąże się jakiś problem.

 
Stop aferze w biosferze Drukuj Email

20180511_133230

Uczennica naszej szkoły Ewelina Jureko z klasy I c zdobyła III miejsce w Wojewódzkim Konkursie „Ziemia – planeta życia” w kategorii poezja. Był to jeden z konkursów o tematyce ekologicznej organizowanych przez Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu – Elbląskie Centrum Edukacji Ekologicznej.Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem „Klimatyczno-ekologiczne dylematy XXI wieku. Stop aferze w biosferze”. Uroczyste podsumowanie i wręczenie nagród odbyło się 11 maja na Forum Młodych Ekologów w W-MODN w Elblągu.

Serdeczne gratulacje!

Ewa Trykowska-Łukaszewicz

 
Biegi na medal Drukuj Email

20180423_120712

Dnia 23.04.2018 r. w Parku Modrzewie w Elblągu odbyła się LICEALIADA 2017/2018 w Indywidualnych Biegach Przełajowych. Zawodnicy z naszej szkoły dzielnie walczyli o miejsca na podium, mierząc się z wyznaczonym dystansem.

Wśród dziewcząt z klas pierwszych brały udział: Natalia Nowakowska, Kinga Dzienisz oraz Zuzanna Rejman, która usytuowała się na miejscu pierwszym, zdobywając złoty medal. Chłopców z klas pierwszych reprezentowali: Radosław Pasik, Jakub Weis, Michał Jeremicz.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 1 z 128