Strona główna Strona główna
III LO im. Jana Pawła II w Elblągu
. Drukuj Email

 

drzwi_2018

 

Drzwi Otwarte

III LO

26 kwietnia 2018 ( czwartek )

godz. 12:00

Zapraszamy!

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i uczniowie

Elbląg, ulica Browarna 1


 
III LO to Szkoła Sukcesu Drukuj Email

pobrane

 

Uzyskaliśmy największy wzrost EWD. Ostateczny wynik zdawalności matur wynosi 100%. Od 1 września 2018 roku nową siedzibą szkoły będzie budynek obecnego Gimnazjum nr 9 przy ul. Browarnej.

Absolwenci naszej szkoły to obecnie studenci renomowanych uczelni polskich i zagranicznych oraz pracownicy znanych firm.

 

Na rok szkolny 2018/2019 do III LO planowany jest nabór do następujących klas:

 

Klasa humanistyczna (dyplomatyczno - prawna)

pod patronatem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego

PRZEDMIOTY:

Rozszerzone: język polski, język angielski, historia

Uzupełniające (realizowane od klasy II): elementy wiedzy o świecie współczesnym, matematyka dla prawników; współpraca patronacka z WPiA UG i EUHE

Klasa humanistyczna (psychologiczno-medialna)

pod patronatem Uniwersytetu SWPS

PRZEDMIOTY:

Rozszerzone: język polski, język angielski, wos

Uzupełniające (realizowane od klasy II): elementy wiedzy o historii, matematyka dla humanistów; patronat Uniwersytetu SWPS w Sopocie, współpraca z EUHE

Klasa medyczno-przyrodnicza

PRZEDMIOTY:

Rozszerzone: biologia, chemia

Uzupełniające (realizowane od klasy II): chemia – praktyka laboratoryjna, nowoczesna biologia; kształcenie promedyczne przy współpracy z EUHE

Klasa politechniczno - informatyczna

PRZEDMIOTY:

Rozszerzone: matematyka, fizyka

Uzupełniające (realizowane od klasy II): podstawy programowania; współpraca z PWSZ w Elblągu

 
Holandia ERASMUS + Drukuj Email

IMG_20180307_132408

W dniach 5-10 marca w ramach programu Erasmus + dwie uczennice naszej szkoły, Aniela Afeltowicz i Natalia Grasela z kl.IIIA, w towarzystwie nauczyciela j. angielskiego Doroty Zakrzewskiej uczestniczyły w zajęciach zorganizowanych przez szkołę średnią w Breukelen w Holandii. Młodzież z biorących udział w projekcie szkół z Austrii, Danii, Kraju Basków, Niemiec, Norwegii ,Szwecji, Włoch oraz z naszej szkoły przez 3 dni gościła w domach holenderskich kolegów i koleżanek. Następnie z częścią gospodarzy zwiedzała autokarem pozostałe miejsca objęte programem spotkania.

 
Dni Otwarte na Uniwersytecie Gdańskim Drukuj Email

PART_1521705160755

We wtorek 20 marca klasy IIc oraz IIIc wraz z opiekunami p. Martą Misterkiewicz oraz p. Pawłem Banachem uczestniczyły w dniach otwartych organizowanych przez Uniwersytet Gdański. Klasa II miała okazję poznać wpływ hormonów na zachowanie, czyli podstawowe zasady psychoneuroendokrynologii, a także wziąć udział w warsztatach. Uczniowie rozdzieleni na dwie grupy poznali znaczenie owadów w kryminologii lub poszerzyli wiedzę na temat zmysłu węchu. Uczniowie klasy IIIc mieli okazję zapoznać się z ofertami edukacyjnymi uczelni wyższych.

Alicja Komar kl. IIc

 
Klasa IIIb i IIId w Europejskim Centrum Solidarności Drukuj Email

gggg

Wizytę w Gdańsku na Targach Akademia 19 marca 2018 r. wzbogaciliśmy o zwiedzanie Europejskiego Centrum Solidarności. Była to doskonała okazja dla rozwijania kompetencji historycznych i społecznych. Wydarzenia historyczne, takie jak wydarzenia grudniowe z 1970 roku, strajk sierpniowy 80, stan wojenny czy pokojowe rewolucje w 1989 roku w Europie Środkowo-Wschodniej stały się dla nas punktem wyjścia do dyskusji na temat mechanizmów życia społecznego, reguł i procedur demokracji, a także postaw. Podejmując trudne tematy z naszej historii, staraliśmy się zrozumieć znaczenie dobrej obywatelskości współcześnie oraz przygotować się do aktywnego uczestnictwa w życiu publicznym.

Zmieniony: czwartek, 22 marca 2018 17:36
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 1 z 122